Porodnice Chomutov

Porodnice v Chomutově umožňuje rodičkám rodit29 v jejich porodnici od ukončeného 35. týdne těhotenství43, porody před tímto týdnem převážejí do nejbližších perinatologických center.
Nově zrekonstruované porodní sály nabízejí příjemné domácké prostředí. V první době porodní je rodičce k dispozici porodnická vana, nebo může tento čas strávit volným pohybem po místnosti.

Před porodem

Prohlídka porodnice
Předporodní kurzy
Vlastní porodní plán
Baby friendly nemocnice
Oddělení rizikového a patologického těhotenství
Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Vybavení a možnosti porodnice

Standardní porodní sály/boxy
Nadstandardní porodní sály/boxy a boxy
Standardní pokoje pro šestinedělí
Nadstandardní pokoje pro šestinedělí
Doprovod k porodu
Možnost ubytování doprovázející osoby
Zamluvení konkrétního porodníka/operatéra/asistenta

První, druhá a třetí doba porodní

Volba polohy při porodu
Volný pohyb po oddělení při porodu
Epidurální anestezie
Jiné prostředky proti bolesti
Císařský řez
Dotepání pupečníku

Novorozenec

Perinatologické centrum
Bonding při porodu
Rooming-in systém
Laktační poradna při šestinedělí
Dokrmování umělým mlékem v případě potřeby

Prohlídka porodnice

Prohlídka porodnice je možná, stejně jako sepsání porodopisu32 v předstihu. Prohlídka porodnice se váže na její aktuální vytíženost.

Konzultace a informace pro rodičky a tatínky

Na telefonním čísle +420 474 447 291 se můžete po 36. týdnu těhotenství objednat do poradny.

Předporodní kurzy

Porodnice nepořádá vlastní předporodní kurzy. Podívat se však můžete na následující nabídku pro město Chomutov: https://www.facebook.com/cestakmaterstvi.cz.

Porodní sály

Porodní sály jsou zrekonstruované tak, aby vám poskytovaly dostatek soukromí a abyste se cítily jako v rodinném prostředí. V první době porodní lze využít vanu, sprchu a další pomůcky pro úlevu od bolesti.

Standardní pokoje

Na oddělení se nachází celkem 18 lůžek. Návštěvní hodiny jsou od 13 do 19 hodin. Po domluvě s personálem můžete přijímat návštěvy i mimo tuto dobu.

Nadstandardní pokoje

Celkem čtyři nadstandardní pokoje vám poskytnou plný komfort při ubytování - televize, lednice, rychlovarná konvice a dva z nich mají vlastní sociální zařízení. Pro zbylé 2 je sociální zařízení společné.

Doprovod k porodu

Doprovod k porodu137 může být partner, ale samozřejmě i kdokoli jiný. Můžete mít s sebou jednu osobu. Služba je zdarma.

Epidurální anestezie

Tato forma tlumení bolesti 22 je k dispozici zdarma a využívá ji cca 30 % rodiček. Pokud máte o epidurální anestezii zájem, řekněte si o ni při příjmu do porodnice.

Bonding po porodu

Bonding33 je samozřejmostí, pokud to dovoluje váš zdravotní stav a zdravotní stav miminka.

Co si přinést do porodnice
Doklady:

  • občanský průkaz,
  • průkaz zdravotní pojišťovny,
  • těhotenská průkazka a všechny dokumenty k vyšetřením v průběhu těhotenství,
  • vdané maminky oddací list,
  • neprovdané maminky prohlášení o určení otcovství, pokud má mít dítě příjmení po otci.

Hygienické potřeby:

  • hygienické potřeby podle zvyku,
  • obyčejné vložky,
  • vložky do podprsenky,
  • toaletní papír.

Oblečení:

  • noční košile,
  • teplé ponožky,
  • spodní prádlo,
  • kojící podprsenky,
  • župan.

Může se hodit:

  • voda,
  • telefon, nabíječka,
  • příbor, utěrka.

Pro miminko:

  • balení jednorázových plenek,
  • vlhčené ubrousky,
  • papírové podložky.

Miminka mají k dispozici kosmetiku a oblečení z nemocnice. Pokud preferujete vlastní, přineste si je.

Poplatky spojené s porodem

SlužbaSuma (CZK)
Nadstandardní pokoj s vlastním sociálním zařízením 600 Kč/noc
Nadstandardní pokoj se společným sociálním zařízením 400 Kč/noc
Nadstandardní pokoj ubytování doprovodu 300 Kč/noc

Adresa porodnice

Kochova 1185,
430 12 Chomutov

Kontakty

Primář: MUDr. Michal Zeman, Ph.D.,

Zástupce primáře: MUDr. Radek Kochlöfl,

Vedoucí sestra: Šárka Zemanová,

Ostatní kontakty

Oficiální stránky porodnice

Kde co najít v porodnici

Příjem Budova Dsekce B, 4. NP
Ambulance Budova D, sekce B, 4. NP
CTG vyšetření Budova D, sekce B, 4. NP
Porodní sály Budova D, sekce B, 4. NP
Operační sály Budova D, sekce B, 4. NP
Oddělení šestinedělí Budova D, sekce B, 4. NP
Primář kliniky Budova D, sekce B, 4. NP

Použité zdroje

  1. Oficiální stránky porodnice Chomutov

Hodnocení a zkušenosti s porodnicí Chomutov

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s porodnicí Chomutov?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
michaelajin  18. pro 2015

Vstřícný personál na gyn.-por. oddělení

V této porodnici jsem rodila v srpnu své první dítě, porod byl vyvolávaný.

Do poradny k panu doktorovi Jonášovi jsem chodila prakticky celý měsíc před porodem, vždy byl velmi milý a ochotný. Přijímala mě paní doktorka Dolhá, opět velmi vstřícná, vysvětlila mi postup vyvolávání porodu, udělala poslední UZ.V den porodu měli službu p.doktorka Křížová a pan doktor Pantoflíček. Na jejich péči si nemůžu stěžovat, pravidelně mě kontrolovala zejména paní doktorka, uklidňovala mě i partnera, vysvětlovala jednotlivá vyšetření i postup.

Problém nastal ve chvíli, kdy jsem měla jít na porodní sál, shodou okolností v té době probíhala komplikovaná operace jiné maminky a všichni lékaři byli tam. Ve druhé době porodní jsem dostala silné křížové bolesti a prakticky jsem necítila kontrakce, na sále jsem strávila přes hodinu pod dohledem porodní asistentky (jejíž jméno si raději nepamatuju) do chvíle, než se objevila lékařka a pomohla mi porodit. Porodní asistentka a další sestra nevěděly, jak mi pomoci a na mou snahu,aby zavolaly lékaře, mi sdělovaly, že jsou všichni na sále a že nikdo přijít nemůže. Možná jsem na ně působila jako hysterka, která vyvádí i přesto, že dostala epidurál. Lékaři dorazili naštěstí včas, ovšem až ve chvíli, kdy mému synovi začalo selhávat srdíčko a pomocí vaxu ho vytáhli.

Co se týká poporodní péče, opět si nemůžu stěžovat, sestřičky na gyn.-por. oddělení byly všechny velmi pečlivé a ochotné, pravidelně chodily na pokoj.

Výhrady mám však k jednání některých sester z oddělení šestinedělí. Chápu, že primární je pro tyto sestřičky péče o miminko, ale asi by nebylo špatné, kdyby některé z nich byly více empatické i k maminkám - zejména prvorodičkám - a k jejich hormonálním výkyvům. Velké výhrady mám k přístupu ke kojení - co sestra, to jiný názor. Možná to bylo tím, že jsem odmítla zhlédnout instruktážní video o kojení, to bývá pravděpodobně jediným informačním zdrojem pro novopečené maminky. Jediné, co se kontrolovalo, bylo správné přisátí miminka u prsu, žádné jiné informace - zejména týkající se přibírání miminka a správné informace týkající se délky a četnosti kojení - nedostanete.

Kdybych se řídila radami některých sester, přestala bych během čtrnácti dnů po propuštění z porodnice kojit, možná bych sice patřila mezi ty "šťastnější a lepší" matky, jejichž bradavku nemá dítě jako dudlík a jež jejich vlastní potomek neterorizuje tím, že chce neustále pít (parafrázuji slova jedné sestry), ale za jakou cenu.
nexo  8. lis 2015

Štastná

Piší sice opožděně, ale musím říci, že na porodnici v Chomutově a její personál nikdy nezapomenu. ;-)

Ale moje veliké díky patří porodní asistence Marii Jindrové. :-) Byla naprosto úžasná. Nejen, že mi pomáhala na porodním sále vše zvládnout, ale i pak, když jsem se nemohla rozkojit, mě povzbuzovala a radila, jak na to.
Sestřičky byly po celou dobu velice milé, ochotné, vstřícné a na doktory si nemohu v žádném případě stěžovat. Na cokoliv jsem se zeptala mi odpověděli, vysvětlili. Jediné, co mě zarazilo, bylo chování některých sester ze šestinedělí a starší paní doktorky, která mi moc psychicky nepomáhala.

A pokud bych měla znovu rodit, tak v Chomutově a nic bych neměnila. :-)
1 člověk považuje za užitečné
jitka_cv  1. srp 2015

Porodnice Chomutov

Skvělí doktoři, jen při propouštění domů nám do zprávy o novorozenci i zprávy z porodu napsali, že se malá narodila mrtvá a zároveň, že je částečně kojená a vše je v pořádku. Pak byl i problém na matrice, kde manželovi nechtěli dát rodný list a vše si ověřovali v porodnici, že malá opravdu žije.Tak bude hodně dlouho žít. :-)
renabelly  31. říj 2014

Zkušenost dobrá, ale nečekejte přirozený porod.

Na porodu v Chomutově je fajn, že si můžete domluvit přesný termín porodu, epidurál je vám nadšeně nabízen dopředu, stejně tak oxytocin a píchání vody. Mají s tím nejspíš bohaté zkušenosti, takže bych se takto plánovaně, pokud si to rodička přeje, nebála rodit právě zde. Doktoři jsou profíci a po své zkušenosti v ně mám rozhodně důvěru.

Co mě mrzí je přístup k přirozenému porodu, který jsem právě chtěla. Nemocnice se řadí k porodnicím, kde je přirozený porod možný (projekt PPP, přirozený porod v porodnici). Ale v podstatě pokud se nedokážete zarputile prosazovat, jede porod podle porodníků, na vaše přání se moc ohled nebere. Celkem chápu proč, když už ten porod jede, doktoři si vědí rady a ptát se maminky např. ve finále, zda opravdu chce nástřih, kdy už je celkem nevyhnutelný, nebo že jí teď dají oxytocin, kdy už ona skoro nevnímá.. to už je skoro kontraproduktivní, o něčem takovém informovat. Pak ale totálně nerozumím, proč je tato nemocnice součástí projektu PPP, když si nemůžete vybrat ani polohu, ve které chcete rodit? Takže na co se připravte:

Klystýr vás dost pravděpodobně nemine, ale není to nic extra nepříjemného, já osobně jsem ho moc nechtěla, ale u příštího porodu si ho klidně zase nechám dát.
Pokud se chcete vyhnout bolestivému oholení od por. asistentky, oholte se doma!
Kladné plus - Na "hekárně" je sprcha s gym. míčem, to je hodně fajn.
Obrňte se trpělivostí při monitoringu, pokud už budete mít silné kontrakce. Mrzelo mě, že jsem strávila spoustu času v leže, opravdu to bylo hodně nepříjemné. (ale každý porod je jiný, třeba vám bude leh vyhovovat). Zkuste se domluvit, abyste byla na přístroji jen po nezbytně nutnou dobu, nebo třeba zkuste polohu na všech čtyřech s tím, že vám partner bude ty snímače na břiše přidržovat.
Polohu na porod si také nevyberete, tlačí se v leže, aby to bylo pohodlné doktorovi. Což na jednu stranu chápu, na druhou stranu tlačíte dítě do kopce.
Oxytocin a nástřih při tlačení je bez upozornění, ale upřímně to už člověk skoro nic nevnímá ;)
Miminko téměř ihned po porodu odnesli, Apgara prováděli v jiné místnosti, bylo fajn, že tam mohl jít i tatínek.

Pocity na odd. šestinedělí smíšené - některé sestry úžasné, pomohly, poradily, některé byly dost znuděné a už chtěly jít asi domů, než radit s přebalováním plín ;) ale to je asi všude. Hlavně klid a trpělivost, v šestinedělí s vámi možná budou mávat hormony, tak si zachovejte chladnou hlavu ;) Uvítala jsem k zapůjčení el. odsávačku, protože se mi dost bolestivě nalila prsa. Co mi nejvíc vadilo byl nemocniční chod. Okolo půl sedmé ráno začal kolotoč uklízení, dezinfekcí, vyšetření gynekolog, pediatr, utz ledvin, vyšetření sluchu, zraku, ....... Pokud se chcete v klidu vyspat a odpočinout, využijte každou volnou minutu, kdy miminko spí, nejlépe odpoledne a k večeru. Jídlo - pověřte rodinu, ať vám donese zeleninu a ovoce, jogurty, s sebou si vemte příbor, mě se na zeleninu navíc hodil i kapesní nožík. Měla jsem nadstandardní pokoj, čili záchod a sprcha na pokoji, to jsem si nemohla vynachválit ;) Taky doporučuji si sebou vzít aspoň 3 ručníky - 1 na sebe a 2 na spodek. Také tam byla varná konvice - doporučuji s sebou kojící čaj, a lednice - fajn na potraviny od návštěv.

Ráda tu budu rodit znova, s tím, že už vím do čeho jdu a nebudu se bát víc si prosadit svou ;)
pigpeppa  11. čer 2014

Porodnice Chomutov

V chomutovské porodnici jsem rodila dvakrát, poprvé ze "strachu" z CAP v Kadani (vyděsil mě jejich popis na www), podruhé kvůli dochozí vzdálenosti z domova, abych měla vůbec nějakou návštěvu. :-)

První porod byl spontánní, takřka bezbolestný, celkem rychlý, v půl osmé ráno jsem přijela, protože jsem si nebyla jistá, zda vůbec rodím a v půl jedenácté byl syn na světě, druhý porod byl vyvolávaný, nicméně za tři hodiny po zavedení tablety bylo po všem.

Co mně na chomutovské porodnici vadí, to jsou ty jejich zásahy do průběhu porodu. U syna rychle píchnout plodovku, provést nástřih, pak rvát placentu, strčit mi do ruky kvanta papírů ohledně celkové anestezie a nakonec povolat primáře, který usoudil, že narkóza na revizi netřeba, strčil tam ruku a bylo. :-) Také jsem byla během druhé doby porodní navedena na polohu na boku, aby malý dorotoval. Efekt to mělo akorát takový, že to jednak mnohem víc bolelo a jednak se syn zase vrátil z porodních cest zpátky do dělohy.

Ohledně druhého porodu snad ani netřeba popisovat detaily, tam jsem si vybrala všechno možné od vyvolávací tablety přes oxytocin a epidurál, až jsem nakonec začala rodit otevřená na osm centimetrů, což je podle moudrých knih nemožné. Navzdory tomu jsem dostala jasný zákaz tlačit, protože na osm se přece netlačí, jestli se nechci potrhat, což u mě instinktivně vedlo k tomu, že jsem - zcela mimoděk - začala dávat nohy k sobě, abych netlačila. Porodní asistentka ze mě evidentně radost neměla, v návalu hormonů je mi tak ještě dnes, dva týdny po porodu, do pláče z jejího chování, ač byla jinak předtím i poté naprosto úžasná.

Celému personálu oddělení šestinedělí a novorozenců smekám velikou poklonu. Jak byly sestry před dvěma lety super, teď byly super ještě víc. K druhému porodu jsem odjížděla pár hodin po kojení staršího syna, přesto jsem o mlíko po porodu přišla a nové se ne a ne tvořit. Velkou podporou mi byla paní Češková z novorozenců, díky ní jsem boj o kojení nevzdala. :-)

Celou dobu pobytu jsem si stěžovala na silné bolesti břicha. Dle doktorů je to normální, děloha se zavinuje, obzvlášť vícerodičky to prostě bolí víc. Týden po porodu jsem skončila na pohotovosti s ruplými stehy, přijela jsem tam už s horečkou, zjistilo se, že mám v děloze kus placenty, která už začíná hnít a mně se rozjíždí zánět. Dva týdny po porodu jsem byla přijata na odd. gynekologie a podstoupila jsem kyretáž a plastiku stehů.

Co bych udělala jinak? Určitě bych se snažila vést porod co nejvíc přirozeně, čím více zasáhů, tím hrozí více komplikací, a to naprosto zbytečně. Určitě bych také nespoléhala na váhový odhad (u syna byl odhad 3500 g, narodil se se 4100 g, u dcery 3920 g, a proto mě hnali na vyvolání, narodila se se 3400 g, navíc dle UTZ byla mladší, takže jsem ji vlastně vůbec nepřenášela, naopak). A určitě už bych se nenechala přesvědčit na nutnosti vyvolat porod, když jsem odmítla kvůli váhovému odhadu, vyrukovali na mě se zralou placentou, která už miminko špatně zásobuje. Jen co jsem tedy kývla, už se o placentě nikdo nezmínil. :-/

A co bych doporučila ostatním?
Nebát se a vzít si příbor. :-)
A užít si tu péči na pokojích. :-)
1 člověk považuje za užitečné
zrofka  27. led 2014

Mé zkušenosti ;-)

Při odchodu z této porodnice jsem skvělému personálu slíbila, že je budu všude chválit. ;-)

Měla jsem hodně komplikovaný porod. Ve 35.tt mi můj gynekolog (ještě v Mostě) zjistil, že mám hooodně vysoký krevní tlak a bílkovinu v moči. Musela jsem ihned nastoupit do nemocnice. Sice mě uklidnovali, že nejspíš na sledování a snížení tlaku. A že mám sbalit tašku a jet do Mostecké porodnice, že na mě čekají. Už jen jak to dr řekl, jsem si řekla - to víš že jo...

V Chomutovské porodnici jsem se nebyla ani podívat. Ač jsem chtěla, ale myslela jsem, že bude čas. A ejhle. ;-) Jela jsem tam rovnou. Ihned se mě ujala příjemná porodní asistentka Míša (dál nevím) pak přišla další dr. a zjistila mi už obří krevní tlak. Nevěřily, že vnímám a chodím. Prý lidi s takovým tlakem jim tam vozí přinejlepším záchranka - na tuhle větu nikdy nezapomenu.

Jedno mínus u mě ale mají. Ale tohle nemohl nikdo vědět. Dali mě na pokoj, kde bylo čerstvé miminko, chlapeček. Druhý den po zjištění mého stavu, kdy už jsem vážně měla na kahánku, protože jsem měla rozjetý hellp syndrom, játra mi už odcházela a přidávaly se k nim i ledviny. Co mě víc dostalo do kolen bylo, že malý má růstovou retardaci. Po příchodu z vyšetření na pokoj, kdy jsem viděla malého zdravého kluka, jsem se jim psychicky zhroutila.

Rodili mě asi skoro všichni. :-D Od příjmu se mě ujala úžasná paní doktorka Vejběrová! K ní se pak přidal primář Zeman. Bohužel, porod se mi nerozjel tak jak oni chtěli. A já se jim začala horšit. (postavičky u vany na dlaždičkách mi cestovaly po celém prostoru) takže akutní císař.

Císař provedl Radek Kochlöfl a myslím, že další dr se jmenoval pan Svoboda. Diky nim mám úžasnou jizvu. :-D Ztratila jsem hodně krve, navíc jsem měla problémy s dýcháním a museli mi dát dohromady ledviny a játra a vůbec celkově moje nateklé tělo. Takže jsem si pár dní poležela na Jipce. Celou dobu jsem neviděla malého. Potom mě dali na pokoj č.7, kde je TV. Věděli, že tam budu dlouho kvůli malého. Měl jen 1950g,takže musel nabrat na 2300g. Nabral to rychle a za 14dní jsme šli domů.

Strašně moc doporučuji. Chtěla bych ještě jedno mimčo, ale strašně se bojím preeklempsie a hellp syndromu, ale zase vím, že v této porodnici jsem v dobrých rukách!
1 člověk považuje za užitečné
marketa97  27. led 2014

Mé porody v Chomutově

Ráda bych se podělila o své zkušenosti s chomutovskou porodnicí.

Už když jsem čekala své první dítě, syna Lukáška, rozhodla jsem se, že nebudu rodit v nemocnici v Mostě, která je jinak nejblíže mému bydlišti a to na základě špatných recenzí a zkušeností z mého okolí.

Rozhodla jsem se tedy zkusit porodnici v Chomutově, kde naopak spousta maminek z mého okolí byla spokojená. A musím říct, že jsem se rozhodla správně. Personál byl po celou dobu mého pobytu velmi příjemný a nápomocný, ani jednou jsem se nesetkala s někým, kdo by byl neochotný, nepříjemný atd. Jak lékaři, tak porodní asistentky a sestřičky na oddělení, se chovali velmi vstřícně, vše ochotně vysvětlili, s ničím nebyl problém. Stejně tak dva roky poté, kdy se mi narodila dcerka Ellinka. Už předem jsme byli rozhodnutí opět rodit v Chomutově a opět vše v pořádku.

Líbilo se mi, že standartní pokoje byly po dvou, sprcha a záchod pak společné pro dva pokoje, tudíž pro čtyři maminky. Vybavení pokojů je příjemné, není to žádný luxus, ale také nic ošklivého. Vše bylo čisté, nemám co vytknout.

Všem maminkám, které váhají a uvažují nad chomutovskou porodnicí, můžu toto zařízení vřele doporučit.
1 člověk považuje za užitečné
pilgrim  27. led 2014

Porodnice Chomutov

Porodnici v Chomutově mohu s klidným svědomím doporučit :-) Rodila jsem tu dvakrát.

Poprvé v červenci 2010 - porodní asistentka (v mém případě Marie Jindrová), doktor (Radek Kochlöfl) oba úžasní profíci. Požádali jsme s manžou před samotným tlačením o to, aby mě nestříhal preventivně, pouze když to bude nezbytně nutné, že jsem cvičila s epi-no a dopadlo to skvěle! Malej byl venku na dvě zatlačení, bez jediného šrámu. Ženské sestry na odd. šestinedělí moc milé a ochotné.

Podruhé v březnu 2012 - ujala se mě mladá porodní asistentka Jana Richterová. Celou dobu byla usměvavá, milá, zlatá. Byla jsem tam od sedmi od rána do dvou do odpoledne a z toho se až do dvanácté hodiny polední nedělo vůbec nic (jen mi odtekla voda), to mi napíchli oxytocin pro vyvolání kontrakcí, kvůli hodně vysokému krevnímu tlaku (jinak by čekali na přirozené kontra). Jako lékařka dozorovala Zuzana Vejběrová, taky moc sympatická a příjemná.
Ve dvě jsem už byla na porodním sále a odrodila mě jen asistentka.
No a na odd. šestinedělí byli všichni bez vyjímky na jedničku, jak ženské sestry, tak dětské.

Celkově je kolektiv porodního oddělení v Chomutově hodně omlazený. V průměru bych doktorům netipovala víc než 35 let. Všechny vizity s úsměvem na rtu, skvělá atmosféra :-)

Já už mám sice definitivně odrozeno, ale všechny, které to teprve čeká, můžu ujistit, že budou v dobrých rukách :-)

Kvůli hematomu a hospitalizaci při druhém těhotenství jsem si poležela i na chomutovském odd. gynekologie a tam taky super.
4 lidé považují za užitečné
smileym  2. říj 2013

Porodnice CHomutov

Moc moc doporučuji,nemohla jsem si stěžovat, všichni byli naprosto ochotní, personál skvělej, doktoři na jedničku :))
2 lidé považují za užitečné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce