Rámeček Logico Piccolo

2 zkušenosti

Rámeček Logico Piccolo tvoří základ pro práci se všemi soubory LOGICO Piccolo, které se dají samostatně dokoupit. Samotný rámeček je vyroben z odolného plastu a disponuje deseti barevnými posuvnými knoflíky, které umožňují řešit úkoly zábavnou formou. Výška rámečku je 27,8 cm, šířka 22,5 cm.

Sady Logico Piccolo jsou určeny předškolákům (5-6 let) a školním dětem. Pro menší děti od tří let je určen rámeček a sady Logico Primo.1

Jednotlivé soubory Logico Piccolo k dokoupení jsou tematicky rozděleny podle školních předmětů (matematika, český jazyk, prvouka, anglický jazyk) či podle oblastí, které rozvíjí (sluchové vnímání, logické myšlení, prostorové vnímání atd.). Práce s rámečkem a sadami podporuje samostatnost a pracovní návyky dítěte a je velmi vhodná i pro děti se specifickými poruchami učení a ADHD.

Dítě si může samo vybrat kartu, se kterou chce pracovat. Tu poté vloží do rámečku a díky jednoduše pochopitelnému zadání může také samo úkol vypracovat přesouváním knoflíků ke správným odpovědím. Samostatně pak zvládne i kontrolu správnosti otočením karty a srovnáním barev seřazených knoflíků s předlohou na kartě.

Zdroj fotografií: www.amosek.cz

Hodnocení a zkušenosti s rámečkem Logico Piccolo

Máš zkušenost s rámečkem Logico Piccolo?
medakote  30. pro 2021

Zábavné procvičování

S Logico Piccolo jsem se seznámila v pedagogicko-psychologicke poradně, kde jsme byli na posouzení školní zralosti staršího syna - toho to velmi bavilo, a proto jsem po čase pořídila domů s několika sadami karet. Věkovou hranici 5 let bych nebrala doslovně, s některými kartami pro školáky si hravě poradil i mladší čtyřletý syn.
  • Dítě si samo zkontroluje, jestli má výsledek dobře.
  • Velká variabilita karet, zajímavé tématické oblasti (symboly, mince a bankovky...).
  • Karty se časem okoukají.
  • Posouvání barevných knoflíků je občas zdlouhavé - po splnění je nutno všechny karty přesunout, a to děti nebaví.
matusoni  21. pro 2021

Půjčení z knihovny

Logico Piccolo nám babička půjčila v knihovně, což mi přijde jako dobrý nápad, aby to člověk nemusel pořizovat, neboť jako vše, časem se omrzí...🤷‍♀️
  • I pro větší děti.
  • Děti baví pracovat s knoflíky.
  • Samo si může zkontrolovat odpovědi.
  • Časem omrzí, jako vše😃