Zvýšená bílkovina v moči 26. týden těhotenství

zouzii
4. zář 2016

Ahoj ,chtěla bych se zeptat ,jestli máte někdo zkušenost se zvýšenou bílkovinou v moči už tak brzy?Tlak mi vyskočil dvakrát co jsem byla v nemocnici (byla jsem tam dva dny)Sbírala jsem moč 24 hodin ,kde se potvrdilo ,že bílkoviny jsou přítomny .Ted si mám měřit tk a zapisovat ,kdyby byl vyšší musím zpátky do nemocnice.Jsem z toho strašně vyplašená ,bojím se ,aby se nerozjela preeklapsie:(

andrea2016
4. zář 2016

@zouzii Ahojky, ja mam tlak nizky a bilkovinu v moci uz asi 1,5mesice. Nikdo to nijak neresi, jen jsem trochu vic hlidana... Neboj, nemusi to byt hned preeklampsie! ;)

zouzii
autor
4. zář 2016

fakt?právě mě i vyděsilo ,jak to dost řeší a že je to hodně brzy atd..ani nevíš jak by se mi ulevilo ,kdyby to nebyla preeklapsie🙂

andrea2016
4. zář 2016

@zouzii Jj, opravdu, az budu doma, klidne ti ofotim zapisy z prukazky... Otoky nejaky mas?

dudysek
4. zář 2016

Taky mam bílkovinu v moci a otoky. Tlak je ale v ok,tak mam jen rezimova opatření - podkladat nohy,nesolit,nepit mineralky,primereny pohyb.

zouzii
autor
4. zář 2016

Otoky zatím žádné nemám a tk mi začal právě trochu lítat ,jinak krevní testy ok ,tak snad to bude dobrý ,děkuji za uklidnění🙂

rebejsova
4. zář 2016

@zouzii Už si přesně nepamatuju kdy, ale během těhotenství jsem v poradně třikrát měla bílkoviny v moči a nic to neznamenalo. Doktor říkal, že ledviny mají větší zátěž a že se to může stát. Neměla jsem ale ani otoky, ani vyšší tlak.

andrea2016
4. zář 2016

@rebejsova Presne i tohle rekla dr v patek me. Navic se pry k moci prida posevni sekret a bilkovina jak vysita je na svete. Proto rikam,ze pokud neni vysoky tlak a otoky, neni duvod se plasit preeklampsii. Aby si holky z toho stresu ten vysoky tlak zbytecne neuhnaly potom... :/

andrea2016
4. zář 2016

@zouzii Bude to Ok, uvidis ;) Hlavne musis byt v klidu... A pokud mas i krev v poradku, tak bych se vubec nestresovala!

zouzii
autor
5. zář 2016

právě mě kvuli tomu dali do nemocnice a za 14 dní mám jít znovu na sběr moči ,no přesně tak ,pak se mi samozřejmě tlak zvýší ,když jsem z toho vyplašená..tak uvidím ted v pátek jdu zase na kontrolu ,tak jsem zvědavá co mi poví..ale děkuji ,opravdu jste mě trochu uklidnili🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru