Uzlina na krku - 2,5letý syn. Co si o tom myslíte?

Zodpovězené
29. dub 2024

Dobrý den,

syn (dnes 2,5 r.) má už od 1 roku zvětšenou uzlinu na krku. 1x jsem se na to ptala pediatra, ale řekl, že se nemám bát.

Do jakého věku se nemám bát? Je to normální?

Má ji tam pořád, ne jen když je nemocný, na jedné straně uprostřed krku. Vždy, když vytočí trochu krk, tak je to vidět. Syn je jinak v pořádku (roste, mluví, směje se, řádí).

Děkuji

Dobrý den,

do jakého věku ji tedy bude mít, není možné říci. Pokud uzlinu pediatr vyšetřil a neshledal žádné patologické vlastnosti, pak se nemusíte bát.

V lokalizaci, kde zvětšenou uzlinu popisujete, je často (obzvlášť u dětí) málo tuku, proto tam bývají uzliny hmatné relativně častěji než v jiných oblastech. Často nejde ani o zvětšenou uzlinu, ale pouze hmatnou uzlinu.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká