22. týden těhotenství

Pokud se tak ještě nestalo, čeká tě důležité ultrazvukové vyšetření. Pojď se podívat, co se při něm zjišťuje a proč je tak podstatné. Kromě toho se dozvíš také, jak zahnat častý hlad, co se miminku vyvíjí a další zajímavé i praktické informace o 22. týdnu těhotenství.

22. týden těhotenství

Ve 22. týdnu těhotenství je miminko velké asi jako kokosový ořech.

Co se děje ve 22. týdnu těhotenství?

  • Je možné, že tě častěji bolí záda3, což je samozřejmě způsobeno tím, že rostoucí miminko značně zatěžuje páteř. Od bolesti dokáže ulevit například plavání nebo těhotenská jóga2 a coby prevence se hodí, abys spala na tvrdší matraci, nehrbila se, nenosila boty na vysokém podpatku a také se vyhýbala dlouhodobému stání.
  • Stává se ti, že tě přepadne tzv. vlčí hlad? Určitě bys ho měla něčím zahnat, pamatuj ale na to, že pokud budeš „jíst za dva“, přibereš ve druhém trimestru15 víc, než je potřeba. Zvol tedy raději potraviny nebo nápoje, které zasytí, ale zároveň nejsou příliš kalorické – zpravidla to bývají takové, co obsahují hodně vlákniny. Hodí se třeba zelenina, banány nebo kysané mléčné nápoje.
  • Některé budoucí maminky trápí už od druhého trimestru tuhnutí břicha20 a také poslíčci, jež mohou pořádně vyděsit.

Co jsou poslíčci?
Za poslíčky se označují nepravidelné kontrakce, které nenabírají na intenzitě, a když si sedneš nebo lehneš, tak se ti od nich většinou uleví. Poslíčci40 se objevují v rámci přípravy dělohy3 na porod a miminku nemohou ublížit. Jestliže se u tebe objevují maximálně 15x za den, pak je nejspíš vše v pořádku. Pokud však cítíš jakoukoli nejistotu, neváhej se obrátit na svého lékaře, který ti pravděpodobně doporučí užívání hořčíku. Bez konzultace si ho ale nenasazuj.


Jak se vyvíjí miminko?

  • má na prstech nehty, které mu nejspíš budou růst tak rychle, že je bude nutné brzy po narození ostříhat, aby se neopatrnými pohyby nepoškrábalo.
  • Ve všech čtyřech končetinách miminka je vše vyvinuto, už budou jen růst do dálky a sílit.
  • Mimické svaly se stále zdokonalují, v tomto týdnu se miminko dokáže například mračit.
  • Má obočí, stále je však světlé (stejně jako všechny ostatní chloupky po těle včetně řas), protože ještě neobsahuje žádný pigment.
  • Za očními víčky, která začnou mrkat okolo 28. týdne těhotenství, se vybarvuje duhovka. Ta bude i po narození modrá a svou skutečnou barvu oči získají až po narození.
  • Dětská játra začínají pomalu fungovat, ale sama zatím všechno nezvládnou, a tak jim pomáhají i tvoje játra.
  • Mozek se zvětšuje a zároveň se v něm tvoří nové a zdokonalují již vzniklé nervové spoje.
  • Pod jemnou kůží jsou potní žlázy, které bude miminko později potřebovat k termoregulaci.
  • Čekáš-li chlapečka, pak se v jeho varlatech začínají tvořit spermie.

Jak velké je tvoje miminko?
Na konci dvaadvacátého týdne těhotenství (tedy 21 tt + 6) je miminko dlouhé asi 27 cm a vážit může okolo 430 gramů. Lékaři mu stále říkají plod a pro představu svou velikostí připomíná kokosový ořech.
22. týden těhotenství

Ve 22. týdnu těhotenství má miminko téměř 30 cm.


Těhotenská kalkulačka

Zajímavé informace o miminku i tvém těhotenství ti vypočítá naše těhotenská kalkulačka.


Na co se ve 22. týdnu těhotenství soustředit?

  • Počítej s tím, že tvého těhotenství si začne všímat i nejširší okolí, což se neobejde bez komentářů, rádoby vtipných poznámek a hlazení bříška. Pokud je ti to nepříjemné, neboj se ozvat.
  • Jak jsi na tom s výběrem jména?
    • Jestliže je na pořadu dne výběr jména pro potomka47 a soustředění padá jen na pohlaví, které určil lékař, pak nezapomeň vzít v potaz, že i moderní technologie se občas zmýlí. Proto je lepší mít připravené hezké jméno pro holčičku i pro chlapečka. A nestresuj se ani v případě, že se vybrat nepodaří, zákon naštěstí pamatuje i na rodiče, které chtějí miminko pojmenovat, až ho uvidí, proto to lze provést ještě jeden měsíc po porodu.
  • Taky si říkáš, jak je možné, že už máš tolik kilogramů nahoře, když miminko při porodu bude vážit jen něco mezi 3 až 4 kily? Neboj, ta ostatní nejsou jen přebytečný tuk (i když ten se tam možná také najde).

Vysvětlíme ti, jak je to s 12–13 kg, které žena průměrně v těhotenství nabere. Tvoří je totiž následující průměrné hmotnosti:

  • Donošené miminko = 3,5 kg
  • Placenta9 = 700 g
  • Děloha3 = 1 kg
  • Plodová voda2 = 1 kg
  • Optimální mateřské zásoby tuku, bílkovin a dalších živin, které jsou důležité pro následné kojení = 3,2 kg
  • Zvýšené zavodnění organismu = 1,5 kg
  • Zvýšený objem krve v oběhovém systému = 1,5 kg

Vyšetření ve 22. týdnu těhotenství

1. Těhotenská poradna

Do 34. týdne těhotenství (včetně) se chodí do poradny pro těhotné, a to zhruba jedenkrát za měsíc.

2. Ultrazvukový screening druhého trimestru (tzv. morfologický nebo také velký ultrazvuk)

Pokud jsi ještě neabsolvovala nejdůležitější ultrazvukové vyšetření v průběhu celého těhotenství, tedy ultrazvukový screening druhého trimestru, tak na tebe už čeká. Lékař při něm zhodnotí vývoj plodu, jeho struktury a jejich funkce, a to s cílem zjistit, nebo vyloučit vrozené vady.

Základní screeningové vyšetření je přitom hrazeno pojišťovnou, ale existuje také rozšířená varianta (podrobné morfologické vyšetření), která je detailnější, nicméně tu si případně musíš uhradit sama.

Velký ultrazvuk

Morfologický neboli „velký“ ultrazvuk je pro nastávající maminku mimořádnou událostí, protože při něm lékař miminko pečlivě prozkoumá. Pojď se s námi podívat, jak morfologický ultrazvuk probíhá a zda se ti vyplatí doplatit si jeho rozšířenou variantu.

3. Případná další vyšetření

Bude-li existovat podezření, že má miminko nějaký zdravotní problém, pak ti lékař doporučí další vyšetření k jeho vyvrácení, potvrzení nebo upřesnění. Mezi nimi je například amniocentéza.

Amniocentéza

Asi každá nastávající maminka má strach, když jí lékař doporučí podstoupit amniocentézu, nebo jinak řečeno odběr plodové vody. Nejde totiž o rutinní vyšetření v těhotenství, proto si pojď přečíst, jak amniocentéza probíhá, jestli s sebou nese nějaká rizika a kdy se provádí.


Video: 18., 19., 20., 21. a 22. týden těhotenství

Rozhovor s odborníkem: MUDr. Petr Kolek

Co ve videu zaznělo:


22. týden těhotenství v číslech

22. týden těhotenství


Lékař píše: 21 týdnů + 0 dní až 21 týdnů + 6 dní (zkráceně 21tt + 0 až 21tt + 6)


22. týden těhotenství tvoří:

  • 21tt + 0 = první den 22. týdne těhotenství
  • 21tt + 1 = 21 týdnů + jeden den (druhý den 22. týdne těhotenství)
  • 21tt + 2 = 21 týdnů + dva dny (třetí den 22. týdne těhotenství)
  • 21tt + 3 = 21 týdnů + tři dny (čtvrtý den 22. týdne těhotenství)
  • 21tt + 4 = 21 týdnů + čtyři dny (pátý den 22. týdne těhotenství)
  • 21tt + 5 = 21 týdnů + pět dní (šestý den 22. týdne těhotenství)
  • 21tt + 6 = 21 týdnů + šest dní (sedmý den 22. týdne těhotenství)
  • 22tt + 0 = první den 23. týdne těhotenství
  • 22. týden od začátku poslední menstruace
  • přibližně 18 týdnů do porodu

22. týden těhotenství po dnech

Týden těhotenstvíPočet ukončených dní těhotenstvíPočet dní do porodu
21tt+0147133
21tt+1148132
21tt+2149131
21tt+3150130
21tt+4151129
21tt+5152128
21tt+6153127

Tip: Očekáváte miminko? Stáhněte si ZDARMA náš ebook. Modrý koník pro vás připravil ucelený návod, kde se dozvíte vše, co potřebujete vědět při přípravě na krásný zážitek mateřství. Co vás čeká a nemine, se dozvíte v bezplatném ebooku Připravujeme se na miminko.


Mohlo by tě také zajímat

Měsíce těhotenství

Obzvlášť jsi-li prvorodička, nemusíš mít přesnou představu o tom, co všechno tě v těhotenství čeká. Proto se v našem článku dozvíš, jak probíhá měsíc po měsíci – jakými změnami projde tvé tělo, co se kdy bude vyvíjet miminku, kdy tě čekají důležitá vyšetření a na co bys v jednotlivých měsících neměla zapomenout.

Spánek v těhotenství

S každým nadcházejícím týdnem je spánek v těhotenství horší. Těhotná žena se díky rostoucímu bříšku nemůže pořádně vyspat, bříško jí překáží a dlouho hledá vhodnou polohu, která ji pomůže alespoň na chvilku usnout. Za chvíli se ale opět probudí s potřebou jít na záchod. Příčinou špatného spánku v těhotenství může být také strach z blížícího se porodu nebo ženu mohou trápit špatné sny.

Železo v těhotenství

Snad každá žena si v těhotenství kladla otázku, zda dodržuje správnou životosprávu a zda je její tělo zásobeno vitamíny a minerály natolik, aby umělo „posunout“ rostoucímu děťátku dostatek potřebných živin. Kromě kyseliny listové, která spadá pod vitamíny skupiny B, je v těhotenství jedním z nejčastěji suplementovaných minerálů také železo. Jaká je jeho funkce v organismu a jak v těhotenství rozpoznat jeho deficit?


Více o 22. týdnu těhotenství na Modrém koníku

Projdi si Modrého koníka, který nabízí například Poradny, v nichž ti řada odborníků z mnoha odvětví odpoví na jakýkoliv dotaz; nebo fórum plné diskuzí na různá témata.

  • Polož otázku odborníkovi – je to zdarma a lze psát i anonymně
  • Přidej se do uživatelských skupin
    • Spoj se s uživatelkami ve 22. týdnu těhotenství a prožívejte ho společně, nebo třeba s těmi, co mají stejné záliby. Můžeš si s nimi psát, nebo pouze sledovat, o čem si mezi sebou píšou.
    • Tematické skupiny

<< 21.týden těhotenství20 / 23.týden těhotenství >> 12


Tento text má pouze informativní charakter, není reklamou, neslouží k podpoře užívání léků ani doplňků stravy a nenahrazuje poradu s lékařem či lékárníkem. V případě jakýchkoli pochybností o svém zdravotním stavu, neváhejte kontaktovat svého ošetřujícího lékaře.


Text po odborné stránce zkontroloval:
MUDr. Petr Kolek
gynekolog a porodník FTN Praha
FTN Praha - gynekologicko-porodnické oddělení

Hodnocení a zkušenosti s 22. týdnem těhotenství

Máš zkušenost s 22. týdnem těhotenství?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
katarzyn  23. bře 2023

22. tt

Ve 22. týdnu se cítím mnohem lépe. Nevím, zda je to jarním počasím nebo hormony, ale mám poslední dobou plno energie, že jsem schopná se hýbat skoro stejně jako před otěhotněním (což do této doby bylo kvůli šílené únavě naprosto nemožné). Jediné, co je po fyzické stránce jinak, tak mě při delší chůzi v kuse začnou bolet kyčle a když to fyzicky přeženu, tak mi pak je třeba druhý den nevolno od žaludku.
Zvláštní chutě nemívám, ale už mívám normálně chuť k jídlu, což je po tom dlouhodobém nechutenství celkem příjemná změna. Mívám teď posledních pár dnů mnohem častěji hlad, cca vždy po dvou hodinách. Všude čtu, že velký hlad bývá na začátku těhotenství a pak už ne, ale já to mám tedy přesně opačně. Snažím se jíst zdravě, mám i na zdravá jídla větší chuť. Sladkému se nevyhýbám, i když bych ho dle lékaře měla omezit. Jenže dejte si vajíčko, když máte chuť na čokoládu :-D
Přibírám zatím asi rozumně, mám nahoře 4 kila oproti váze před otěhotněním. Bříško už je vidět, schovají ho již jen volné šaty, halenka nebo volný kabátek. Partner je nadšený z nynějšího objemu ňader :-D Všimla jsem si, že mám i trošku větší stehna, myslela jsem, že vše bude v bříšku, ale co, aspoň budu mít zásobu na poporodní období.
Velký ultrazvuk jsme navštívili i s partnerem a ten byl z malého úplně nadšený, viděl ho "naživo" poprvé :-) Při vyšetření sebou miminko pořád mrskalo, že měl doktor trochu problémy ho chytit. Zdá se, že bude po nás malý hyperaktiv. Pracovně jsem miminku začala říkat "šťouchadlo", protože je opravdu hodně akční. Večer už mě to i trochu ruší při usínání, ale myslím, že s postupujícím těhotenstvím to bude cítit ještě víc.
  • Plno energie na pohyb
  • Chuť k jídlu
  • Dobrá nálada
  • Miminko šťouchá, což je takové miloučké
  • Hůř pracuji se stresem
  • Je mi více teplo než běžně
jerrabina  18. pro 2022

Jíst za dva? Radši za regiment!

Všude se píše, že by žena neměla jíst za dva, ale to v mém případě ani trochu neplatí. Jsem obecně hodně hubená (až moc) a jak mám i úzký hrudník, tím víc pak miminko tlačí na žaludek. V jídle už cca od 20. tt, možná i dřív, musím dělat pauzy, aby se mi nevrátilo jako při plném žaludku, i když jsem teprve začala jíst. A stejně je těžké toho sníst hodně, ale záleží, jak miminko leží, někdy se tam vejde totéž co dřív. Vlčí hlady tedy vítám a krmím se při nich co nejvíc mastným, výživným a vitamíny - třeba ovesné vločky v mléce prolité máslem, medem a ovocem, sníst toho klidně kupu. Těhotenské vitamíny z lékárny jsou samozřejmost.

Minulé těhotenství jsem se jen a pouze neomezovala, a přírůstek váhy těsně před porodem byl jen asi 5 kg (možná trochu víc, už nevím, ale každopádně málo). Miminko krásně baculaté, ale máma jako koncentráčník. (Vitamíny jsem brala i při tomto těhu.) Teď tedy občas přidávám šlehačkový zákusek po obědě, co nejvýživnější vlčí hlady (můj rekord je plný velký talíř roštěnky, co byl fakt dvojnásobek mojí běžné porce 😊) a ještě pro jistotu mít doma doplňky při podvýživě nebo nutri kaši, kdyby dlouho vlčí hlad nepřišel. Konečně v tomhle těhotenství skoro nehubnu, držím si svůj únosný stupeň kostlivosti (na váhu fakt nejedu, každý drobný úbytek je na mě hrozně vidět pouhým okem) a u gynekologa 5 kg nahoře už teď. Jupí!

Takže lobuji za přidání věty do článku "pokud nejste extrémně hubená, nejezte za 2, pokud jste, jezte nejen za dva, ale za regiment".

Jinak se totiž takhle hubenému člověku může stát, že brzy po porodu kvůli podváze přijde o mléko, jak se stalo mně u dcery - po 3 měsících jsme musely začít dokrmovat uměle a na 7 měsících už ani kapka. Prostě musí být kde brát a ovlivnit to jde hlavně teď, ve 2. trimestru. Až bude miminko před porodem tak velké, že po žaludku mámy vidu ani slechu a po každém soustě bude hrozně pálit žáha, to už je na přibírání pozdě.

Ještě dodám, že o rozumnou váhu směrem nahoru bojuji průběžně od puberty, moje mamka, když já jsem byla malá, měla 50 kg. Já při kojení taky, i když moje ideální váha je 55-65 kg a těch 55 kg je, že ustupují zdravotní komplikace, a moje dcera je už teď na svůj věk vyšší (o 2 roky napřed), ale hubenější (taky dost).
naty89  28. únor 2020

Opět ve 22.tt 😍🥰

Začala jsem 22.tt. Je to mé druhé těhotenství. A cítím se moc dobře, nevolnosti žádné a únava je taky fuč. 2.screening máme za sebou,vše je v pořádku a máme potvrzenou holčičku ♥️. Už jednu doma máme, tak se moc těšíme na druhou🥰. Zatím jsem přibrala 4,5 kg, tak uvidíme, kolik ještě nabereme💪. Malinká dává o sobě krásně vědět, už to není to šimrání, ale začínají to být malé kopanečky. Akorát teda chodím častěji čůrat, ale to k tomu patří. Přeji všem krásné a pohodové těhotenství 😊.
  • Bříško už jde krásně vidět.
  • Častější curani
1 člověk považuje za užitečné
xantista  11. pro 2018

Jen tak dál :)

Zatím nejlepší týden :) i přes virózu, co jsem minulý týden prodělala, jsem teď mnohem plnější energie. Respektive zvládám fungovat mnohem líp, nevyřídí mě jeden nákup :D .

Přibrala jsem asi 4kg a břicho už je vidět, ale teda, vypadám spíš jen tlustě, jako bych si přestala hlídat postavu, než těhotně. :D Manžel je skvělej a podporuje mě, stará se a pořád opakuje, jak je nadšenej jak vypadám v půlce těhotenství. Moc se těšíme :) už to uteče jako voda, v práci budu jen dva měsíce, to budu zaučovat kolegyni a pak doma. Nudit se nebudu, rokonstruujeme. Tak snad toho budu schopná. Dneska jsem malovala jeden pokoj. Byla jsem unavená, ale žádná hrůza. Takhle by to mohlo jít dál. :)
1 člověk považuje za užitečné
zabulenkap  4. říj 2017

Tak už víme...

Dneska jsme byli s tatínkem a 5 letou dcerkou na 2. screaningu. Tatínek ukápl slzu, když nám doktor řekl, že mimi je v pořádku (mozeček , srdíčko, bez rozštěpu...).

Jinak čekáme druhou holčičku. Je mi dobře. Nevolnosti nejsou, únava ustupuje a mám 5 kg nahoře. :-)

Neskutečně se těšíme až beruška bude s náma! :-)
4 lidé považují za užitečné
makymak  15. lis 2016

Cvičení není pro každou

Minulý týden jsem byla na prvním těhotenském cvičení, protože už ustoupily nevolnosti a cítila jsem se dobře. Bohužel mi pak ten večer, celou noc a další den tak moc tvrdlo bříško, a to jsem s tím neměla do té doby zkušenost, že mi to doktor i porodní asistentka doporučili. Tak se jen trochu protahuji doma, chodím na velké procházky a je to dobré.

Pohyby cítím čím dál více zřetelně. Někdy mě i budí ze spaní, takže teď v práci nevypadám nijak čerstvě. :-)
ermetico  16. zář 2016

Můj 21-22TT

Ahoj holky, tak právě vstupuji do 22tt.

Čekáme prvního potomka, bude to kluk. Už mám za sebou 2 velké ultrazvuky, a jinak docházím každý měsíc na Ultz ke gynekoložce. Podle ultrazvuku vše v pořádku, i když na tom posledním to naše vrtítko moc nespolupracovalo. Pohyby citím zhruba už od 18 tt, a asi ve 20tt je cítil rukou i tatínek. Je vtipné, že se vrtí třeba u jídla, takže to chápu tak, že nám chutná. :) :)

Roste mi bříško, z původních 59Kg mám nahoře 3 kg, mám nízký tlak ( dnes 95/52 ), ale prý je to lepší než vysoký.

Co se týče chutí, nic neobvyklého není, jen bych mohla stále sladké..cokoli! :-N ale pokud si tělo něco žádá, tak mu to dám.

Pohybu mám dost na zahradě, i když je to čím dál únavnější a rychleji se zadýchávám.

Objednala jsem se na 4D ultrazvuk k nám do nemocnice. Chtějí 700 za DVD a 100 za každou fotku, pak mám žádanku na objednání po 24 tt na test cukru. Psychicky jsem naprosto v pohodě, nákupy a přípravy mě ještě nechytly.

Břicho mi ani netvrdne, vlasy nepadají, občas po větší námaze mě hrozně bolí v kříži a kdyby mi nezačínalo překážet břicho, tak o tom ani nevím.
4 lidé považují za užitečné
tssport  15. dub 2016

Je to holka

Tak jsem dneska byla na velkém ultrazvuku. Malá tam poskakovala jak z divokých vajec. Konečně jsme se také dozvěděli, že to bude holčička. Přítel si sice přál kluka, ale co, třeba na druhý pokus.

Pohyby konečně už taky cítím, teda jen pokud dělá nějaké hodně veliké salto, ale i to se počítá :-) . Podle odhadu máme 467g, normální hlavičku (HC 188,5mm), trochu delší nožičky (FL 37,7mm) a větší bříško (AC 172mm) ... vše v normě. :-)
michaelahorakova  6. bře 2016

Můj 21 tt

Ahoj maminky, jsem ve 22. týdnu a náramně si to užívám. Pohyby miminka už dosti cítím a je to docela příjemné. Jen mě trápí bolesi kyčlí a tvrdnutí bříška, ale zatím to není tak hrozné. Je to moje první a moc se už teším. :-)
2 lidé považují za užitečné
jitkaak  27. únor 2016

Utíká to

Pohyby cítím uz poměrně dlouho, ale teď už nabraly na intenzitě. Nadskakuje mi celé bříško a miminko sebou vrtí opravdu několikrát za den. Trápí mě tvrdnutí bříska, které je teď víc než časté a bohužel někdy i pravidelné jako stahy po pár minutách. Beru hromadu hořčíku plus hořčíkové injekce, navštívila jsem několikrát pohotovost, ale máme toho nejšikovnějšího chlapečka na světe, drží se co může.

Každy den si říkám, ať ještě vydrží, že jsme teprve v půlce, ale když se podívám zpět, hrozně to letí.

Co se tče ostatních změn, jsem pořád hodně unavená i když jen celé dny ležím, prsa i bříško opravdu narostlo, vlasy mi padají. A na bříšku mám opravdu jemně chloupky, jinde naštěstí ne. Přibrala jsem zatim 2kg, které jsem napřed shodila díky nevolnostem. A tak, kdybych neměla problémy s tvrdnutím bříška, tento trimestr by byl opravdu za odměnu.
3 lidé považují za užitečné
martanka007  3. únor 2016

Druhý velký ultrazvuk

Ve 22. týdnu jsem byla na druhém velkém ultrazvuku. Vše je v nejlepším pořádku, čekáme zdravého chlapečka. Doufám, že to tak bude pokračovat. Pohyby zatím moc necítím, jen sem tam, ale ani nevím, zda je to pohyb našeho miminka nebo se mi hýbou střeva.

Jediné, co mě trošku trápí, je přibírání na váze, kdy jsem přibrala přes 8 kg. Část bude asi zaviněna zadrženou vodou a část tím, že mám méně pohybu. Velice rychle to utíká, už mi ani nebývá nevolno a v práci stále pracuji bez nemocenské.
3 lidé považují za užitečné
aguagulka  25. lis 2015

Konečně to víme!

Čekáme zdravou holčičku, to je pro nás to nejdůležitější na světě.
5 lidí považuje za užitečné
bajushh  10. říj 2015

Tatínek na ultrazvuku

Ve 22tt jsem byli opět objednáni na velký ultrazvuk. Tentokrát jsem neváhala a vzala s sebou našeho tatínka. Můj gynekolog je úžasný, tatínkovi všechno popsal. Společně spočítali prstíky, Dr. ukázal tátovi, že budeme mít opravdu kluka :) a manžel si to náramně užil.

VŠEM nastávajícím maminkám tohle určitě doporučuji. Je to nepopsatelný zážitek, který nás ještě více spojil v jednu rodinu. ♥ :)
mitch_ik  9. říj 2015

První pohyb

Tak přesně poslední den v tomto týdnu jsem ucítila poprvé našeho tvorečka. Konečně! :-)
Už jsem byla i zoufalá, že pořád nic necítím a začínala si myslet, že je něco špatně i přes to, že ultrazvuk byl v pořádku. Naštěstí tomu tak nebylo.

A jaký to bylo? Nejlepší! :-) Bylo to v podvečer, dívala jsem se v polosedu na televizi a se založenýma rukama sledovala Gilmorky. Najednou mi ruce nadskočily a já se hrozně lekla. Pak mi došlo, že už se miminko ozvalo a asi mi dalo najevo, že pro něj ty ruce nejsou pohodlné. Tak jsem si je natáhla podél těla a chvíli sledovala bříško. Začalo se vlnit a od té doby to byl ten nejlepší pořad. :-)

Těším se, až to zažiji znovu. :-)
3 lidé považují za užitečné
lenulab  6. říj 2015

Bude to Deniska

Asi ve 22. týdnu 2. těhotenství jsme se s manželem dohodli na jménu Deniska.
Cítila jsem se báječně, nevolnosti odezněly! :-)
markytanka  3. pro 2013

Můj 22.tt :)

Tyto týdny kolem dvacátého tt byly nejlepší z celého těhotenství. Nebylo mi špatně, bříško bylo ještě malé, takže se dalo hýbat. A prostě jsem se celkově cítila skvěle :-)

Co doporučuji ostatním těhulkám?
Určitě se objednejte na 4D ultrazvuk, nejlepší je to po 24.tt, budete nadšené z výsledku. Zajeďte si někam na dovolenou. Je jedno, jestli v ČR nebo v zahraničí, ještě si to budete užívat :-D 8-)
5 lidí považuje za užitečné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce