Pánevní dno je jednou z nedůležitějších struktur lidského těla. Svaly pánevního dna jsou uloženy hluboko v těle a neslouží k pohybu konkrétních kloubů, tak jako povrchově uložené svaly. Proto si mnoho z nás uvědomí jejich důležitost až v okamžiku, kdy začnou ochabovat a nepříjemně na sebe upozorňovat. Oslabené pánevní dno s sebou přináší mnoho zdravotních nepříjemností, za které se však není nutno stydět.
Ačkoliv jsou tyto stavy často přičítány pouze přibývajícímu věku, pravda je docela překvapující. Až 20% žen ve věku mezi 20-40 lety se běžně setkává s inkontinencí a vysoké procento žen pak v tomtéž věku i s ostatními projevy ochablého pánevního svalstva.
Bohužel mnoho žen o těchto problémech nehovoří, čímž si samy a vědomě snižují životní standard. A ikdyž to ženě může připadat jakkoli zvláštní, až trapné danou situaci řešit, je opravdu potřeba se oprostit od studu, neboť ten situaci nevyřeší.
Nejčastěji jsou doporučovány speciální cviky, u kterých je důležité, aby provedení bylo přesné a cvičení pravidelné a dlouhodobé. Avšak i navzdory poctivému cvičení není vždy vyhráno. Z praxe je známo, že člověk je schopen vlastní vůlí procvičit a zpevnit asi osm základních svalů, stále tedy zbývá dalších dvacet pánevních svalů se kterými se velmi stěží cíleně pracuje.
Více o cvičení na posílení pánevního dna naleznete v samostatném článku Cviky na pánevní dno3.
Průlomovým řešením se zdá být přístroj Biocon 2000. Na vývoji tohoto přístroje se podílely kapacity z oblasti urologie, neurologie, gynekologie a sexuologie. Jedná se o neinvazivní a bezkontaktní metodu, která umí značně zpevnit a zregenerovat i ty pánevní svaly, které nemohou lidé vlastní vůlí ovládat.
Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu