Preeklampsie. Někdo zkušenosti?

0805nikol
31. črc 2024

Ahoj holky, mam jen dotaz zda někdo nemá zkušenost s touto nemocí na 1. Screeningu mi vyšlo riziko, že tuto nemoc možna budu mít, dali mi prášky kazdy vecer před spaním Carlagirin, zajima mě zda to třeba někdo z vas neměl tak, že by vam take vyšlo riziko ale nakonec pak při dalšich testech to bylo negativni, doktorka rikala ze ty prasky to riziko snižuji, ale i tak mam z toho trochu strach, diky za vase zkusenosti😊

anetacoufalova
31. črc 2024

@0805nikol ahoj, mám riziko taky.. i růstové restrikce díky preeklampsii, beru godasal - tabletku před spaním 🙂. A miminko mi akorát hlídají a jen pak budu chodit na častější kontroly 🙂. Zatím mi moč a tlak vychází dobře. Předpokládám že tlak právě díky těm práškům 😊. Kamarádka co nedávno porodila na ni podezření neměla a bum, malej se kvůli ní narodil o tři týdny dřív. V budoucnu to může být negativní, ale taky nemusí.. a naopak.. hrozit ti nemusí, bum a dostaneš ji 😁.. já včera zrovna měla kontrolu a všechno v pořádku 😊 jen teda rizikové no mám..

0805nikol
autor
31. črc 2024

@anetacoufalova a jaky jste tyden? Ja teprve 13. Tak si rikam ze kdyz na to prisli tak brzy ze by se to mohlo temi praskami snad uplne odstranit🙈😂 snad teda no

linusha
31. črc 2024

@0805nikol zdravím mě na 1. Screeningu vyšlo vysoké riziko preeeklapsie. Brala jsem 1,5 tablety anopyrinu večer skoro do konce těhotenství a v lednu se nám narodila den po termínu zdravá holčička. 🥹 Jediný co, tak častěji jsem chodila na kontroly, ale nevím zda to bylo preeklapsii nebo menším množstvím plodové vody. Fakt se toho nebojte 🙂

safulik
31. črc 2024

@0805nikol Ahoj, mě vyšlo taky zvýšené riziko preeklampsie a ještě růstové restrikce. Beru 1,5 tablety Anopyrinu před spaním. Příští týden jdu na kontrolu, tak se na to pozeptám co mě tím čeká.. prášek jsem nasadila hned jak mi přišel výsledek z testu tzn. Byla jsem 13+4 a věřím že to bude v pořádku 🍀🙏 3 dny jsem z toho byla v háji, protože googl - a člověk tam najde všechno 🤦🏼‍♀️ ale tlak mám zatím vždy krásnej, v moči do teď nic nebylo tak uvidíme co dál ☺️

0805nikol
autor
31. črc 2024

@linusha tak to jste mě uklidnila trochu, no nastesti je to zatim jen riziko.. pujdu ve 20. Tydnu na vysetreni dalsi a tam se to bud potvrdi nebo vyvrati tak doufam, přala bych si asi jako kazda pohodove tehotenstvi😁❤️

0805nikol
autor
31. črc 2024

@safulik no, me to sestra jen oznamila v telefonu a poslala recept takze jsem se musela diagnostikovat skoro sama😂😂 taky sem hledala na googlu a to mě trocu vyděsilo, snad kdyz budeme poctivě brat prašky a odpocivat tak se nam to vyhne😊 ja mam pravě tlak vetšinou spiš nizky nebo akorat, jen mě trapi migreny občas..

anetacoufalova
31. črc 2024

@0805nikol začátek 20tt 🙂 pokud máš nasazený prášky, tak buď v klidu 🙂 nemusí to přijít vůbec 🙂.. ale jak říkám no i u zdravého těhotenství to ke konci může přijít, si nevyberes 😂 hlavně si tím nedělej těžkou hlavu! 🙂

safulik
31. črc 2024

@0805nikol no mě to bylo jen poslaný s výsledkem z toho screeningu. Tak jsem si vlastně o tom četla taky sama 😃 a takovou ptákovinu už neudělám... Pak jsem celý víkend probrečela 😃 určitě to u nás bude dobré, věřím že to zdravotnictví už je zase o hodně kroků dál a pomůže když by bylo nejhůř ☺️

linusha
31. črc 2024

@0805nikol no ono se to nevyvrací na dalším screeningu, tam se vyšetřují zase další věci např končetiny atd. Berte pravidelně léky a věřím že vše bude dobré.
Já během těhotenství moc neodpočívala, chodila jsem normálně do práce kde jsem denně nachodila 10-12km, poslední 2 měsíce před nástupem na MD už jen do 10km. Nastupovala jsem na MD 6 týdnů před porodem. Kamarádka co měla výrazně menší riziko preeeklapsie než já věčně jen odpočívala, pomalé od prvního screeningu byla doma a nakonec rodila o skoro 3 týdny dřív akutním císařem.
Takže za sebe doporučuji fungovat co tělo dovolí, zbytečně se nestresovat a užívat si těhotenství🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru