2měsíční miminko - problém s UM. Je takové vyprazdňování v pořádku?

Zodpovězené
19. dub 2024

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na správné vyprazdňování mé dcery, zda je to v pořádku.

Po přechodu na UM jsme zvolili značku Kendamil 1 a naše malá po tomto mléce měla kopřivku. Vždy, když jsme dorazily k pediatrovi, tak se to zlepšilo a poslal nás domu s tím, že to nic není. Jednou jsme musely i na pohotovost a nakonec nám MUDr. doporučil změnu UM. Po zjištění, které jsem si sama vyhledala na internetu, že by mohla být příčina alergie na kravskou bílkovinu, tak jsme koupili UM Kendamil kozí, zda by to problém vyřešilo. Ano, naše dcerka už nemá kopřivku, ale naopak musíme pomáhat s vyprazdňováním. Má převážně zelenou stolici, někdy i s hlenem. Kaká za pomoci 1x denně. Zkoušeli jsme dávat i probiotika a zatím nevidím zlepšení - je to týden. Všimla jsem si, že po Espumisanu má řidší stolici a může kakat i sama, ale naopak, když dám na prdíky Babycalm přírodní, tak má zacpu, tuhou stolici, konzistence pasty.

Prosím, už si nevím rady, co je správně a co ne. K pediatrovi už se bojím jít.

Děkuji za odpověď.

PS: Přikládám foto stolice.

Dobrý den,

kozí UM není vhodnou alternativou pro děti s alergií na bílkovinu kravského mléka. Pokud máte podezření na alergii na bílkovinu kravského mléka, je třeba provést expozicně-eliminační test, který ji buď vyvrátí nebo potvrdí. Pak je vhodné používat různá UM s hydrolyzáty bílkoviny kravského mléka (tj. s různým stupněm naštěpení bílkoviny kravského mléka). Jedná s o mléka s označením HA.

Z Vašich fotografií mi ale stolice nepřipadá nějak podezřelá, ale samozřejmě z fotografií se to špatně hodnotí. Kojenci mohou mít stolici v delších intervalech až 1x za 10 dní.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká