PCOS. Mohlo by se povést, kdybychom podstoupili IUI?

Zodpovězené
30. dub 2024

Dobrý den, pane doktore,

je mi 25 let, snažíme se o druhé miminko. Menstruaci, dá se říct, že nemám. Mám ji po 3-6 měsících. Mám PCOS, lehce zvýšený testosteron, jinak horm. profil byl relativně v pořádku až na vysoké AMH.

Teď k mé otázce: Myslíte, že by se mohlo povést, kdybychom podstoupili IUI? Že by tam byla nějaká šance?

Nebo bychom měli nejprve zkoušet v ordinaci u paní gyn.?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

IUI je velmi vhodnou léčebnou metodou pro mladé ženy s PCOS. Šance na otěhotnění je nižší než u IVF, lze ji však rychle za sebou zopakovat. Má minimum rizik, pokud je prováděna na specializovaném pracovišti.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz