Zkrácený děložní čípek v 15. týdnu. Měl někdo také?

milujicimaminka89
27. srp 2024

Ahoj holky, jsem v 15.týdnu těhotenství a při prohlídce mě paní doktorka vystrašila zkracujícím se děložním čípkem, v průkazce mám napsáno 1/23, předtím tam bylo napsáno 44 a předtím 39. Nasadila mi přísný klidový režim, 15.minut procházka za den a jinak jen ležet a odpočívat. Holky, je to vymodlené těhotenství po 9.letech. Čekáme chlapečka, vše je v pořádku, roste a je krásnej. Ale ten čípek?…Jak jste na tom byly vy prosím?

milujicimaminka89
autor
27. srp 2024

Beru Magnesium 3x denně a Utrogestan 2x ráno a 2x večer.

hezz17
27. srp 2024

1/23 jako leden 2023 nebo v jakym smyslu? 23mm?

milujicimaminka89
autor
27. srp 2024

@hezz17 Nevím, tomu nerozumím, to napsala paní doktorka.

milujicimaminka89
autor
27. srp 2024

@hezz17 A nemůže to být leden, když je srpen 2024…

hezz17
27. srp 2024

@milujicimaminka89 mozna zkus vyfotit prukazku

milujicimaminka89
autor
27. srp 2024
hezz17
27. srp 2024

@milujicimaminka89 prvni cislo pred lomitkem je cervix score, za lomitkej cervikometrie.
Vubec teda nechapu, proc dela cervikometrii v 15.tt natoz jeste behem tech predchozich vysetreni.

milujicimaminka89
autor
27. srp 2024

@hezz17 Tak si mě asi hodně hlídá a čípek měří každou prohlídku. Mám za sebou i konizaci čípku a dva potraty…Tak asi proto. A jak to teda vypadá? Je to špatný? Jsem strašně brzy ještě…😢

milujicimaminka89
autor
27. srp 2024

V 15.týdnu je špatný, aby se mi čípek tak zkracoval že? Za týden mám další kontrolu…Tak třeba se zlepší. A proč se tak zkracuje? Čím to je? Vždyť ještě není miminko tak velké, aby na něj tlačilo…

hezz17
27. srp 2024

Po konizaci cipku je cipek vzdycky kratsi. Prisny klid na luzku od 15.tydne je bizar. Jednak ten 200g plod nebude to, co zpusobuje zkracovani (pokud je, jestli to neni jen chyba mereni) a druhak 25 tejdnu neulezi nikdo .

milujicimaminka89
autor
27. srp 2024

@hezz17 No zatím má jen 100g…Tak já opravdu nevím a mám strach.

milujicimaminka89
autor
27. srp 2024

Takže záleží na mém těle, jak to zvládne. Beru i ty prášky, tak snad pomohou a uvidíme v pondělí na kontrole…

hennrietta
27. srp 2024

Já měla čípek necelý 1 cm v 28tt. Klidový režim jsem dodržovala a málem 2x předčasné porodila. Fakt štěstí, že se to vždy rozehnalo...
Každý lékař mi říkal, že i kdybych se na hlavu stavěla, tak to porodu nezabrání a mám mít klidnější režim a jen co budu zvládat.

Takže je fajn, že tě lékařka hlídá, ale nikdo ti neřekne, jak to bude ve tvém případě... každé těhotenství je hodně individuální.

milujicimaminka89
autor
27. srp 2024

@hennrietta Ležela jsi pořád? Potřebuji občas uvařit, vyžehlit, zajít se ostříhat…Určitě zvolním a budu více odpočívat.

hezz17
27. srp 2024

@milujicimaminka89 no hlida opravdu dost. V 15.tydnu uz pet navstev..

slunea
27. srp 2024

Taky jsem pri zkracenem cipku dostala magnezko a utrogestan. Krom toho mi ale ještě doktor delal stery a vysetroval moc na bakterie, protoze zanet muze zpusobovat zkracovani. Vyfasovala jsem atb. Muj doktor je ale znamy tim, ze atb miluje...

milujicimaminka89
autor
27. srp 2024

@slunea A taky jste měla klidový režim? Mě jen dělá starosti, že se mi zkracuje tak brzy…😢😢😢

hennrietta
27. srp 2024

@milujicimaminka89 Byla jsem v podstatě donucena. Měla jsem bolesti při pohybu a například když jsem brala 1,5l flašku s pitím, tak už mě šíleně tvrdlo břicho.
Upřímně by mi bylo nějaký vaření a úklid úplně ukradený, kdyby šlo o dítě.🤷‍♀️ Zvlášť jestli nemáš ještě další dítě, které musíš zaopatřit.
Kdybych se dostala do podobného stavu jako v minulém těhotenství, tak moc dobře vím, že manžel by mě nic z toho dělat nenechal, měl by o nás strach a udělal by to za mě. I kdyby si měl vzít na mě ošetřovačku, vykrýt to s mými rodiči,...

bonavoxa
27. srp 2024

Mně se začal při prvním těhotenství zkracovat čípek od cca 25. týdne. A to jsem hned skončila na JIP s čípkem 11 mm a nálevkou vevnitř, která držela na nějakých 6 mm. Ležela jsem, mohla jen na záchod. Uležela jsem do 36. týdne. A lékaři to považovali za zázrak. Jakmile jsem měla povoleno chodit, tak jsem rodila. Další dvě těhotenství v pohodě. Syn se narodil na termín, třetí dítě museli dokonce vyvolávat.

aktakd
27. srp 2024

@milujicimaminka89 Já při zkráceném čípku opravdu poctivě ležela, chodila pouze na wc a do sprchy. Dva týdny v nemocnici a zbytek doma. Žádné vaření, úklid apod. Držím palce!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru