Tachykardie a těhotenstvií. Měl někdo podobně?

renatkaa1996
20. pro 2020

Ahoj holky, v patek jsem dostala žadanku na EKG. Tep v klidu 100-110. Doufam, ze me v pondeli hned vezmou, ale vcera v noci jsem se vzbudila s usilovnym busenim srdce a spocenyma rukama. A to mame v loznici fakt spise zimu. Dycham docela pomalu a mam pocit, ze to srdce neudycham. Casto citim slabost. Kdyz si lehnu citim tlak v krku, ale jsem ve 35tt tehotenstvi. Chtela jsem se zeptat, zda to nemel nekdo podobne. A jestli myslite, ze bych mela na pohotovost upalovat hned, i kdyz treba ted je to v pohode jen se mi hur dycha... co se tyce tehotenstvi je vse v poradku. Jen tim, ze jsem hodne hubena mi mimi vsude tlaci mame skoro 3 kila, a taky vim, ze cukr mam 3,9 coz je nizsi. Dekuju za vase pribehy.

luhana
20. pro 2020

@renatkaa1996
Ja to mela poprve ve 24tt. To buseni srdce jsem silne pocitovala asi tyden a pak se to zlepsilo. Ted jsem 27tt. Rikala jsem to gynekologovi, rikal mi akorat, ze kdyby se to opakovalo, tak se mam objednat na EKG. Ono je to asi pochopitelne, jak se deloha rozpina a utlacuje vse okolo. Ale vyleka to! Na EKG si pro sychr zajdi, snad bude vse v poradku 😉

klea81
20. pro 2020

Štítná žláza je v pořádku? Měla jsem to k tomu.

drep
20. pro 2020

Tachykardie je kompenzační mechanismus na ledasco. V těhotenství je to normální fyziologický způsob jak si zvýšit srdeční výdej (protože kontraktilita se prakticky nemění) a zajistit výživu dítěte. A 110-120 není žádné drama. Sama bych si ověřila, jestli nemám tachykardii jen v poloze vleže (syndrom dolní duté žíly) a jinak bych to asi neřešila.

mona91
20. pro 2020

@renatkaa1996 a tlak si meris ? Jak pise klea tak papitace muze způsobovat rozhozena štítná žláza, stejně jako tachykardii a nadmerne především.nocni pocení. Dušnost v pokročilém těhotenství je normální u většiny zen ja ji u prvního nemela ted u druhého je to masakr. Záleží taky jak lezis jestli na pravém boku na levém boku nebo na zádech.

renatkaa1996
autor
20. pro 2020

@klea81 no brali mi krev na stitnou zlazu, ale nevysetruje se i jinak? Moc se v tom nevyznam😄

renatkaa1996
autor
20. pro 2020

@mona91 tlak mam nizky vzdycky, tak 90/60. Lezim jen na levem boku nebo pravem. Na zadech se dusim😄

renatkaa1996
autor
20. pro 2020

@drep no kdyz lezim na zadech tak se mi spatne dycha, ale i kdyz lezim na boku

luhana
20. pro 2020

@renatkaa1996
Hormony stitne zlazy se vysetruji z krve na prvnim velkem screeningu. Pokud by jsi je nemela v poradku urcite by te na to dr. uz davno upozornil.

drep
20. pro 2020

@renatkaa1996 na kterém boku? Aortokavální komprese se projevuje vleže na zaldech a na pravÉm boku, na levém se naopak upraví

renatkaa1996
autor
20. pro 2020

@luhana noo prave, takze stitna zlaza to asi nebude

renatkaa1996
autor
20. pro 2020

@drep na levem se mi prave ulevi, ale vcera kdyz jsem se v noci vzbudila s tim ,,zachvatem” tak ani levy bok nepomohl a strasne spatne se mi dychalo😐

aguu
20. pro 2020

@renatkaa1996 měla jsem v těhotenství. Pomohlo hodit se do klidu, poloha na levém boku. Dechovou nedostatečnost jsem taky měla, ale bylo to spíš způsobeno panikou, kterou ve mě bušení srdce vyvolalo. Každopádně jsem byla na kardiu, nasazeny léky (dočasně), které jsem brala jen při obtížích. Časem jsem se naučila tyto záchvaty regulovat jinak ( oplachovat obličej studenou vodou). Po porodu toto ustalo.

renatkaa1996
autor
20. pro 2020

@aguu dekuji moc, presne.. jak prave zacnu panikarit tak je to jeste horsi :/

klea81
20. pro 2020

@renatkaa1996 tak pokud jsou hormony šž v normě, tak není důvod k tachykardii vlivem šž 😉

renatkaa1996
autor
20. pro 2020

@klea81 A to je dobra nebo spatna zprava?😄Byla jsem na EKG asi rok pred otehotnenim, a vyslo mi, ze mam respiracni arytmii. Dr mi na to rekla, ze to tak u mladych je a ze to samo odezni. Tak nevim, jestli se mi to treba ted nezhorsilo🤔

aguu
20. pro 2020

@renatkaa1996 zkus v pondělí zavolat na nějakou internu, jestli tě vezmou, přeci jen přes svátky je to naprd stav. Druhá věc, že léky, které se na to nasazují jsou primárně určeny na snížení tlaku, takze já je brát moc nemohla, protože mám tlak nízký a pak jsem se.motala.

renatkaa1996
autor
20. pro 2020

@aguu to mam v planu, ja tu jen napsala, abych se asi trosku uklidnila, hormony taky delaji svoje 🙈😄noo tak to bych je nemohla taky, dneska 92/70 a to je porad, jinak moc dekuju

klea81
21. pro 2020

@renatkaa1996 no tak není to od šž, ale arytmie je arytmie a měla bys chodit na kardiologii, běžné jsou v těhotenství extrastoly, ty se neřeší, ale to není typická arytmie

renatkaa1996
autor
21. pro 2020

@klea81 no dnes po dlouhem boji asi se tremi kardiologickymi zarizenimi jsem domluvena na zitra 10:15. Aspon, ze tak..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru