Jelikož mám špatnou obranyschopnost už od dětství, tak ani mně se nevyhlo nachlazeni v těhotenství. A jelikož jsem se celé těhotenství bránila lékům, tak mám pár ozkoušených triků, jak na nachlazení, aniž bychom léky museli užívat. Asi nemusím říkat, že čím dříve se příznaky začnou řešit, tím líp a rychleji léčba zabírá.
Na rýmu mi pomáhalo inhalovaní nad hrncem s vodou, ve které jsem měla buď přidanou sůl či mátu.
Na škrábání a bolest v krku jednoznačně cibule s medem, šťávu z ní po lžičkách (někdo to jí celé, ale jelikož mi syrová cibule nedělá dobře, tak proto jen tu šťávu). Dál mi pomohlo kloktání vincentky. Taky teplé uvařené houby se dají do šátku a přikládají se na krk (když mi začínají natíkat mandle, je to úžasná záchrana). A samozřejmě krk prolívat teplým čajem.
U mne v případě nachlazení jednoznačně vede čaj z květů černého bezu (nikde jsem nenašla, že by v těhotenství škodil) se zázvorem (zázvor je dost sporný, někde píší, že v těhotenství nevadí, někde ho nedoporučují) a s medem a citrónem. Dobrý je tenhle čaj i při horečce, podpoří to, že se člověk začne potit, a tím se snižuje horečka.
A ještě mi při horečce a nachlazení pomáhaly cibulové ponožky. U horečky bych zdůraznila to, že pokud teplota není pouze zvýšená, ale je 38-39*C či dokonce víc, je potřeba vyhledat lékaře. V těhotenství by to mohlo způsobit nebo naznačovat problémy.