Podtlak v uších. Je normální lupání a praskání v uších?

Zodpovězené
19. dub 2024

Dobrý den,

dceru (4 r.) Trápí opakovaně záněty středního ucha. Uši měla několikrát píchané. Tento týden jsme byly na kontrole na orl. Uši ji teď nebolí, zánět nemá, ale Dr. Říkal že má v uších podtlak. (Doporučil žvýkat žvýkačku, používat nosní spreje) a pokud se to do tří měsíců nezlepší, tak bude prý lepší odstranit mandle. Koupila jsem balónky otovent k profukování uší. Dcera ale, když balónek nafukuje, tak si stěžuje, že ji v uchu, lupne nebo zapraská a říká, že ji ucho trochu zabolelo. Potom už moc nechce balónek nafukovat.

Chtěla jsem se zeptat, jestli je to normální (lupání a praskání v uších) a můžeme pokračovat v nafukování balónků?

Děkuji

Jitka

Dobrý den,

toto je spíše dotaz na ORL specialistu. Osobně si myslím, že pokud bolest není nějak veliká, tak by to nemělo vadit. Doporučuji ale se s tímto dotazem obrátit raději na lékaře ORL.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká