Dítě zadržuje stolici. Vyhledat dětského psychologa?

Zodpovězené
14. kvě 2024

Dobrý den,

obracím se na Vás, neboť si nevíme rady s naším tříletým synem. Už více než rok má problémy s vyprazdňováním. Řešili jsme to s paní doktorkou, nejdříve doporučila Lactulosu, posléze předepisovala Forlax. Zprvu jsme mysleli, že mu to nejde, protože jídlu moc nedá, ale postupem času bylo čím dál jasnější, že stolici potlačuje. I když se mu chce, tak to v sobě drží. Bylo běžné, že chodil na záchod jednou za 6-7 dní. Teď mu dáváme glycerinový čípek každý čtvrtý den, a to už se většinou dva dny třepe.

Nevíme jak tohle řešit. Vyhledat dětského psychologa?

Jen dodám, že syn všemu rozumí, krásně mluví už od dvou let, takže domluva s ním je, ale v tomhle ohledu nechápeme, jak mu pomoct nebo s ním pracovat.

Budu ráda, za jakoukoli radu.

Děkuji.

Hanka

Dobrý den,

nejprve bych vyhledala pomoc v gastroenterologické či proktologické ambulanci, kde se problém obtížného vyprazdňování řeší. Příčinou mohou být i např. bolestivé hemoroidy či chronická prasklina v oblasti konečníku. Až teprve pak bych ev. vyhledala psychologickou pomoc.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká