Rhino Horn – Konvička na výplach nosu

Rhino Horn – Konvička na výplach nosu je určena k výplachu nosu slanou vodou pro děti od cca 5 a dospělé. Do konvičky se používá slaný izotonický roztok. Můžete použít obyčejnou sůl kuchyňskou nebo Rhino salt (sůl na výplach nosu, 30 sáčků).

Pomáhá uvolnit ucpaný nos a vedlejší nosní dutiny při nachlazení nebo alergii. Lze ji využít i k preventivním výplachům, u lidí s chronickou alergickou rýmou nebo po chirurgických zákrocích v oblasti nosu.

Konvičku lze použít i u dětí, které umějí správně smrkat. Děti výplach zvládají samostatně kolem 5 let, ale je nutný dozor dospělé osoby. Vyplachování přispívá k uvolnění nosních dutin a pomůže předcházet zánětu středního ucha.

Jak připravit solný roztok?
1) Ohřejeme si vodu na tělesnou teplotu a 3 dl vlijeme do konvičky.
2) Pomocí odměrky nasypeme jednu celou odměrku (2,7 g soli) do 3 dl vlažné vody v konvičce.

Jak konvičku použít?

Výplach nosu se obvykle provádí 1x denně. Při alergické rýmě, nachlazení nebo zánětu nosních vedlejších dutin se může provádět 2–4 x denně.

1) Nasypte jednu odměrku (cca 2,7 g) kuchyňské soli do konvičky. Tu zcela doplňte vlažnou vodou (cca 37 °C). Konvičku můžete protřepat nebo vodu zamíchat.

2) Přitiskněte ústí konvičky k nosní dírce ze strany – ne zepředu – a lehce zatlačte tak, aby nosní otvor naléhal na špičku nálevky. Solný roztok by naléhající nosní dírkou neměl unikat.

3) Dýchejte otevřenými ústy. V průběhu proplachování nelze dýchat nosem.

4) Lehce se předkloňte tak, aby vaše hlava byla nad umyvadlem. Brada by měla, pokud možno, směřovat k hrudi. Hlavu přitom pootočte na stranu, takže se budete dívat bokem.

6) Nakloňte konvičku směrem vzhůru a voda začne za chvíli samovolně protékat vnitřkem nosu a vytékat druhou dírkou ven. Když proteče asi polovina obsahu konvičky, zvedněte hlavu a nádobu odejměte. Větší část vody z nosu samovolně vyteče, zbytek lze vytlačit lehkým vydechnutím nosem nebo jemným vysmrkáním.

6) Zbylou polovinu roztoku použijte k propláchnutí přes druhou nosní dírku.

7) Po ukončení proplachování by v nose a nosních dutinách neměla zůstat žádná voda. Zejména v zimě by to mohlo způsobit problémy. Běžně postačuje k dokonalému odstranění tekutiny z nosu obyčejné vysmrkání.

Foto-zdroj: www.benu.cz

Video–zdroj

Nejnovější články

Hodnocení a zkušenosti s Rhino Horn – Konvičkou na výplach nosu

Máš zkušenost s Rhino Horn – Konvičkou na výplach nosu?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost