Abc Design Salsa 4 air versus Moon Solitaire. Který z nich je lepší volbou?

Zodpovězené
11. říj 2022

Ahoj,

znovu se na Tebe obracím s prosbou o radu. Rozhoduji se mezi Abc Design Salsa 4 air a Moon Solitaire, které mají podle mého průzkumu velice podobné parametry.

Miminko se narodí v březnu, takže ještě na podzim by se mělo vlézt do korby s fusakem (všichni jsme malí, dcera ve 3 letech má 88 cm, takže obra neočekávám). Budeme jezdit hlavně po vesnickém terénu, sem tam polňačka, před domem stará cesta vysypaná kamením. Salsu jsem si v obchodě zkoušela, odpružení se mi líbí.

Jak je na tom Moon?

Který z těchto kočárků bude lepší volba?

Adaptéry Maxi Cosi na autosedačku jdou na oba kočárky?

A co skejtík pro sourozence?

Děkuji

Ahoj,

jsem ráda, že ses ozvala a můžu Ti znovu poradit s výběrem kočárku.

Moon Solitaire je kočárek vhodný do města, ale i na vesnici. Má bezúdržbová pěnová kola s velmi dobrým odpružením, ale opotřebují se víc než Air nafukovací kola. Ale zato nabízejí možnost, že defekt s nimi nehrozí. Ale podívejme se na to i ze stránky koupě bazarového modelu. Kočárek se přestal vyrábět v roce 2017, tak dostupnost náhradních dílů je horší. Ale jinak je to fantastický model, který si i maminky chválí. Oproti Salse má nižší výškové rozpětí nastavení teleskopické rodičovské rukojeti (od 98 do 104 cm).

ABC Design Salsa 4 Air je novějším typem kočárku a proto nabízí výhody, které u bazarového modelu nenajdeš. Prostorné sedátko můžeš otáčet a polohovat v obou směrech až do klasického rovného lehu, včetně opěrky nožiček. Prodává se v kombinaci se skládací hlubokou korbou, která má nově (rok 2022) na přední straně panoramatické ventilační okénko – pro lepší cirkulaci vzduchu během letních dnů. Přibyla i nová paměťová funkce, která umožňuje uvolnit každou stranu vaničky samostatně, díky čemuž můžeš mít neustále jednu ruku na madle pro přenášení. Hluboké korby druhé generace (2023) mají možnost polohování. Stříšku na hluboké i na sportovní nástavbě lze rozepnutím prodloužit o panel s větracím okénkem.

Já bych se spíše rozhodla pro Salsa 4 Air.

Odpovědi na otázky, který skejt nebo který z Moon kočárků, najdeš připnuté v mých nedávno zodpovězených otázkách:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka