Řídká a častá stolice. Je to normální, nebo kde by mohl být problém a co s tím?

Zodpovězené
26. led 2024

Zdravím,

můj syn, 3 roky, má neustále řídkou stolici (od narození měl tuhý bobek fakt párkrát), chodí víckrát denně 4-6x, někdy má hodně tmavou, někdy světlou, někdy trochu pěna, někdy hlen. Moc nejí, spíš suché pečivo, trochu sladkého, těstoviny, brambory na všechny způsoby, z polévky většinou vyjí jen vodu. Maso moc nechce, to už musí být, když si dá... Teď chodí do školky, chodí tam rád, kde skoro nic nesní a jen co přijde domů, tak jde během půl hodiny 2x a do večera celkem 4x. Na bolest bříška si nestěžuje. Pije tak 1,5 l.

Je to stále normální, nebo kde by mohl být problém a co s tím?

Děkuji

Dobrý den,

jestliže syn normálně prospívá (roste, přibývá na váze), pak by se nemělo jednat o nějaký závažnější problém. Nicméně hlen stejně jako krev by ve stolici být neměl.

Pokud syn neprospívá či je ve stolici opakovaně opravdu hlen, pak by bylo vhodné vyloučit potravinové alergie nebo střevní záněty.

Doporučuji se tedy s tímto problémem obrátit na Vašeho PLDD, který odebere podrobnou anamnézu, syna vyšetří, případně udělá nějaká základní laboratorní vyšetření. Dle toho další postup.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká