Vysoké free beta hCG a amniocenteza

kkatuskkaa
22. srp 2019

Maminky je tu některá, která jste měli vysoké free beta hCG já mám 4,650 MoM a riziko down.je 1:390, šla jsem na invazivní test a hCG se drží nahoře, teď mě čeká amniocenteza. Jak jste dopadli, děkuji za odpověď

zuza2612
22. srp 2019

@kkatuskkaa já jsem měla free beta hcg dokonce 6,5 MoM, riziko 1:68, screening pozitivní. Šla jsem na amnio a je to v pořádku. Držím pěsti! ✊

kkatuskkaa
autor
23. srp 2019

@zuza2612 děkuji, na UTZ vypada vše v pořádku ale ten strach a čekání je strašný 😕 za jak dlouho jsi věděla výsledky z amnia? A když ti vyšli dobře ty rychle testy, pak i ty druhý delší jsou jistý že budou v pořádku?potom už nikdo neřešil vyšší hCG?

katkabella
23. srp 2019

Ahoj ano měla 4,7 MoM a byla jsem na neinvazivním krevním testu panaroma vše v pořádku. Bohužel se teď rozmohlo vypichovat jednu hodnotu s celého testu.

petula.bir
23. srp 2019

Ahoj, měla jsem to stejné a na AMC jsem šla - vše dopadlo dobře a nyní mám 10.letého syna ❤️🥰

kkatuskkaa
autor
23. srp 2019

@katkabella taky nechápu jak se řeší až moc jedná hodnota, když dle utz je vše v pořádku a ostatní hodnoty jsou taky v normě.Me od panorama testu odradilo to že bych pak musela stejně na plodovou vodu, když by něco a čekání 14dni, takhle budu vědět do 2dnu ty rychlí výsledky.jen teď to vydržet do středy a pak do pátku.

@petula.bir a dodržela jsi klidový režim po amnio, jak dlouho ležet jen v posteli?
Mě dnes trochu uklidnil můj gynekolog, sám mi amnio doporučil pro můj klid a podle něj to bude dobrý a pro kontrolu mě chce vidět ve čtvrtek ať se podívá jak se mimi daří

kkatuskkaa
autor
23. srp 2019

Maminky prosím vás jak je to s koupáním po amnio, můžu se sprchovat vlažnou vodou, a nebude vadit jízda autem, druhý den po Am mám jít ke svému dr.ale musím jet autem,Dr mě vezme hned mám to 2km, nebude to vadit? Chci ležet aspoň 3dny, ach jo to jsou nervy na to čekání

zuza2612
23. srp 2019

@kkatuskkaa rychlovysledky jsem vedela jeste ten den (byla jsem zahrnuta v nejake studii, proto to bylo rychlejsi), ty dalsi vysledky pak byly cca za 14 dni. Rychlovysledky byly na urcitych 5 genetickych mutaci (Downuv, Edwardsuv, Patauuv, Turneruv a Klinefelteruv syndrom) a ty kompletni jsou pak zase na jiny choroby, takze neni zaruka, ze budou taky v poradku i kdyz byly v poradku ty prvni vysledky. Jinak ja jsem se sprchovala druhy den rano, sprcha by vadit nemela. Autem jsem jela primo z odberu, i jsem musela vyjit 5 pater schodu. kratke jizdy autem bych se nebala, spis abyste nic tezkeho nezvedala a nenamahala se.

emamaira
23. srp 2019

@kkatuskkaa osprchovat se klidně můžeš jako normálně, jízda autem nevadí, jela jsem hned po amnio mnohem dále a doktor říkal, že v pohodě. V klidu jsem byla 3 dny, pak jsem šla do práce, ale mám fyzicky nenarocnou kancelářskou práci.

jane46
23. srp 2019

Byla jsem u obou deti. Sprchovala jsem se az rano. Me Dr. rekl, ze tri dny "max na WC" a jen lezet a zbytek tydne klidovy rezim.

kkatuskkaa
autor
30. srp 2019

Všem moc děkuji za zkušenosti a rady, bála jsem se hodně jako asi každá z nás, odběr proběhl v pohodě, dr.me uklidňoval a říkal hlavně dýchat a tak jsem se soustředila na to, cítila jsem jen ten nepříjemný vpich a vyndání jehli a pak trochu tlak a dnes už se cítím dobře, vše bez komplikací a hlavně čekáme zdraví miminko, úleva to je neskutečná 🌞

petula.bir
30. srp 2019

@kkatuskkaa
Gratuluji 🥰
Mě právě na amc doktor řekl, že čekám chlapečka ❤️ Chtela jsem to vědět 🙈

kkatuskkaa
autor
30. srp 2019

@petula.bir mi se chceme nechat překvapit.dekuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru