Riziko toxoplazmózy. Nechat se testovat? Jaké jsou příznaky?

nika110818
29. dub 2021

Ahoj, stala se mi takova neprijemna vec a chtela bych poprosit o radu. Jsem v 34.tt a snazim se byt ve vsem vcetne jidla opatrna. Vcera jsem si v Bageteii Boulevard dala bagetu s kouskem salatu, rajcete a okurkou. Rikala jsem si, ze tak kvalitni restika dava urcite pozor na suroviny, vzdy jsem s nima mela dobrou zkusenost. Kdyz jsem byla ale asi v pulce bagety, vsimla jsem si na jednom kousku salatu kousek hliny. Samozrejmne jsem jiz zbytek salatu vyhodila. Myslim, ze kdybych predtim neco snedla, asi bych to citila, takze riziko je snad male. Presto, myslite, ze se po nejake dobe mam nechat pro jistotu otestovat? Mam velky strach, jestli jsem se nenakazila. Nevite, po jake dobe se testy delaji nebo jake jsou pripadne priznaky? Moc dekuji.

jjasmina
29. dub 2021

@nika110818 myslím , že zbytečně panikarite a testovat se nechat opravdu nemusite

jako_mala_holka
29. dub 2021

Doufám, že jsem jako těhotná taky takhle nevyšilovala...

izzylka
29. dub 2021

Ale no tak 😅 určitě jste snědla spoustu horších věcí a ani o tom nevíte 🙂 buďte v klidu 😃

fouskovi
29. dub 2021

Tak z jednoho neumyteho salátu můžete rovnou umřít 🤦‍♀️ja v těhotenství opatrně jedla i nivu člověk nesmí hystercit hned nikdy nevíte co jíte v něčem jiném

ema90
29. dub 2021

Jako vazne? 🤦🏼‍♀️

izzylka
29. dub 2021

@fouskovi já jedla v 8.měsíci tatarák 😂 tchán mi ho připravil k narozeninám...si to neuvědomil, že bych ho neměla jíst 😂 a jak jsem si pochutnala 😂

jjasmina
29. dub 2021

Mě občas tak napadne, když panikarite už teď, co si pocnete až se narodí

mamikry
29. dub 2021

@nika110818 V klidu, takove riziko nakazy je temer nulove. Ja uz snedla tatarku, hermelin, nivu, koupeny vlasak i domaci holandskou omacku a porad jsem 2v1. 😉 Zase tolik to nereste. Kdyz se temi vecmi neladujete po kilech, muzete byt v klidu.

nika110818
autor
29. dub 2021

@mamikry dekuji.

amazonkajanik
29. dub 2021

@nika110818 ale no tak, toxoplasmosu v sobě můžete mít dávno a nevědět o ní. Přečtěte si výzkum od pana Flegra. A toxoplasmosa,jestli si dobře pamatuji, je nebezpečná pro dítě první a druhý trimestr. Kdy může způsobit potrat,nebo poškození vývoje plodu ...
Jinak na učňáku nám učitel říkával, že každý správný zahradník za život spořádá tři kopečky hnoje. Nechápali jsme,dokud jsme neměli praxi na sklizni ředkviček. Žádné oplachovani, otřeli o montérky a cpali se...😊

pepickovapavlinka
29. dub 2021

Jedla jsem a jím vše.I tatarák,Nivu,dělala jsem nakládaný hermelín.Prostě jím vše a nikdy se nic nestalo.Z trochy neumytého salátu se vám nemá co stát a už vůbec ne toxoplasmoza

cilkat
29. dub 2021

Ve třetím trimestru už bych toxoplazmozu neřešila. I kdybyste ji někde slízla (což v tomhle případě považuju za značně nepravděpodobné), tak než se namnoží, bude mimi prakticky venku.

zuzita15
29. dub 2021

@nika110818 a fakt myslíte, že ten salát pochází ze záhonu, na kterej by chodily sr*t kočky nebo jiná zvířata? Protože to je jediná možnost, jak se toxoplazmózou nakazit (když pominu syrové maso), a to to ho*no musí být navíc aspoň 2 dny staré, aby dozrály oocyty. Pochybuju, že ten salát pocházel z volného pole, to bude skleníková dobrota a v něm určitě zvířata volně nepobíhají, takže bych se kontaminace fakt nebála.

fifinka2020
29. dub 2021

Se vsim uvedenym souhlasim - hlavne se nestresovat, to by clovek nemohl snist opravdu nic - jen moc nechapu ty rady typu "kdyz toho jis malo" nebo "kdyz to nejis po kilech"... protoze clovek se preci nejakou bakterii muze nakazit i jednim soustem (treba listerie), to preci neni o mnozstvi...

baarmanka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru