Očkování proti meningokokům (vakcína NeisVac-C Pfizer) - 8měsíční miminko. Na druhou dávku už za 4 týdny?

Zodpovězené
20. led 2024

Dobrý den,

včera bylo naše 8měsíční miminko na očkování proti meningokokům. Očkovací látka NeisVac-C Pfizer.

Hned jsme dostali přesně za 4 týdny na 2. dávku. Na internetu jsem se dočetla, že kojenci ve věku 2 až 12 měsíců mají mít rozestup (od této vakcíny) minimálně 2 měsíců. Ale přece doktor musí vědět, kdy co očkovat a v jakém rozestupu, je to tak?

Děkuji za Váš názor.

Dobrý den,

dle SPC tohoto přípravku:
"Děti od 4 měsíců věku, starší děti, adolescenti a dospělí: Jedna dávka 0,5 ml.

Přeočkování:
Po dokončení základního očkování kojenců ve věku 2 až 12 měsíců má být přeočkování (booster dávka) podáno přibližně ve věku 12-13 měsíců s intervalem alespoň 6 měsíců od poslední vakcinace přípravkem NeisVac-C."

To je ale velmi obecné, přihlíží se také k dalším očkováním, k termínu porodu (donošené děti vs. nedonošené), celkový stav dítěte apod.

Mám od Vás málo informací, abych mohla přesně odpovědět.

Očkování proti meningokokům je standardní očkování, tak nemám důvod se domnívat, že by to Váš PLDD neudělal tak, jak má.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká