Podezření na cukrovku v těhotenství - jak budou postupovat?

lucca20
3. srp 2018

Hezky den maminky. Dneska sem byla po druhého na odběru krve v těhotenství na cukrovku. Dopadla zase zvýšená jako první tak my nedaly vypít ani ten jejich sladký hnus. 🙂 Vůbec my k tomu nic neřekla, mám si počkat 14 dní na výsledky které pošlou k mému gynekologovi. Proto se vás ptám mám se bát že mám těhotenskou cukrovku? Děkuji za odpovědi. Omlouvám se jestli dotaz píšu jinam moc se tu nevýznám. 🙂

ilonne
3. srp 2018

@lucca20 tehotenskou cukrovku mas, ale bat se nemusis. Ve vetsine pripadu postaci kompenzace dietou. A kdyz ne, pichas si inzulin. Po porodu ti ho hned seberou. Uz to mam za sebou 3x.

rubesovak
3. srp 2018

@lucca20 taky mám zvýšený cukr v těhotenství, a podle mě není čeho se bát pokud budeš dodržovat coTi na diabetologii doporučí. Takže omezit veškeré cukry, ovoce v omezeném množství, já mám povoleno třeba 100g na porci a můžu 5x denně. Zjistili jsme že mi cujr litá hlavně po ránu, takže snídani v 8 jen 50g chleba a pak zbytek až tak za 1,5 hodiny a dopoledne ke svačině jen podmáslí a zeleninu a pak oběd. Ze začátku jsem měřila cukr 4x denně, aby jsme právě zjistili co mi dělá problém. A teď měřím nepravidelně, mám na to rozpis. A jelikož jsem fakt všechno sladký vypustila tak mám všechny hodnoty v pořádku, a mrňous váhově přesně odpovídá, takže super.

lucca20
autor
3. srp 2018

Tak to jsem ráda že ste my napsala. 🙂 Ale divím se že musím čekat 14 dní na výsledky. Jestli mám jíst stejné jídla nebo omezit.
Určitě budu všechno dodržovat co my řeknou. 🙂

lucca20
autor
3. srp 2018

@ilonne děkuji vám za odpověď.

lobella
3. srp 2018

@lucca20 zvlastni, ze to trva 14 dnu, ja byla na cukrovce vcera a ptala jsem sekdy bude mit gynekolog vysledky a rikali, ze do druheho dne budou hotove, otazka, kde ty odbery asi vyhodnocuji, u nas se to dela hned vedle, takze orvni odber jsem vedela do pul hodiny a odpo mela vysledky kompletne doktorka

billie_jean
5. srp 2018

Me vysla cukrovka, vysledky z ogtt mi rekli cca za 14 dni, na kontrole v poradne.za dalsich 14 dni meli teprve volno u diabetolozky (a to jeste mimo Brno, v Brne jsem to vsechno pbvolavala a rekli mi ze maji cas az tak za mesic az mesic a pul...). Na diabetologii jsem dosla, tam si jen zapsali vsechno mozne do karty a na krev jsem pak sla deuhy den na lacno, pak jsem mela jit zase na krev hodinu po jidle, ale to zase az za mesic. No proste podle me zbytecne dlouy cekaci doby, kdy nikdo nic neresil, rekli mi "jezte tak nejak rozumne" a to bylo vse.
A cukrovku jsem nakonec ani nemela, protoze ty testy podelali.

Joo a v 7.mesici me posilali na kontrolu s tlakem, tak tam jsem se objednavala hned jak jsem odesla od gynekolozky. Prekvapko - az do porodu jsem se tam nedostala, protoze proste nemeli cas a pak meli dovolene a tak dale... takze s tou cukrovkou to jeste bylo docela rychly:D

rubesovak
5. srp 2018

@billie_jean tak to je pěkně na prd tedy, ja se výsledky OGTT dozvěděla taky až od svoji doktorky za 14 dní, ale věřím že kdybych jí zavolala tak se dozvím dřív. Ale hned mi dala žádanku na diabetologii, tam jsem druhý den volala, za další dva dny jsem hned byla objednaná a za další týden na kontrolu s výsledkama měření, a za měsíc kontrola znovu, ale to jen protože má dr. dovolenou a mám kontakt do druhé poradny kdybych cokoliv potřebovala. Takže záleží na doktorovi

billie_jean
5. srp 2018

@rubesovak no asi zalezi i na stesti, me dala zadanku ke konkretni doktorce, ta mela cas az Za mesic a pul. A pak jsem obvolavala snad vsechny diabetologie v brne, vetsina nebrala nove pacienty, nekteri nemeli cas driv jak za mesic, u jedne se me dokonce zeptala sestricka "jak moc na to jako specham, ze maji dovolenou a muzou me objednat az za mesic"... ja maˇ obcas pocit ze cely nas zdravotni system je jwden velkej Kocourkov:(

rubesovak
5. srp 2018

@billie_jean záleží na doktorovi a asi i na lokalitě, ja jezdím do Havlíčkova Brodu a naštěstí to šlo famt rychle. Nechápu jak u těhotných můžou davat takhle dlouhý termíny 😐

billie_jean
6. srp 2018

@rubesovak ani ja ne, zvlast v Brne, kde je doktoru deset na kazdym rohu.

linee
6. srp 2018

uz je zde diskuze k tehotenske cukrovce a napsano nekolik rad. Podivej se, urcite najdes odpovedi na sve dotazy https://www.modrykonik.cz/forum/zdravotni-komplikace-v-tehotenstvi/tehotenska-cukrovka-rady-tipy-a-diskuze-2/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru