V závěru těhotenství tě může lékař zaskočit zprávou, že se děťátko v děloze stále nepřetočilo a může ti navrhnout tzv. těhotenství. obrat vnějšími hmaty. Proč je ohledně tohoto úkonu tolik mýtů, jak se vlastně provádí a umí jej udělat každý lékař? I na to se, mimo jiné, podíváme v našem článku.
Zdroj: Nejsport.cz
Obrat vnějšími hmaty nebo tzv. vnitřní obrat plodu se provádí přes břišní stěnu maminky.
Důležitá informace: Po obratu vnějšími hmaty je třeba počítat s možností, že se miminko otočí zpátky, tedy do polohy, v jaké bylo dříve. Tím pádem je nastávající maminka znovu konfrontována otázkami, zda se zvolí porod koncem pánevním, nebo císařský řez. Výjimkou však není ani situace, kdy se vnitřní obrat plodu provádí opakovaně.
Hamiltonův hmat je lékařská metoda, která se provádí na konci těhotenství, zpravidla po 1. termínu porodu ve snaze vyvolat porod.
Nastávající maminky obvykle na začátku těhotenství pozorují, kdy se jim začne zakulacovat bříško. Prozradíme ti, v jakém týdnu k tomu zhruba dojde, co všechno tento proces ovlivňuje a jak bříško poroste v průběhu měsíců tzv. jiného stavu.
Každý týden těhotenství s sebou nese něco nového. Některé události sice nejsou navenek vidět, ale rozhodně probíhají. Aby také ne, vždyť během 40 týdnů se ze shluku buněk stane miminko. Podívej se, co tě v jednotlivých týdnech čeká a na co bys neměla zapomenout. Stačí kliknout na týden, který tě zajímá.
Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu