Pravděpodobnost opakování komplikací v těhotenství. Je to možné?

Zodpovězené
30. dub 2024

Dobrý den,

v posledním těhotenství jsem měla vcestnou placentu, abrupce v 32. tt a akutní sekce, následně ještě atonie děložní.

Byla toto prostě jen náhoda, špatná "konstelace hvězd", anebo je u mě vyšší pravděpodobnost opětovného špatného uložení placenty při případném dalším těhotenství?

Děkuji za názor.

Dobrý den,

individuální prognózu umístění placenty v těhotenství nelze bohužel stanovit.

Místo uhnízdění embrya v děloze je nejspíše náhodné.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz