Těhotenská cukrovka. Nejít dřív do dia poradny?

luna03
5. čer 2024

Zdravím, mám diagnostikovanou už po druhé tehu cukrovku, na kontrolu do dia poradny jdu až 24.6;( ale mám doma svůj glukometr z předchozího těhotenství, takže se měřím i tak a dietu dodrzuju od začátku tehu, ale můžu říct , že ty hodnoty jsou šílený dneska ráno 6,5.... Ještě sem neměla po ránu já lačno dobrou hodnotu. Během dne mám hodnoty dobré, ale na lačno jsou takhle vysoký... Neměla bych zavolat abych šla dřív? Mám docela strach...

kitty_cat34
5. čer 2024

Já bych šla dřív… aby kdyžtak včas nasadili nějakou medikaci.. 24.6. se mi zdá pozdě. :/

cilkat
5. čer 2024

Jak dlouho se měříš a jak dlouho doržuješ dietu? Víc jak tři týdny čekat mi přijde docela hodně... méně jak týden zase bude připadat doktorovi jako málo dat a je málo i na reakci těla na dietu.
Jinak u druhého těhotenství jsme měla nadlimitní lačnou skoro dva měsíce v kuse, ale bylo to kolem 5,5 (doktorka zpětně přiznala, že mi měla dát inzulin, ne metformin/glukophase, ale že prostě čekala, že hodnota v 35 tt půjde dolů "sama")... komplikace žádné. Takže asi extra zle není, ale... přijde mi to hodně.

luna03
autor
5. čer 2024

@kitty_cat34 zavolám no....

luna03
autor
5. čer 2024

@cilkat jsem momentálně 16tt, dietu držím cca od 12 týdne...

cilkat
5. čer 2024

@luna03 V tom případě bych volala. To už je měření i dieta dost dlouhé.

luna03
autor
5. čer 2024

@cilkat jo, už sem volala 🙏 naštěstí objednala na dříve... Zase mám akorát strach, u první holky sem to věděla od toho 25 týdne , ale teď takhle brzo a vůbec se to nedrží v limitech ve kterých by mělo... Takže opět bude potřeba inzulín a tablety

petramana
5. čer 2024

@luna03 pokud uz jste v prvnim to mela tak spatne, ze dieta nestacila, tak zrejme budete na lecich i ted a je dobre, ze jdete co nejdrive... jinak glykemii mimo tehotenstvi jste mela OK?

luna03
autor
5. čer 2024
luna03
autor
5. čer 2024

@petramana mne všechno dělá problémy jenom když sem těhule 😂🙏

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru