Jak se projevuje ureaplasma u žen a mužů?

Zodpovězené
5. čer 2019

Dobrý den,

před půl rokem jsem měla nechráněný pohlavní styk s mužem, který se v minulosti léčil na pohlavní choroby. To jsem se bohužel dozvěděla až poté a samozřejmě pozdě. Rozešli jsme se - ne však z toho důvodu, ale mnoho jiných. Teď mám ale obtíže s čůráním (svědění, pálení) a už 2x přeléčený zánět močových cest. Myslíte, že může jít o ureaplasmu? Musím navštívit gynekologa?

Díky

Dobrý den,

spíše bych čekal "klasické" bakterie (uropatogenní E. coli). Zkuste si dát BLOKURIMA (dle "akutního" schématu) - pokud zabere (což je velmi pravděpodobné), máte i diagnózu (typ bakterie).

To neznamená, že byste nemohla mít ureaplasmy, ale ty toto spíše nedělají.

Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň