Zhoršující se cukrovka. Zlepší se to?

luna03
8. srp 2022

Zdravím vás všechny , děvčata jsem 37 týden a mám tehu cukrovku. Jednu diskuzi tu už o ní mám, ale chci se zeptat ... Záhadně se mi zhoršuje, glykémie mám na lačno 5,9-5,7 a musím pripichavat večerní inzulín. Zlepší se to ještě nebo to bude do porodu horší a horší? Vím , že postupem těhotenství se může horšit , ale já už nechciiii😁

uzivatelkapetra
8. srp 2022

Jedné známé cukrovka po těhotenství zůstala a docela silná, tak přeju, ať to není tvůj případ.

luna03
autor
8. srp 2022

@uzivatelkapetra tak to je jasný, že to občas někomu zůstane ... Já se spíš ptám jestli se to ještě sníží 😁

gbp
8. srp 2022

@luna03 no sama pises, ze vis, ze s postupujicim tehotenstvim se to zhorsuje 🤷🏼‍♀️ takze to zadna zahada neni. ja sem ji ze zacatku mela tak, ze sem furt premyslela, jestli to nebyl omyl a ke konci sem uz nemohla ani pulku bananu 🙄 ale nepichala sem si, hned po porodu to bylo dobry. drzim palce at i u tebe 👍

2hanah
8. srp 2022

@luna03 ne, spotřeba inzulínu s narůstajícím těhotestvím stoupá, je to fyziologické, maximálně, pokud dojde k prudkému poklesu inzulínu na konci těhu, signalizuje to bzrký porod. Nečekáte kluka?

luna03
autor
8. srp 2022

@2hanah nene , holku 🙂

nina004
8. srp 2022

@luna03 Ku koncu tehotenstva sa môžu hodnoty znížiť,tým že starne placenta a už nebude vylučovať toľko hormónov. U mňa to začalo už v 37.tt ,ale inzulín mi aj tak už neznížili. No pôrodom to končí a už si nebudeš musieť nič pichať.

luna03
autor
8. srp 2022

@nina004 no tak mne se ke konci horší , myslela jsem že víc jak 12 jednotek pichat nebude třeba... Nechci se dostat ke 20 , abych mohla rodit u nás ve městě , ale co už hlavně že to pomůže malé ☀️

nina004
8. srp 2022

@luna03 Ešte stále sa ti môžu hodnoty zlepšiť. Mne sa tak od 32 do 37tt zhoršovala ,mala som 50j inzulínu. A potom z ničoho nič hodnoty dobre. Ale v 38tt mi robili aj tak sekciu kôli cukrovke.

2hanah
8. srp 2022

@luna03 tak to bych řekla, že Vám ten inzulín tolik nenaroste, u kluků ten nárůst bývá velký

luna03
autor
8. srp 2022

@nina004 50j? 😳😳😳😳😳😳 Ou

nina004
8. srp 2022

@luna03 Ja som na inzulín vôbec nereagovala a malý rástol až moc. Preto som sa vyšplhala tak vysoko. Hodnoty klesli až ku koncu práve kôli starnúcej placente. Teraz pri druhom som miesto inzulínu dostala dve tablety na noc a hodnoty sú zatiaľ ok. Ale som len na konci 19tt.

luna03
autor
8. srp 2022

@nina004 já mám k tomu ještě 2 tablety po jídle , teď už teda 4 a 13 jednotek a zatím furt vyšší. Ráno jsem měla 5,6... 🙈 To jsem dlouho neměla...

nina004
8. srp 2022

@luna03 Zas na druhej strane aspoň vieš ,že ti funguje placenta zatiaľ dobre,keď ti hodnoty stúpajú. Ja som mala v prvom tehotenstve tiež inzulín aj pred jedlami,teraz zatiaľ netreba aj keď dr vraví,že sa tomu nevyhnem. Ale aspoň bábo je viac kontrolované. Dr robí biometriu pri každej kontrole. Už ti to zachvíľku končí. Snáď sa tie hodnoty aspoň ustálila a nebudú stúpať. Inak mne dosť pomohlo navýšiť sacharidy ,aby šli hodnoty trochu dolu. Mala som vždy okolo 100g denne a asi to telu nestačilo,keď som pridala hlavne večer ,tak ráno lačná bola lepšia. Ale to má každý inak. 🤷

luna03
autor
8. srp 2022

@nina004 já mám 250g 🙈 ale ani to občas nesnim a kór když jsou tepla

nina004
9. srp 2022

@luna03 tak toľko by som nezjedla. Mám okolo 150g Max 170g a už neviem kde by som mala pridať.

luna03
autor
9. srp 2022

@nina004 já měla dnes ráno cukr zase záhadných 4,2 😀😀 takže to pěkně kolísá jak se tomu zachce 😀

ilonne
9. srp 2022

@luna03 Já ke konci potřebovala 24j a stejně mi glykémie letěla nahoru a najednou spadla dolů, což si naštěstí hořovicky primář vyložil tak, že dítě musí ven. Šla jsem hned na vyvolání a bylo to dobře - už nefungovala placenta.

mia_von_prag
10. srp 2022

Asi v 38 tt sa u mňa začali ranne glykemie lepšiť. Dovtedy sa zhoršovali

fatal_error
10. srp 2022

Ja jsem mela tehotenskou cukrovku v 1. tehotenstvi na vecernim inzulinu, mela jsem lantus 18j. Po jidle uplne v pohode, ale lacne glykemie byly problem, rekord jsem mela 7,3, coz uz je dost.
Rodila jsem par dnu pred terminem kvuli preeklampsii, ale pamatuju si, ze tak posledni cca 2 tydny se lacne glykemie nehorsily, naopak se zlepsily! Ale inzulin uz mi nesnizovali, to mi nechali na 18j.

A pro info, ve druhem tehotenstvi jsem pak mela opet tehotenskou cukrovku, ale na inzulin tentokrat vubec nedoslo, uplne stacil metformin. Lacne glykemie jsem mela taky tak 5,5 - 5,7 v prumeru, ale na to mi nechali metformin. Jak rikam, inzulin jsem mela v prvnim tehotenstvi, protoze jsem mela i vice nez 7.

Ted je to 2,5 roku po druhem porodu, obcas si glykemie rano zmerim a v pohode. Tak 5,4 az 5,7 a i tech 5,7 se u NEtehotne bere jeste jako ok.

eshly28
10. srp 2022

Mně se ranni glykemie pohybovala porad stejně 5,2-5,5; ať jsem jedla co jsem jedla. I přes třeba menší dietní chybu přes den. Měla jsem nakonec 15j, porod mi chtěli vyvolat na konci 38.tydne kvůli udajne vyšší vaze syna, naštěstí si dal říct o 3 dny driv a měl krásných 3,5kg (odhad přes 4kg). Jinak hned po porodu cukr v normě. Držím pěsti, ať máš vše ok a glykemka je v pořádku.

luna03
autor
10. srp 2022

@eshly28 já už mám teď zase ty glykémie v pořádku a inzulín mám podle dotkorky zase stahovat 🙈

luna03
autor
10. srp 2022

@fatal_error já naštěstí když mám ráno méně jak 5 tak mohu inzulín stahovat 🙈 ale už to chci mít za sebou, už mě to unavuje 😀 což každého....

eshly28
10. srp 2022

@luna03 tak super, to je fajn, třeba to byla fakt nejaka dietní chyba (třeba nejíst meloun byl nadlidský ukol😀). Už to máš za chvilku, to zvladnete ❤

latte007
30. srp 2022

@luna03 může se to horšit... jak postupuje těhotenství, roste taky množství těhotenských hormonů🙂 a tím se zhoršuje i cukrovka. Jedině hlídat dietu, zkusit i vytipovat konkrétní jídla, která dělají problém. A pozor, těhotenství je metabolický test... ukazuje, že máš predispozici k cukrovce 2.typu. Chce to hlídat váhu a zdravě jíst. DM2 pro těhotenské cukrovce onemocní časem kolem 60% žen....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru