Existuje delší kočárek vhodný pro zimu?

Zodpovězené
25. lis 2023

Ahoj,

kočárek je u mě nezbytná věc, protože dítě (1,6 roku, 12 kg) jinde spát nechce. Máme Easywalker Jimmey, který je super, ale už se do něj sotva vejde. Trčí mu z něj nohy. Vypadá to tak, že kočárek budeme ještě používat nějaký rok vysloveně ke spaní. Chtěla bych Tě poprosit o nápad na delší kočárek, případně Tvůj názor, jak toto řešit.

V létě jsme používali Elodie Details Mondo a zvládl i horší terén. Zároveň byl skladný a lehký. Na zimu se mi zdá nevhodný, že by do něj fučelo z každé strany. A je také krátký.

Existuje golfáč, nebo nějaký jiný kočárek pro delší děti, kde je dítě více chráněno před chladem?

Potřebuji:

  • prostorná ložná plocha (dává si ruce nad hlavu při spánku) i na zimní fusak nebo podložku,
  • mít relativně menší prostor pod stříškou a sezením (podobně jako má sportovní Jimmey, když je sklopen do lehu),
  • zvládnout terén na vesnici,
  • kolmý sed,
  • rovný leh,
  • dlouhou stříšku ideální až po madlo (není podmínkou).

Děkuji

Ahoj,

nedávno jsem v poradně na podobnou otázku odpověděla, zmiňuji v ní všechny nejprostornější kočárky, které jsou momentálně na trhu. Připínám Ti ji sem pro inspiraci:

U takových kočárků však nečekej kolmý sed, protože většina z nich je nemá. Stačí Ti však přikoupit speciální univerzální pás. Ten dokáže i šikmější sedák kočárku přeměnit na kolmý sed. Dělá se to připevním pásu kolem konstrukce a za jeho zádovou opěrku. Ta se tak zafixuje v přímější poloze.

Osobně Ti doporučuji zaměřit se na kočárky značky Baby Jogger, protože ty mají na trhu nejprostornější sedadla a nejdelší ložnou plochu, která přesahuje 100 cm.

Nej modelem z jejich široké nabídky je Baby Jogger City Mini GT2, který má skvěle odpružená kola. V názvu má „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jeho kola a odpružení jsou však vhodná do města i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. To však má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka