Těhotenská cukrovka. Jak se s ní psychicky vyrovnat?

28. lis 2021

Jak se psychicky vyrovnat s tehotenskou cukrovkou v obdobi adventu a Vanoc. Zitra mam jit na opakovaci test z důvodu zvysene lačne glykemie ve vysi 5,3. Uvnitr doufam ze ji nebudu mit. V dobe testu jsem mela zanet dutin a to jsem nevedela ze by se to nemělo testovat. Ale co kdyz ji diagnostikuji. Oznamila jsem jim ze pect nebudu ale vsude cukrovi vidim a chce se mi brecet. A jeste ho videt na vanoce na stole. To asi nedam

srnii
28. lis 2021

Buď ráda jen za případnou cukrovku. Já pořád zvracela a jediné co jsem mohla jíst bylo sladké a pak mi zjistili právě gestační DM. Byla jsem nešťastná protože jsem slintala nad vším možným, měla absťák po cukru atp. ale pak mi zjistili i hepatopatii a to už můžu jist max. Vařené kuřecí maso a šunku se starým chlebem. Člověk si musí uvědomit pro koho to dělá a to je to dítě a pak to snáší lépe. Třeba ti ji nepotvrdí, držím pěsti ale věř že co se týče diety v těhotenství, může být hůř.

jana_zofie
28. lis 2021

Tak se hlavne nestresuj, stres s tou hodnotou umi taky pekne zahybat. 5,3 pri zanetu dutin mohl byt vykyv uplne v klidu. Pockej, uvidis.

errol4388
28. lis 2021

Mně zjistili těhotenskou cukrovku asi měsíc a půl před Vánoci. Dietu jsem během příprav dodržovala poctivě. Na Štědrý den jsem si dovolila talířek cukroví. K večeři jsem si udělala zeleninový salát s bílým jogurtem a dala jsem si jeden řízek. Sice jidlo miluju, ale to přeci Vánoce nedělá a jednou se to vydržet dá. A po návratu z porodnice jsem si od maminky poručila mísu salátů a hromadu řízků 😉

emillyhk
28. lis 2021

Nebudu ti lhát - vánoce byly krušné. Normálně peču pro nás, obě naše rodiny a menší krabičky i pro přátele. Nepekla jsem nic, cukroví jsem nemohla vidět, protože dokud nebylo na dohled, bylo to snesitelnější. Na Štědrý den jsem to nevydržela a zobla si (za celý den asi 5 kousků) a večer jsem měla tak oteklé nohy, že jsem si říkala, že to za to nestálo 🙈 Já byla na dietě už od léta, držela jsem opravdu poctivě, tohle bylo jediné vědomé porušení.

agneska7
28. lis 2021

Držím palce ať se nepotvrdí , já měla cukrovku přez vánoce i Velikonoce 🤦 nebudu lhát byl to mazec. Doma jsem upekla jen rohlíčky a pro sebe šlehačkove ale teda vůbec mi to nechutnalo 🤮 ale těhu cukrovka není jen o nesmím sladké takže ani klasika bramborový salát, nebo smažená ryba , kakao s vanočkou no prostě nic 🙈 jsem fakt šťastná že už je malý venku a jen kvůli té cukrovce bych nechtěla další dítě . Pro mě to bylo fakt peklo , vím že tě to určitě nepotěšilo ale jen píšu pravdu , možná jediné malé plus že jsem za celé těhu přibrala možná 3-4 kg

aspie83
28. lis 2021

Měla jsem cukrovku v obou těhotenstvích... U prvního mi ji zjistili asi měsíc před Vánoci, tak jsem trpěla, ale zvládla to a pak byla ráda, že mám zdravého syna 😉 pak jsem neměla ani po porodu úplně dobře glykémie, takže jsem mírnější dietu držela pořád... Pak jsem zjistila, že jsem těhotná a cukrovka už do začátku... Po druhém porodu už mám cukr ok, ale za 3 roky bez cukru a dalších věcí jsem odvykla a sladké už mi nechutná 😂 a ani kořeněné, a když někde jím, vše mi přijde presolene 😂😂
Takže neboj, dá se to 😉 ale třeba to bude ok, když jsi nebyla zdravotně v pořádku 😉 hodně štěstí 🍀

littlebee124
28. lis 2021

Rekni si to asi takhle, ze každým kouskem cukroví mimcu ztezujes vývoj a muzes mu zadelat na různá zdravotní rizika 🙏🏻
Nejde tu teď o tebe, ale o prcka, jemu to nejvíc ubližuje. Taky mam GDM a hold si cukroví nedám. 🙏🏻 Schovam si ho do mrazáku a dam si po porodu 🙏🏻

lachtanice86
28. lis 2021

Ja zazila dietu pres vánoce, velikonoce, léto. A nejhorší bylo léto. Vánoce byla pohoda

michaela666
28. lis 2021

Loňské vánoce jsem měla cukrovku a stálo to někdy hodně ovládání. To nejmenší co se dalo udělat, aby byla malá v pořádku. A ano, jedno uklouznutí bylo - 2 vanilkové rohlíčky sežrané ve stresu. Potom jsem si nadávala a v 8 měsíci si dala hodinou procházku, abych to co nejrychleji spálila.

Doma jsem měla hodně oříšků, upekla si místo cukroví štrůdl ( 2 kousky z vhodného těsta mi procházely ), tvaroh s kouskem kvalitní čokolády,... Na návštěvy jsem si nosila mug cakes a ve výsledku mi cukrovka ani tolik nevadila. Horší byly ty řeči rodiny " Za nás se to neřešilo, však si dej cukroví/ chlebíček s vlašákem / smaženého kapra. Malé to nemůže nic udělat."

Přes vánoční návštěvy tě zachrání krabičky s sebou. Nachytat si svoje chlebíčky a mlsání. I s cukrovkou se dají svátky užít, jenom musíš najít kombinace co ti projdou a budou chutnat. Mě pomohla v inspiraci skupina na fb.
Po porodu si to vynahradíš. 😉

autor
28. lis 2021

Dekuji za reakce. Jeste porad verim ze ty testy vyjdou. Druhe tehotenstvi resim silene chute na sladke. Prvni 3 mesice zle a pak bych snedla na co prijdu sladke a kila bananu. Prvni tehotenstvi byli testy v norme. Jak pisete nejhorsi kecy okoli. Dejsi vemsi a hromady napeceneho cukrovi. S dcerkou jsme se tesili ze neco upecem ze ji bavi pomahat a hrat si těstem. Vim ze vanoce nejsou jen o sladkem ale u nas se vse v cele rodine o nem točí. Uz premysli co vse upecou a me to uplne vysira. Sladkym take kompenzuji stresy. Kvuli mamky problemum po smrti tatky a jejim kolenum zijem oddelene a nepridava to

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru