Zánět ramene v těhotenství a jeho léčba

pokyska
16. bře 2016

Zdravím všechny a prosím o radu ty, kteří s tím mají nějakou zkušenost. Zhruba v prosinci mě začalo bolet rameno, po delší době jsem si řekla že to asi nebude jen tak nějaká bolest a objednala se k ortopedovi u kterého jsem měla čekací lhůtu přes měsíc. byla jsem tam včera a po tom co jsem mu sdělila že jsem těhotná, vyloučil vesměs veškerou léčbu - rentgen mi udělat nemohl, opich také v žádném případě... v podstatě mi řekl at si zajdu do lékárny a nechám si doporučit mast která by pro mě jako těhotnou byla vhodná a že těch prý moc není... prý budeme léčit alternativně... ale dál semnou už nic neřešil a se zprávou mě poslal domů... že pokud mě to bude bolet i po porodu tak mám zas přijít... jsem teprve na začátku těhotenství, takže mám před sebou 8 měsíců... to také s tou rukou za pár měsíců nebudu muset pohnout..mažu si rameno konopnou mastí... ale je ještě nějaké řešení?

bzubzalka
16. bře 2016

@pokyska zkus se ho zeptat na parafínové zábaly, zda by to nešlo a bylo k něčemu. Kolegyně v práci právě na ně chodí se zánět ramene.

lumixii
16. bře 2016

@pokyska Ahoj me napsal dr. Rehabilitace. A pomohlo mi to.

pokyska
autor
16. bře 2016

@lumixii jaké rehabilitace? mě řekl že by šlo o magnety a elektroléčbu které v těhotenství nejsou vhodné..

lumixii
16. bře 2016

@pokyska mám pocit že to byl ultrazvuk a to cervene světýlko (nevím jak se to Presne jmenuje)
O elektro léčbě mi též říkal že není vhodna.

pokyska
autor
18. črc 2016

Ahoj, jsem již ve 23. týdnu, zánět v rameni mám stále, nyní mě už bolí ruka tak, že mám dost omezenou hybnost, je to zrovna pravá ruka kterou používám nejvíc, nevím zda nezajít na ortopedii znovu a zatlačit na doktora at s tím něco dělá, nebo než porodím tak vlastní dítě neudržím ani v ruce. dost mě to obtěžuje. nemáte někdo třeba zkušenost s fyzioterapií?

bubinko1506
19. črc 2016

@pokyska ahoj, mna uz pomaly 2 mesiace bolia zapästia na obidvoch rukach, ale tak, ze nemozem poriadne prsty vystriet a hybat zapästim do stran. podla ortopeda jedine, co mi momentalne moze odporucit, je natieranie zapästi chladivym gelom, nech to aspon trochu utlmi bolest.
najskor ma moze zacat liecit az po porode alebo kd prestanem kojit, kedze liecba by si vyzadovala obstreky a kortikoidy

pokyska
autor
20. črc 2016

@bubinko1506 můj ortoped mi řekl to samé, maximálně nějaká bylinná mastička a léčba až po porodu... jenže já už tou rukou hýbu jen na 50% jak mě bolí ☹

bubinko1506
20. črc 2016

@pokyska podobne, vcera som sa snazila ozehlit muzovi kosele do prace, ale mala som co robit, aby som udrzala zehlicku v ruke - jednoducho ma tie zapästia riadne boleli. si vobec neviem predstavit, ako budem chystat vecicky pre malych - asi si budem musiet zavolat nejaku pani na zehlenie, nech to spravi za mna

pokyska
autor
21. črc 2016

@bubinko1506 to já se bojím že do porodu s rukou téměř nehnu a že pak neudržím ani vlastní dítě :-/

bubinko1506
21. črc 2016

@pokyska och, tak ty si na tom este horsie ☹ u mna su problemove iba tie zapästia, aj to na lavej ruke je celkom v pohode, ale na pravej ruke neskutocne boli

pajajekus
29. črc 2016

Zkusila bych si dávat teple obklady a nebo přímo Priznicův obklad (měla jsem zánět šlach na noze a priznicův obklad mi to vyléčil)

mankara
31. črc 2016

Panejane to snad není ani možné, opravdu nechápu za co ti doktoři dostávájí diplomy...1) změn ortopeda 2) zaplaťi si sama jako samoplátce fyzioterapeuta nebo od nového ortopeda si nechej napsat žádanku na rehabilitace - konkrétně
5-10x Indiviuální Léčebná tělesná výchova (probíhá s fyzioterapeutem, který se věnuje jen tobě)
10x laser (ten si sice hradíš, ale na zánět ramene nejúčinější, jde o lokální aplikaci mimču neublíží)
popř. Ultrazvuk lokálně bez termálního účinku

Já bych doporučila si fyzio zaplatit....nejsou 6 týdenní čekačky a většinou jde o někoho šikovného, není to tetka čvička, která to odflákně. Hlavně rameno začni řešit, evidentně tvůj stav lékař zanedbal. Držím pěsti

jarusanek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bzubzalka
3. lis 2016

Mě nejprve ortopet rameno opichal což pomohlo na 14dní..ted jsem dostala 8x magnetickou lecbu,6xparafinove zabaly a nakonec 5x cvičení...tak uvidíme

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru