Svědění těla bez vyrážky - 27tt

renulkka
10. dub 2017

Dobrý den maminky, chci se zeptat, jestli jste někdo měl také svědění těla v těhotenství?? 😕 Vyrážku ani suchou kůži nemám, trvá to dva dny, zkoušela jsem se sprchovat jen vodou bez mýdla (žádné mýdlo, prací prášek ani nic podobného jsem nezměnila…) a nepomohlo to :( Nejvíce mě svědí předloktí, záda a pak lýtka nad kotníkama a stehna… Přes den to celkem ujde, ale někdy v noci mě to vzbudí a já se musím škrábat a škrábat 😖 A trvá to strašně dlouho, usnu až kdo ví za jakou dobu, na hodiny ani radši nekoukám :( Teď se k doktorce nedostanu, doufám, že to třeba ještě odezní, jím stále to stejné, alergie to podle mě nebude 😔 Děkuji za každou radu, co by na to svědění pomohlo...

wendyv
10. dub 2017

Co nejdříve to nahlásit dr. Moje sestra to měla taky. Dr ji vzal krev a vyšel ji pozitivní test na játra hned na druhý den šla na vyvolávaný porod.... držím palce ať vše dopadne v pořádku

msimankova
10. dub 2017

@renulkka mne neskutecne svedely zada, hrozny. Ale nic to nebylo, kazdopadne at mas jistotu, zajdi k dr. co nejdrive.

puresin
10. dub 2017

@renulkka V 1. tehotenstvi jsem to mela jako priznaky cholestazy - poruchy jater. To ohrozuje Tebe, ne plod, vetsinou staci jen dieta a srovna se to.
Ve 3. tehotenstvi bylo svedeni neunosne, doktor ale vzdy mavl rukou a predepsal Dithiaden na zklidneni. Nedalo mi to a vybehala jsem si testy na hodnoty zlucovych kyselin (ktere se bezne nedelaji), a byl problem. Ty totiz ohrozuji mimco, zvlast ve 3. trimestru.
Zamerne nepisu to kouzelne "teda nechci Te strasit", protoze Te chci strasit. Mne po tomhle nalezu malou okamzite vyvolavali, i kdyz termin jeste 2 tydny nemela. Kdybych se jen drbala a cekala, nemusela se narodit ziva. Proto doporucuju co nejdriv k doktorovi nebo do laborky, i kdybys to mela platit sama. Ale drzim palce, at je to jen nejaka blbina. 🙂

kristipa
19. dub 2017

@renulkka určitě k doktorovi na jaterní testy, měla jsem to pár dní před termínem porodu (doslova jsem se jim tam vecpala s požadavkem na odběr krve-reakce typu zas jedná nastudovaná z internetu) a už si mě tam nechali na vyvolání porodu...takže tak.

monouch
27. dub 2017

Můžete mi poradit? Mě svědí jen prsa... a trochu záda. Teda ty prsa mě i dost bolí a mám je takové tvrdé (jako bych tam měla hroudy. Jsem 23tt a teda rostou mi od začátku, začala jsem na A- a teď mám tak C+
Tak nevím, na koho se obrátit... gynekolog?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru