Průjmy v těhotenství

veronyque
9. črc 2019

Ahoj holky, trpěla jste některá v těhotenství na průjmy? Co pomáhalo? Kdy to přešlo? Jsem na začátku 13tt, průjmy mě trápí od začátku těhotenství. Měla jsem to i u prvního těhotenství, ale v mnohem menší míře. Momentálně jsem ve stavu, že cokoliv sním, jde do půl hodiny ven. Je úplně jedno, jestli si dám suchý rohlík nebo něco smaženého, výsledek je stejný.

lida9
9. črc 2019

smecta, ta se muze v tehu... nebo jakykoliv prirodni jil...

veronyque
autor
9. črc 2019

@lida9 Tu jsem zkoušela. Po jejím vysazení se problém vrátí. Může se brát dlouhodobě?

lisianne
9. črc 2019

Smecta se může v těhu, ale nevím jestli nonstop, zkusila bych to zkonzultovat s gynekoložkou, obvodačka ti může udělat stěr jestli průjem není bakteriálního původu. Někdo to tak prostě mívá. Může to být i hormonami. Užíváš nějaké léky či doplnky? Slyšela jsem, že to může způsobovat i Magnosolv.

deniska2
9. črc 2019

Černej čaj je dobry ale nesladit

veronyque
autor
9. črc 2019

@lisianne Gynekoložka mi řekla, že se mám objednat na gastro. Popravdě se mi tam vůbec nechce. Taky říkala, že to pravděpodobně bude způsobeno hormony. Čekala jsem, že to bude řešit nějak ona a ne, že mě bude posílat k dalším doktorům. Beru jen vitamíny Femibion. Zkoušela jsem ho i vysadit a žádná změna. O Magnosolvu vím, že způsobuje průjmy. Brala jsem ho v prvním těhotenství a dost jsem se s tím natrápila. Vlezla jsem dnes na váhu a mám za poslední 3 týdny o 4kg méně. Mám z čeho brát, ale i tak mám obavy, co bude, když to tak půjde dál.

veronyque
autor
9. črc 2019

@deniska2 Díky, vyzkouším

lisianne
10. črc 2019

@veronyque neboj, to bude dobre, zkus i dietku na prujem a vysadit cukry.Femibionem to asi nebude.To gastro neni spatne, zjisti ti jestli nemas na neco treba intoleranci.

lisianne
10. črc 2019

@veronyque a v prvnim tehu jsi to mela a pak to preslo samo? Cekas holku nebo kluka?

veronyque
autor
10. črc 2019

@lisianne V prvním těhotenství to tak nějak přešlo s prvním trimestrem a průjem vystřídala zácpa. Ke konci těhotenství jsem musela brát velké dávky Magnosolvu a průjem se vrátil. Čekali jsme holčičku. Teď jsem 13tt, průjmy se zhoršují a nemyslím si, že jen tak přejdou. Co čekáme ještě nevím. Snad se to dozvíme zítra na 1.screeningu 🙂

terkapali
10. črc 2019

Smecta a černý čaj, jinak já v prvním tehu u holky zácpy, teď u syna jsem průjmy měla skoro pořád

saffy
10. črc 2019

Zkus probiotika, mně pomohl Biopron.

lisianne
11. črc 2019

@terkapali ja zas u kluka docela zacpy, ted u holky porad ridsi, i kdyz jen 1 x denne rano

nicolnik
11. črc 2019

Mne zacali prujmy od 20tt. Do te doby klid. Ted jsem treba dva dny v pohode a treti den krec a jdu. Na ten akutni stav smecta. Jinak beru ted hylak forte 3x 2ml budu snizovat na 2x 1ml po tydnu a musim rict, ze my pomohl. Uz to neni tak intenzivni a staci jit na zachod treba 2x

jitulka87
11. črc 2019

Taky jsem pro uzivani probiotik! Par dni to potrva, ale jsou zdrave a doporuvovane. Ja uzivam cele tehu.

veronyque
autor
11. črc 2019

@lisianne @terkapali Holky, tak to vypadá, že čekáme kluka 🙂

veronyque
autor
11. črc 2019

@saffy @nicolnik @jitulka87 Děkuju za rady, vyzkouším. Jsem z toho už zoufalá. Budí mě to i v noci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru