Rýma v těhotenství. Můžu sprej do nosu?

1. srp 2024

Cauky, pritel pritahl domu nejakou virozu, samozrejme, ze jsem to od nej chytla. Jsem 30tt. Dva dny me skrabalo v krku, ale to preslo rychle, ale pak prisla silena ryma, kdy jsem bez ustani smrkala a smrkala (to trvalo dva dny) a ted, kdyz uz je po ryme, tak mam silene ucpany nos, pomalu se uvolnuji hleny. Jen nevim co na ten ucpany nos, morska voda nefunguje, ryma stop nefunguje, konvicka je super, ale jen na rozpuste hlenu, nos se mi zustane ucpany.
Nemate nejakou radu? Mam pak pocit, ze se snad zadusim. 😬
Mohu sahnout po spreji do nosu?

marge_s
1. srp 2024

Nasivin, olynth, cokoli

veruuu_kubesovic
1. srp 2024

Když na "přechodnou dobu" pouzijes silnější sprej do nosu, tak to přežijes jak ty, tak i miminko

janule0123
1. srp 2024

Gyn me říkal ze na noc si v klidku mužů kapnout nasivin…. A teda za ne super na ucpaný nos sinupret v kapickach- ten můžou i tehotny 🤩 ( v tabletach ne)

alice180
1. srp 2024

Měla jsem rýmu když jsem šla do porodnice, na sále se mi rýma zhoršila a měla jsem šílenou rýmu. Zelenou, nešla ven. Úmorná bolest hlavy (v životě jsem nezažila). Nepomahalo nic. Pak mi pediatricka poradila. Uvařit v hrnci Vincentku, sednout nad to přikrýt hlavu ručníkem a pěkně dýchat nosem dokud začneš pociťovat, že už to nedává to teplo tak skončit. Aspoň 4x denně. Následně proplachnout konvickou. Fakt to pomohlo.

sorboni30
1. srp 2024

Já jsem měla tehotenskou rýmu.. nonstop ucpaný nos od druhého měsíce. Když jsem porodila konečně jsem mohla volně dýchat.. 🙏
Jinak mi dr řekli, že pokud mám fakt rýmu tak je lepší si striknout sprej do nosu na uvolnění než aby se to zhoršilo a trpěla. Takže v lékárně poradi. Je toho hodně. Já užívala Olynth

marge_s
1. srp 2024

A do lekarny poslat chlapa nebo odejdes s vincentkou 🫢

autor
2. srp 2024

Dala jsem si vecer kapky do nosu, no to byla uleva, ze jsem se mohla volne nadechnout 😂
Moc diky za rady! 🤗
Jo, a do lekarny jsem poslala rovnou pritele, protoze mi bylo jasny, ze bych se sprejem do nosu neodesla 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru