Reakce na očkování - červený otok a boule. Je to normální? Kdy to zmizí?

Zodpovězené
1. únor 2024

Dobrý den,

v úterý jsem byla na očkování se synem (6 m.) druhé dávky hexavakcíny a má v místě vpichu červený otok a bouli.

Je toto normální, popřípadě, kdy to prosím zmizí?

Děkuji

Dobrý den,

mírný otok a zarudnutí je relativně častá reakce po očkování. Pomáhá ledování (ochlazování) místa, ev. drobná masáž. Kdyby ale zarudnutí přetrvávalo či došlo k nějakému výtoku z ranky po očkování, doporučuji navštívit Vašeho PLDD ke kontrole.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká