Miminko blinká vodu. Měla bych to nějak víc řešit nebo počkat, co udělá zavedení příkrmů a následné omezení mléka?

Zodpovězené
20. led 2024

Dobry den,

mám čtyřměsíční miminko, které je téměř od narození na UM (Kendamil). Poslední cca měsíc se stává, ze ublinkává vodu. Není to po každém krmení, ani každý den. Jsou lepší dny, kdy neblinká vůbec a pak horší dny. Po nakrmení občas ublinkne normálně mléko, ale třeba hodinu až dvě po je to občas opravdu jen voda, bez bílých kousků.

Jinak syn prospívá, stolice v pořádku, přibírá a roste velmi dobře.

Starší dcera byla také blinkací, ale nikdy neblinkala čirou vodu/tekutinu, proto mě to tak zaráží. Doktorka doporučila zkusit Gastrotuss baby, ale nevidím rozdíl.

Měla bych to nějak víc řešit nebo počkat, co udělá zavedení příkrmů a následné omezení mléka?

Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jestliže dítě prospívá a nemá bolest bříška, tak se asi nic neděje a doporučila bych vyčkat.
Stále to na mě působí, že se jedná pouze o prosté ublinkávání (někdy je opravdu úplně čiré a nevypadá jako mléko).

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Pavlína Koucká