Zánět močového měchýře ve 3. trimestru - Nitrofurantoin

teena86
13. říj 2016

Ahojte holky, nyní končím 28. tt, brzy budu ve třetím trimestru. Bohužel se mi opakuje zánět močového měchýře a mám začít brát antibiotika - Nitrufurantoin (nyní Furolin - protože Nitrofurantoin se přestal vyrábět/dovážet, ale jde o totožný lék..) V příbalovém letáku
je, že je nevhodný pro ženy ve třetím trimestru a já mám obrovský strach, aby se miminku něco nestalo.
Všude slyším, že neléčený zánět je horší než braní ATB, ale červíček hlodá, nechci, aby měly tyto prášky negativní dopad na miminko ohledně zdraví, vývoje, atd..
Máte prosím některá zkušenosti?
Jinak dle kultivace za mými problémy stojí Escheria coli - klasika a měly by na ni účinkovat následující ATB:
Nitrofurantoin, Ampicilin/sulbactam, tetracyklin, kotrimoxazol, amoicilin/kys. klavul. - takže nejspíš žádné bezpečné..:(

Nejspíš potřebuj slyšet, že to na miminko nebude mít vliv. Pořád mám strach - v 1. trimestru mi zjistili malou nosní kůstku, dle odběrů
při screeningu i Triple testy mi vyšly negativní, ale znáte to..

Předem díky za zkušenosti!

mysonek
13. říj 2016

Ahoj, dala bych raději penicilinové nebo cefalosporinové ATB - t.j. augmentin (amoxycilin s k. klavul,) nebo třeba zinnat pokud by to na něj bylo citlivé (cefuroxim). Ten nitrofurantoin není podle mě nejvhodnější ATB v těhotenství.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru