Cybex Talos versus ABC Design Salsa 4 Air. Který je lepší?

Zodpovězené
10. led 2024

Dobrý den,

vybíráme kočárek pro druhého prcka a mám strašné dilema.

S kočárkem jezdíme opravdu, opravdu hodně. Primárně po městě, ale občas i po lesní cestě, polňačce a štěrku. Důležité je, aby se dal kočárek dobře ovládat jednou rukou a snadno vyjel nerovné obrubníky. Další požadavek je i velký košík na nákupy. Skladnost není nutná, jezdíme primárně MHD.

Váhám mezi Cybex Talos S Lux 2023. Přijde mi, že se trochu lépe ovládá, barvy má hezčí i zpracování vypadá kvalitně. Na druhou stranu je košík takový "nestabilní" a bojím se, že při větším naplnění by mi mohly věci při nastupování do busu vypadnout. Vyzkoušela jsem i s 2,5letou dcerou sezení ve sporťáku a zdálo se mi to jako takové malé "bidýlko". Plocha na sezení byla malá a zároveň při jejích 90 cm už docela prostor naplnila a obávám se, jestli by se větší 3leté dítě do sporťáku vůbec pohodlně vešlo.

Druhý favorit je ABC Design Salsa 4 Air. Zpracování a materiály mi přijdou méně kvalitní, a i přes stejnou hmotnost mi přijde mnohem robustnější. Prostor korbičky i sporťáku je mnohem větší (čehož se trochu bojím i u sporťáku, když se položí, aby nebyl problém s prostorem v buse), zároveň korbička má i spodní ovětrávání na koukání ven, což je super. Košík je velký a bytelný, ale zase je rozpůlený tyčí. A trochu se bojím i brzdy, prý se často reklamuje.

Jaký kočárek je podle Vás ten lepší? Bohužel ani po třech návštěvách různých prodejen stále nemám jasno.

Moc děkuji

Ahoj,

je zajímavé jak popisuješ požadavky na kočárek. Přitom jsi neuvedla ani jednu podstatnou vlastnost, kterou by měl mít. Jednou z nejdůležitějších věcí je především výška rodičů.

Na jedné straně tvrdíš, že skladnost není nutná, protože jezdíte primárně MHD. No na druhé straně to vyvracíš tvrzením, že se trochu bojíš u sporťáku, že když se položí, aby nebyl problém s prostorem v busu.

Tak trochu váhám, který kočárek Ti mám doporučit, protože na každém z Tvých favoritů vidíš nedostatky. Řeknu to takhle, pokud už teď vnímáš obavy a nedostatky na kočárku, tak je budeš vnímat neustále i po jeho koupi.

Zapomněla jsi na jeden podstatný detail - váha kočárku. Nevybíráš si tedy lehké modely. Každý z nich váží přibližně 15 kg. Vyšší váha kočárku je způsobena tím, že jejich konstrukce je stavěna na každodenní průjezd nerovným terénem.

Zvaž, jestli je pro Tebe skutečně podstatné kupovat takto těžký kočárek.

Pokud bydlíš ve městě, tak bych spíše sáhla po lehčím a skladnějším kočárku. Například Joolz Hub+ je určený pro rodiče, kteří se pohybují převážně po městském terénu. Díky níže položeným nástavbám a nastavitelné rukojeti do výšky 107 cm je vhodný spíše pro nižší a středně vysoké rodiče, kteří zároveň ocení i nízkou hmotnost a jednoduchou manipulaci umožňující ovládání jednou rukou. Zaujme také jednoduchým složením s nasazeným sedadlem na konstrukci a integrovaným ramenním popruhem. Po složení není třeba ani hledat místo, kam kočárek opřít, protože ve složeném stavu stojí sám, což ušetří místo při uskladnění. Sportovní sezení je obousměrné a lze jej napolohovat do téměř úplně rovného lehu.

Případně zvaž i levnější modely, které vzpomínám v této mé nedávné odpovědi, kterou Ti sem připínám:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka