Hnědý výtok. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
15. dub 2024

Dobry den,

27.1.2024 jsem měla poslední menstruaci, která trvala 7 dní. Mám ji velice nepravidelnou, mám PCOS a 8.4. - 9.4. - 10.4. - 11.4. 2024 mám světle hnědý výtok, Většinou, když mám tento výtok, tak dorazí menstruace, ale teď nic - již 4. den mám jen slabý světle hnědý výtok až skoro růžový bych řekla. Žádné jiné příznaky nemám.

Poradíte mi, co by to mohlo být?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Bez gynekologického vyšetření nelze jednoznačně odpovědět.
Mohlo by se jednat o slabé krvácení, které někdy bývá před menstruací. Menstruace se však u PCOS nemusí vždy dostavit a proběhne právě toto špinění. Jednoznačnou odpověď Vám může poskytnout pouze Váš gynekolog. Je vhodné provedení těhotenského testu z moči.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz