S hysteroskopií se může v gynekologické ambulanci setkat poměrně velké množství žen, ale přesto tento medicínský úkon není moc znám. Co je hysteroskopie, jak probíhá a musíš se na ni nějak připravit? Pojď si přečíst náš článek a dozvíš se víc.
Hysteroskopie může být provedena z různých důvodů.
Zdravotních indikací, pro které mohou lékaři navrhnout ženě podstoupení hysteroskopie, je celá škála:
Odebrání vzorku – důvodů pro tzv. diagnostickou hysteroskopii může být mnoho, přičemž odebraný vzorek tkáně se následně posílá k rozboru. Na základě jeho výsledků se pak zahajují další kroky v léčbě, případně se hledá jiná příčina problémů.
Díky hysteroskopu si lékař může prohlédnout děložní dutinu.
Pokud ti byl diagnostikován děložní myom, tvůj gynekolog možná doporučí myomektomii – operační zákrok, během kterého je myom chirurgicky odstraněn. Jak myomektomie probíhá, jak je to s úspěšností a co v případě, pokud po ní plánuješ otěhotnět?
Oznámil ti lékař, že bys měla jít na laparoskopickou operaci, a zajímá tě, jak přesně bude zákrok probíhat a co tě čeká během prvních dnů zotavování? Pojď se s námi podívat, co to laparoskopie vlastně je, kdy se může zvolit a jaké jsou její výhody v porovnání s operací, během které se otevírá břišní dutina.
Menstruační cyklus začíná tím, že hypofýza začne produkovat FSH - Folikulostimulační hormon, který ve vaječníku podporuje dozrávání vajíčka. Menstruace, menses či perioda označují periodicky se opakující krvácení v těle ženy během menstruačního cyklu. Termín "menstruace" nebo také "menses" pocházejí z latinského mensis (měsíc) a vychází z toho, že měsíc také potřebuje cca 28 dní k oběhnutí kolem Země. Proto také výraz perioda, měsíčky - opakující se jev, jednou za měsíc, po určité době.
Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu