Pozice dítěte při nošení se liší dle věku a aktuálního stupně psychomotorického vývoje, povahy a nálady dítěte a dle preferencí nosiče.
Je to nejpoužívanější pozice. Při volbě vhodné nosicí pomůcky8 je tato pozice vhodná od narození, dítě je ve správné ergonomické poloze. Nevýhodou je snížený rozhled dítěte a větší zátěž na páteř nosiče při vyšší hmotnosti dítěte. Výhodou je, že dítě cítí tlukot srdce nosiče a vidí mu do obličeje. V této pozici je možné i kojení70.
Tato pozice je velmi nevhodná k nošení. Páteř a klouby dítěte nejsou v ergonomické poloze a tím může docházet k jejich přetěžování. Dítě je příliš stimulováno vnějším okolím, nemá možnost úniku. V této poloze není možné kojení a ani spánek.
Je vhodná od pro nošení miminek již od narození, pokud se dítěti správně vyvíjejí kyčle, dítě tuto pozici toleruje a je zajištěna ergonomická poloha dítěte. V této pozici je možné kojení70. Nevýhodou je nerovnoměrné rozložení hmotnosti dítěte (jednostranná zátěž zad nosiče) a omezený rozhled dítěte.
Dítě má velmi dobrý rozhled, případné kojení je možné. Hmotnost dítěte je přenášena pouze na jednu stranu nosící osoby. Pozice na boku není vhodná pro dlouhodobé nošení a na spánek dítěte z důvodu vysoké a nerovnoměrně rozložené zátěže pro nosící osobu.
Pozice je vhodná pro nošení malých miminek (to spíše pro zkušenější nosiče) i starších dětí. Neumožňuje kojení, ale straší děti v ní mají dobrý rozhled. Nevýhodou je chybějící oční kontakt s dítětem.