Poškození sluchu. Může poškodit sluch 4měsíčnímu kojenci hlásič požáru?

Zodpovězené
11. lis 2023

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda může nějak poškodit sluch 4měsíčního kojence hlásič požáru, když se nám spustil doma.

Miminko mi začalo plakat,šla jsem se s ním schovat do jiné mistnosti, aby to nebylo tolik slyšet. Po vypnutí hlásiče se po chvilce opět spustil a miminko začalo opět plakat.

Mám strach, zda se mu nemohlo něco stát se sluchem, nebo aby to nevyvolalo např. epilepsii.

Děkuji

Dobrý den,

poškození sluchu závisí na intenzitě zvuku (množství decibelů) a délce expozice hluku (jak dlouho hluk trval). Pokud nevím, kolik decibelů vyprodukuje Váš hlásič požáru, tak nemohu na Vaši otázku odpovědět. Můžete se podívat do návodu, kolik decibelů hlásič vyprodukuje, a na internetu si vyhledat tabulku závislosti rizika poškození sluchu na množství decibelů hluku.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká