Předčasné ukončení těhotenství představuje v životě ženy nesmírně náročné období, ať už probíhá z jakýchkoli důvodů a jakýmkoli způsobem. Jaké faktory lze považovat za důvody k ukončení těhotenství? To se dozvíš v našem článku.
To, zda podstoupit ukončení těhotenství, je pro ženu nesmírně těžké rozhodnutí.
Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, a tak někdy těhotenství nekončí odjezdem z porodnice s miminkem v náručí. Důvodů může být řada, přičemž s každým z nich je náročné se smířit.
Život se s lidmi občas nemazlí, a tak ses možná i ty dostala do svízelné situace a nyní přemýšlíš o interrupci, tedy umělém potratu. S rozhodnutím pomoci nemůžeme, ale dokážeme ti přinést kompletní informace, které je dobré vědět.
Asi každá nastávající maminka má strach, když jí lékař doporučí podstoupit amniocentézu, nebo jinak řečeno odběr plodové vody. Nejde totiž o rutinní vyšetření v těhotenství, proto si pojď přečíst, jak amniocentéza probíhá, jestli s sebou nese nějaká rizika a kdy se provádí.
Odběr choriových klků není tak známý jako například amniocentéza, a právě proto může nejednu nastávající maminku vystrašit, když jí lékař toto vyšetření doporučí. Pojď si přečíst, jak probíhá a proč ti ho doktor může navrhnout.
V ojedinělých případech se může stát, že ženě bude žádost o interrupci zamítnuta. Přestože jde spíše o výjimečné situace, přece jen je dobré je zmínit:
Rozhovor s psycholožkou a porodní asistentkou Mgr. Kristinou Zemánkovou
Co ve videu zaznělo:
Nehledě na to, zda ukončení těhotenství nastalo spontánně nebo bylo uměle vyvoláno, šestinedělí po potratu je pro ženu náročným obdobím – jak psychicky, tak fyzicky. Jen málokterá si však v těchto týdnech dopřeje čas na regeneraci a ve snaze rychle se z tohoto prožitku vzpamatovat se vrací k běžnému životu. Proč je důležité, aby se i po potratu dodržovalo šestinedělí a jak by toto období mělo v praxi probíhat?
Potrat je bezesporu jednou z nejtěžších situací, které tě mohou potkat, a to a ať už mluvíme o samovolném ukončení těhotenství, nebo o rozhodování, zda na potrat jít.
Ztráta miminka je psychicky náročná situace – ať už jde o zamlklé těhotenství, spontánní potrat, nutnost ukončit těhotenství interrupcí, mimoděložní těhotenství, nebo úmrtí miminka před narozením či krátce po něm. Je nám moc líto, jestli se tě některá z těchto událostí týká, a rádi bychom ti na následujících řádcích alespoň trochu pomohli. Proto se na nich dozvíš, jak se podle psycholožky s touto tragickou událostí co nejlépe vyrovnat.
Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu