S pojmem infertilita, který označuje opakované potraty, se bohužel setkává stále větší procento žen v produktivním věku. Proč k ní dochází a jak k takovým případům přistupují lékaři? Je možné i po diagnostikované infertilitě porodit zdravé děťátko? To se dozvíš v našem článku.
Zamlklé těhotenství, kterému se někdy také říká zamlklý potrat, je strašákem mnoha žen. Miminko se při něm v děloze z ničeho nic přestane vyvíjet, aniž by se to nějak navenek projevilo. Pokud chceš vědět víc, přečti si následující řádky.
Až dvě z deseti těhotenství končí samovolným potratem, přičemž u některých ani ženy nevědí, že jím prošly. Jak je to možné a co vlastně je samovolný potrat? To a mnohem víc se dozvíš na následujících řádcích.
Příčiny opakovaných potratů mohou být jak na straně těhotné ženy, tak i plodu:
Rozhovor s odborníkem: Mgr. Kristina Zemánková
Co ve videu zaznělo:
Potrat je bezesporu jednou z nejtěžších situací, které tě mohou potkat, a to a ať už mluvíme o samovolném ukončení těhotenství, nebo o rozhodování, zda na potrat jít.
Ztráta miminka je psychicky náročná situace – ať už jde o zamlklé těhotenství, spontánní potrat, nutnost ukončit těhotenství interrupcí, mimoděložní těhotenství, nebo úmrtí miminka před narozením či krátce po něm. Je nám moc líto, jestli se tě některá z těchto událostí týká, a rádi bychom ti na následujících řádcích alespoň trochu pomohli. Proto se na nich dozvíš, jak se podle psycholožky s touto tragickou událostí co nejlépe vyrovnat.
Dvě čárky na těhotenském testu dokážou vzbudit obrovskou radost, a to zejména u rodičů, kteří se o miminko bez úspěchu snažili již delší dobu. Bohužel může nastat situace, že druhá čárka na testu začne slábnout a gynekolog těhotenství nepotvrdí. V takovém případě mluvíme o biochemickém těhotenství. Co to vlastně je a proč k němu dochází?
Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu