Svědivé pupínky na poštěváčku v těhotenství

partyzanka91
12. pro 2015

ahoj maminky, mám docela choulostivý problém. Na poštěváčku se mám takové pupínky podobný akné (ty tam mám teda běžně ale nesvědí). Ve čtvrtek jsem byla s Míšou v bazéně a vlastně už při pobytu v té chlorové vodě mě začaly svědit i při odchodu ze šatny. Doma jsem se umyla intimním mýdlem lactacyd a to na pár hodin pomohlo, ale jen na těch pár hodin. Jinak je to místo zarudlé a svědí a hlavně v noci, včera večer jsem volala k Apolináři do těhu ambulance jestli na to mohu použít nějakou mast - bylo mi doporučeno mazat do nějakým dětským krémem na opruzeniny (ale moc se mi to nezdá). Nemáte někdo zkušenost. Asi bych si měla zajít k obvodnímu gyn. ale pochybuju že v nejblížším týdnu bude mít místo, obvykle objednávají nejdříve tak po týdnu a něco. A z pohotovosti by mě s tím vyhodili. Naštěstí se jedná jen o porvrchové podráždění uvnitř je to v pohodě. To ale nic nemění na tom že je to pěkně nepříjemné tak jestli vás některou trápí něco pdobného a víte jak na to prosím písněte
děkuji moc

blondynka400
12. pro 2015

@partyzanka91 a není to herpes? Dle popisu by to tak odpovídalo....

partyzanka91
autor
12. pro 2015

@blondynka400 no já popravdě nevím co přesně herpes je sem to slyšela jen ve spojení s pásovým oparem a to je něco jiného

blondynka400
12. pro 2015

@partyzanka91 jojo, je to opar. Je to hodně podobné s tím, co se ti udělá na puse. Bohužel se to může udělat i dole a vypadá to obvykle jako malé svědivé puchýřky. V těhu je to docela časté, oslabený organismus je na podobné věci náchylnější.

partyzanka91
autor
12. pro 2015

@blondynka400: no hlavně aby to nevadilo nějak ve vývoji miminka. Jinak na Ko jsem byla v úterý a to už jsem ty pupínky měla, jak píšu ty tam jsou už dlouho jen po tom bazéně začaly svědit

blondynka400
12. pro 2015

@partyzanka91 vývoji nevadí. Herpes je pak špatný akorát pro vaginální porod, protože se nifekce může přenést na miminko.
Ještě mne napadájí nějaké kvasinky, ty toto taky můžou způsobit a odpovídalo by to i tomu bazénu.

partyzanka91
autor
12. pro 2015

@blondynka400: a nedají se pak podávat antibiotika před porodem jako se to dělá u streptokoka? Já teda nevím ejstli nebudu mít další sekci na to je zatím brzo, jestli by se zvhledem k tomu se mnou o přirozený vůbec pokoušeli.
No a co se bazénu týče tak pokud by to byly kvasinky, které bych chytla tam tak by se to podle mě projevil až za pár dní ale ne záhy po vykoupání. To už musel být problém s ním jsem tam šla a vodou to jen podráždila.

blondynka400
12. pro 2015

@partyzanka91 ATB na opar nezabírají.... Když je v porodních cestách, tak pak jedině sekce. Ale to bych vůbec neřešila, za prvé sji v půlce těhu, za druhé, nevíš co to přesně je.
Tak psala si, že už jsi měla to místo podrážděné předtím, chlor to mohl akorát dodělat.

gabi_k
12. pro 2015

Namazte canestenom a uvidite ci to pomoze. Je to len lokalne, mimcu to neublizi.

verunka_korunka
13. pro 2015

@partyzanka91 nechci vás moc strašit, ale hned v pondělí bych to řešila s obvodním gynekologem. Infekce se může klidně přenést dovnitř a kdyby se dostala do plodové vody, tak je dost vymalováno, viz. Moje zkušenost. Po tom co se mi stalo příště poletím na kontrolu i se silnějším výtokem.... A jinak mi na tohle podobné pomohly obklady heřmánku a potom i hypermanganu

partyzanka91
autor
13. pro 2015

Holky tak dneska v noci mě to už svědilo fakt moc, takže ráno jsem si zašla na ambulanci k Apolináři, kde jsem registrovaná. Takže je to kvasinková infekce - počínající. Dostala jsem na to mast a na noc si mám zavádět globule, nic vážného to není ale bazén prý není v těhu úplně to nejlepší a může to být spouštěč. Ke svému gyn. mám jít až na běžnou kontrolu toho 5. ledna a dřív akorád kdyby se to nelepšilo ale prej ty medikamenty určitě zaberou dle slov doktorky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru