Šílená bolest hlavy ve 4. měsíci těhotenství

konekokira
24. bře 2016

Ahoj, prosím poraďte mi, co na šílenou bolest hlavy, sem tam migrény, nechci si hned lupnout nějaký prášek. ☹ Piju hodně vody, vitamíny beru, no, už prostě nevím :-\

pavlak5
24. bře 2016

Ahoj ,zavolej si doktorovi ,nebo se tam rovnou sver at ti zmeri tlak ,propadne poslou na neurologii ,urcite to res ,nezvykla a nezvykle silna bolest ,ktera se lisi od predchozich migren a bolesti ,je vzdy duvodem k vysetreni.

shine2015
24. bře 2016

@konekokira ja mela migreny od cca 10-19tt....masakr. Lezela jsem a brala paralen kdyz uz zacinala hlava pobolivat aby se to nerozjelo....vzala jsem jeden a sla si lehnout....pokud se to nespravilo vzala jsem druhy....paralen v malem mnozstvi nevadi....ja na sobe poznala zda to zvladnu bez a nebo zda bude zle a musim si uz vzit....po 19tt bolesti uplne vymizely.....

lenbenn
24. bře 2016

Mne pomohlo magnesko trikrat denne. Po dvou dnech bolesti ustoupily. A to jsem mela celodenni bolesti....

baysha
24. bře 2016

Mě v tomhle období taky děsně bolívala hlava. Paralen nezabíral, prostě jsem to musela přežít, jít si lehnout a nic neřešit. Naštěstí se to asi po měsíci srovnalo samo. A hlavně jsem doma na neschopence - kdybych musela v tomhle stavu pracovat, tak nevím...

verunka_korunka
24. bře 2016

Holky tu už vše napsaly... Za mě lepší bolest tlumit než se mučit. Stresový hormon jde pak i k miminku a do dělohy, mi se tím trochu zhoršilo otevření děložního hrdla a poletím už jsem to raději pořádně tlumila. V nemocnici mi dávali taky jen Paralen a Paralen rapid, někdy ibalgin, ale ten jen do té doby než jsem začala krvácet. Na šílenou bolest mi pak dal primář nějaký dryják do kapačky.
Jestli je to snesitelné a bolest tě po paralelu přejde, tak buď ráda, Paralen neuškodí miminku. Pokud to nepřejde, tak zajdi do nemocnice, dají něco silnějšího.

eri399
24. bře 2016

Ahoj, mě taky dost často bolí hlava, třeba celý den. Půjčila jsem si tlakoměr a vždy při bolestech měřila , no a zjistila jsem že mě bolí když ho mám nízký. Naštěstí mi pomáhá kafe.. Jinak se pokouším to zaspat, ale ne vždy to pomůže.

konekokira
autor
24. bře 2016

MOckrát děkuju, teď do pondělka se zlusím nějak vyležet a pak to budu řešit s doktorkou, pokud si dřív nezavolám sanitrku ☹

naomi6
24. bře 2016

@konekokira Ahoj, já jsem měla při druhém těhu šílené migrény. Trvalo to asi dva měsíce. Zpočátku jsem si brala 2 paraleny, ale nezabíralo. Párkrát jsem nevydržela a vzala si ibalgin. Podle mě tak šílená bolest je horší než ibalgin. Takže záleží na tom, jak to zvládáš. Já jsem většinou vydržela, bála jsem se si něco vzít, ale párkrát jsem si ho vzala a děti máme zdravé. Držím palce, ono to časem ustoupí. 😉

kika_21
24. bře 2016

@konekokira Pokud Paralen zabírá, klidně si ho vezmi, trpět také není ono, ani pro miminko. 🙂

pavlak5
24. bře 2016

@konekokira jestli se opravdu citis tak ...ze vubec nad sanitkou premyslis ,bez na pohotovost a nech se zkontrolovat prosim ....tady to uklidnivani je ti naprd . Kdyz to nic nebude ,budes mit klid a doporucene leky ,co tobe zaberou a diteti neubli.zi.....kdyby to melo byt neco vaznejsiho,bude dobre ,ze jsi prisla driv,nez pozdeji.

konekokira
autor
25. bře 2016

Já jsem hrozně moc chtěla svoje těhotenství prožít bez prášků, no momentálně beru ATB a zaspávám ty bolesti, třeba dneska mi není tak hrozně, ale když vstanu z postele, tak se mi začerní na chvíli před očima, takže převážně ležím. Momentálně jsem na ddědině u tchýně, kde se připravuje na Velikonoce, asi těžko mě hodí do nemocnice :-\ pokud se mi to zhorší do pondělí, tak na to fakt prdím a nechám se vyštřit, ačkolivmě všichni uklidňují, že je to normální...

carllin
25. bře 2016

Na bolest hlavy mi pomáhá suché teplo (nahřáté sáčky modrého gelu), v lékárně doporučili natřít spánky alpou a zavázat hlavu šátkem.

drakenn
25. bře 2016

Co odblokování krční páteře u dobrého maséra v okolí? Mě odblokoval jeden co dělal reflexní terapii a mačkal mi body vzadu na krku a na úponech lebky - bolest neskutečná - střílelo mi to během terapie do očí, do temene! Ale absolvovala jsem 3x a konec bolestí hlavy! A je to už 8 let!

weronikad
28. bře 2016

Já trpívala vždycky na migrény, ale nějak to přešlo a teď v těhotenství zas, ale kolikrát opravdu hrozné a prášek si vzít nemůžu, je to hodně způsobené z unavy, což já jsem teď K.O často..Asi před měsícem jsem musela odejít z práce, přestala jsem z migrény uplně vidět, jen fleky před sebou a myslela jsem, že mi ta hlava praskne...Takže bych byla ráda taky za rady, piju taky dost, protože se mi zdá, že mám pořád žízeň...

konekokira
autor
29. bře 2016

Mně teď hodně pomohly procházky, ale aspoň hodinový v lese nebo nějaký jiný uvolnění. Piju teď opravdu hodne a během dne si musím dat aspoň hodinu spánek, dojizdim vlakem, takže se to dá. A taky musím byt ve vyvetrane místnosti. Zatím to takhle par dni funguje

monikagurthova
29. bře 2016

Ja jsem na bolest hlavy trpěla v prvním trimestru, pomáhalo hodne vody a lžička medu. Pak to tak nějak odeznělo samo a musim zaklepat nevrátilo se.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru