Mohl se poškodit sluch u dcery?

Zodpovězené
2. lis 2023

Dobrý den,

máme dvě dcerky, 3 roky a 6 měsíců.
Ta starší přibližně 5x zakřičela z plných plic v blízkosti hlavičky mladší. Takový pištivý křik. S mladší to nic neudělalo, ale chci se pro jistotu zeptat, zda je tam nějaké riziko poškození sluchu.

Děkuji mockrát za odpověď.

Dobrý den,

riziko poškození sluchu závisí na síle hluku (hladina akustického tlaku udávaná v decibelech) a na délce expozice hluku.

Čili záleží na tom, jak moc byl křik hlasitý a jak dlouho to trvalo.

Na internetu se dají najít tabulky, dle kterých si můžete najít, jaká doba při určité hladině akustického tlaku je ještě bezpečná.

Obecně si ale myslím, že by k poruše sluchu ve Vámi zmiňovaném případě dojít nemělo.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká