Zploštělá hlavička. Jak jinak polohovat u 4měs. dítěte, aby se mu hlavička srovnala?

Zodpovězené
11. led 2021

Dobrý večer,

chtěla bych se zeptat. Mám skoro 4měsíčního syna a na levé straně má lehce zploštělou hlavičku. Není to sice moc, ale jde to prostě vidět a i dětská doktorka mě na to upozornila. Zkouším ho tedy pokládat na pravý bok, ale ať ho vypodložím sebe víc, tak stejně si tu hlavu otočí na druhou stranu. A i jak přes den, tak v noci spí prostě na té levé straně. Jinak tu hlavičku normálně otáčí na obě strany.

Tak bych se jen chtěla zeptat, jak ho mám jěště jinak polohovat, aby se mu ta hlavička srovnala.
Jen pro info pokládam do velkého kojícího polštáře, ze kterého udělám jako takové hnízdečko a zapřu ho do strany postýlky.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

v případě, že polohování hlavičky nevede k úspěchu, doporučuji zahájit rehabilitaci pod odborným dohledem. Zároveň podávat vitamín D3 dle plánu, nejlépe Vigantol.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová