Pobyt v nemocnici a klidový režim u 14měsíčního dítěte

azanka
20. říj 2017

Pěkný den, chtela bych se zeptat na zkušenosti s pobytem v nemocnici. Nase 14 měsíců staré dítě musí na zákrok pod narkozou. Naštěstí budu moci být s nim. Na co se mam připravit? Co takový pobyt obnáší? Jde udržet takhle malé - a ještě dost zvídavé dítě v klidu? Bude mít pár stehů. Díky 🙂

petulak7
21. říj 2017

Ja byla s nasi malou tyden v nemocnici, kdyz mela 13 mesicu a dalo se to. Bylo to nejspis tim, ze ji nebylo dobre, takze sama dost odpocivala. Dulezite je, ze tam muzete byt spolu, to dela hodne 😉 Vezmete mu oblibenou hracku, at to lepe zvlada. Drzim palce, at to v klidu preckate a at je prdolka v poradku 🙂

azanka
autor
21. říj 2017

Děkuji moc, není to nic velkého, ale stejně... Mám obavy, abychom to všechno zvládli.

janulkakraniska
21. říj 2017

Já byla s dcerou (1 a půl roku) zavřená ve špitále 14 dní.Otřesné....
V létě jsem potřebovala vyskvarit sádlo.Abych nemusela doma smradit,vytáhl na to manžel na zahradě stará kaminka...zkrátka,dcera si po 1 dni zakazovani a vyhánění řekla,že zkusí,jak pálí....popáleniny 3.st na obou dlaních😢
Okamžitě urgent -> dětská Jip -> dětské pooperacni oddělení -> dětské infekční oddělení....
Nejenom,že dcera vydesena,já vystrasena,byla jsem doktorkou označena za neschopnou matkupostarat,která neni očividně neschopná postarat se o dítě,aby k tomuto nedošlo,z čehož budou jistě vyvozeny nasledky...upozorňuji,že děti máme 2 a nikdy nic podobného se nam dosud nestalo,své děti miluji a v zivote bych jim vědomě neublížila!!!...na jipce si dcera,která je velice aktivní v normalnim stavu,vytrhala vsechny hadicky a kanyly a to jsme se ji snazili drzet oba s manželkou-byla opravdu silene vydesena...byla jsem upozorněna,že nejenom se nedokazu postarat,ale ani ji uklidnit...bylo mi doporučeno me svijejici dcerce číst...manžel udelal samozřejmě šílený cirkus...dcera skončila druhý den zavřená v postýlce,privazana za ruce na pooperačním,kde mohla pak jen do herny jinak jen v postýlce....během pobytu jí byl 7x proveden prevaz pod plnou narkozou,byli jsme převezeni na infekční oddělení,že prý přeci nejsme po operaci a oni nevedi,kam s nami,dcera nesměla ven z postýlky ani z pokoje...naneštěstí tam chytla infekční prujem,takze byla nasazena atb a do konce pobytu (zabýval tyden) ji byly zakazany navstevy....Jak zabranit malému dítěti,které se zrovna naucilo běhat,aby to nedelalo...??
Opravdu nepříjemná zkušenost...upozorňuji,že na packy si dcera stezovala jen prvni 2 dny pobytu,pak si jen chtěla jit hrat a nesměla,nikam jen v postýlce😢😲
Díky jedné vteřině mám doma 2 letou holčičku,co nesmí byt v jiné místnosti,jak já,nosí dudlik,protože tehdy ve špitále nic jiného prostě nezabralo,syndrom bílého pláště,kdy i běžná konzultace a prohlidka u dětské dr je noční můrou pro všechny zúčastněné...za všechno děkuji dětskému oddělení FN Olomouc😖
Takže za mě,ti od srdce přeji lepší zkušenost,ať vsechno zvladnete v klidu a ať je to brzicko za vami❤

janulkakraniska
21. říj 2017

A hafo hraček v tašce!!!😉

janulkakraniska
21. říj 2017

Promiň za sloh a chyby...pisu z mobilu,tak tam za mě haze nesmysly

makky1310
21. říj 2017

My jsme asi pred mesic byli tyden v nemocnici se synem(v te dobe 13m). Prvni den a pul musel byt na kapackach a jeste mel cosi napojene na nozicce takze vsude sama hadicka a musela jsem hlidat aby si nevytahl kanylu. Celou tu dobu jsem stala u jeho postylky a jedine kam jsem se nim mohla pohybovat bylo 0,5m kde jsem si ho vzala na klin a sedela jsem s nim na posteli (to bylo vycerpavajici). Pokoj byl 2x4m. Pak sel na oper.zakrok a druhy den uz diky bohu zadna hadicka takze jsme se mohli pohybovat po pokoji(spis ulicce 40cmx2m). Ja mohla jen na wc, on nikam. Nastesti je to pohodar a stacili mu hracky, tv a ja. Mel par stehu na krku takze to ho v pohybu neomezovalo. On to zvladl v pohode ale me uz hrabalo 🙂.

azanka
autor
21. říj 2017

No u nás je to plánované, mám čas se psychicky připravit. Měl by být pod narkózou chvilku. Ale jak mu vysvětlím, že má být v klidu, to nemám tušení. Děsí mě představa, jak mi ho odvážejí na sál. Když jsem četla ty přijímací lejstra, udělalo se mi zle. Budu mu to chtít celé ulehčit, snad se mi to povede. A vezmu mu všechny hračky, to je jasný :D

anazuzzuzana
22. říj 2017

Já jsem byla se synem 15m deset dnů v nemocnici, z toho 5 dnů na JIP...no, narkozu naštěstí snášel dobře. Po stříknutí toho sirupu, byl dost mimo. Bylo by to až vtipné, kdyby se nejednalo o vaše dítě...ale rozhodně ho nic neboleno, byl prostě takovej zmaštěnej. Pak ho odvezli, co se dělo na sále netuším, nicméně po poslední narkoze se začal bouchat do hlavičky, asi tak půl roku to trvalo. Nevím, jestli to má spojitost, ale každopádně já si myslím, že se asi na sále vzpouzel a těsně před tím než upadl do spánku, mu prostě nějakej saniťák dal pohlavek. Jinak si to nedokážu vysvětlit, protože to nikdy před tím nedělal a jen jak se probral po posladní narkoze, tak takhle reagoval na jakoukoliv, i sebemenčí, negaci ☹
Na JIP chtěli, aby byl syn neustále přivázán (obě ruce, obě nohy) a napojený na sledovač tepu...zároveň mi vysvětlovali, že nyní je nejdůležitější, aby hodně jedl a pil a byl v pohodě...dalo to hodně úsilí, ale nakonec jsem si vymohla, že jsem ho měla odvázaného a nepřipojeného. Jestli má tep přeci poznám i bez nějakých hadiček, když ho mám na klíně a povídám si s ním, a pokud ho mám u sebe tak i snadno ohlídám, aby si nesundával obvazy a byl v klidu, a proto není potřeba, aby byl přivázaný...když jsem šla třeba záchod nebo si prostě odpočinout, tak jsem ho samozřejmě napojila a přivázala, ale pokud jsem byla s ním, tak nedává smysl, aby byl napojený a přivázaný. Sestřičky to taky vědí, ale jsou tam určité postupy, které chtějí dodržovat a pak záleží jen na tom, jak hodně si stojíte za svým. A stůjte si za svým, vy jste jeho máma, a vy jste ta, která ho dokáže hodit do klidu a to je to naprosto nejdůležitější!

petulak7
22. říj 2017

@janulkakraniska Teda to mate silenou zkusenost! Drzim palce, at dcerka brzy na hruzny zazitek zapomene a hlavne, at uz vas nic takoveho nepotka...Nase teda taky mela doporuceno hrat si jen na pokoji, ale bylo to pochopitelne z duvodu sireni nakazy po oddeleni. Nastesti jsme meli stesti na personal a vsichni byli moc mili.

janulkakraniska
22. říj 2017

No,to jo.😢
Děkujeme!
Jde o přístup lékařky a sester.Velice mě šokovalo,že jsem byla okamžitě narcena,že jsem dceři vědomě ublizila.
Manžel tehdy vůbec nechápal.
Paradoxně dcerka měla ruce v obvazech a dlahach a nijak ji to neobtezovalo a nebolelo.Ale jak chtela ven,projít se,hrát si.A já nechápala,proč nesmí,když je ji dobře.
Fuj...fakt hrozné.
Klárka mi i doma v té době jedla klasické obědy a jídlo už.Nechtěli mi pro ni dát žádné jiné jídlo,jen presnidavky a nesolenou batoleci stravu.Takže tam ani nejedla.
Opravdu silenost!!!

makky1310
22. říj 2017

@azanka Tak urcite pro zadnou maminku neni prijemny kdyz ji odvazeji dite na sal, to je jasne. U nas to bylo naprd, protoze syn predtim dostal oblbovak, jenze doktori si zapomeli na sal pozvat anesteziologa a nez prisel tak se syn zacal probouzet a pobrekaval a kricel, jak byl z toho jeste oblblej. Takze jsem byla vystresovana kdyz jsem jim ho davala. Sestry ale na nej delali obliceje a kdyz ho odvezli tak jsem nic neslysela. Sestra pak rikala ze byl v pohode. Byl tam cca 40min. Horsi bylo teda kdyz se probral. To asi hodinu brecel a kroutil se. Pak usnul a uz to bylo v pohode. Zrovna v tu dobu tam byl partner takze jsme na to byli dva. Jinak ja jsem se ho snazila zabavit hrackama, koukali jsme na pohadky a dost jsme se mazlili. A jak jsem psala, moc mista tam nebylo takze se nedalo tak blbnout😉 Pak jsme jeste chodili na cisteni a to bylo horsi nez jim ho dat na sal. Preju Ti at uz je to za vama a at jste doma. Mne vzdycky pomaha si rict, ze jednou ta nejprijemna chvile bude jen vzpominka.🍀

petulak7
22. říj 2017

@janulkakraniska To je fakt síla!!! Nám zase naopak pro malou dávali jídlo, které bylo i na mě přesolené a překořeněné, takže si asi nevyberete 😀 Někteří by opravdu neměli ve zdravotnictví co dělat...tak snad už máte vše špatné vybráno! Držíme Klárince palce 😉

makky1310
22. říj 2017

@petulak7 syn taky dostaval polivku slanou jako prase. I mne to krivilo usta... jinak porad samej rohlik. Uz jen proto jsme se tesili domu.🙂

azanka
autor
23. říj 2017

No holky, jak to popisujete, tak se máme na co těšit :(. Budu doufat v ochotny personál. A jídlo nám asi zpakuju z domova radsi :D desim se i toho, jak dítě, kteryho je vsude plno, udrzim v klidu.

rousse
23. říj 2017

my byly v nemocnici týden, když měla 2 a čtvrt a dalo se to....měla jsem strach, že se zas vrátí do plenek, ale zvládly jsme to i bez - na jipce jsem s ní spát nemohla, ale zvládla to. Hadičky byly trochu trabl, ale i to se dalo.... a jediný můj recept, jak zabavit dítě v postýlce: hračky, hračky, hračky (ne vaše z domu, ale nějaké cizí neokoukané - na nemocnici bych moc nespolehálaa, u nás to byl trochu zásek) a manžel nám dovezl notebook a pouštěla jsem jí pohádky..... jako sice sestry se na mě koukaly jak na matku, co posadí dítě k tv a je ráda, že má klid, ale bohužel nám nic jiného nefungovalo.....

petulak7
23. říj 2017

@rousse To je pravda, nove neokoukane hracky zabiraji dobre. @azanka budeme drzet palce, at to dobre zvladnete a at je ditko brzy fit.

janulkakraniska
23. říj 2017

@petulak7 Děkujeme,už máme vyhráno.Klárka má packy bez jakýchkoliv stop,po tom,co se stalo.
Ale její psychika utrpěla docela dost.
Spraví to čas.
Každopádně autorce přeji,ať má lepší podmínky a za chvíli jsou doma!

drakenn
23. říj 2017

@janulkakraniska nedava se nahodou u popalenin neslana dieta?!

janulkakraniska
23. říj 2017

@drakenn To netuším,mě bylo vrchní sestrou sděleno,že všechny děti na patře to jedí,tak moje dcerka musí taky.Já nechtěla nic extra,jen 2x standardní jídlo.
No,řešení bylo takové,že její jídlo jsme vraceli,co nesnedla a jedly jsme 1 oběd.
Ona tam pak stejně chytla rotaviry,takže byla o piskotech.Co jsem taky mohla čekat na infekčním že?🙄

drakenn
23. říj 2017

To je drsne, ze jste byly na infekcnim!!

azanka
autor
23. říj 2017

Děkuji, jsem trochu klidnější 🙂 snad to všechno zvládneme a bude to za náma.

kaja2016
18. led 2018

@azanka My byly v nemocnici v 11ti měsících, po pádu na hlavičku. Na JIP, kde asi bude děťátko chvíli po operaci, jsem s ní mohka být, ale nemohla tam spát. Když se probudila, tak mě ihned zavolali, ustlali mě v pokoji hned vedle. Bylo to v Praze na Bulovce, měli tam dětské postele z kovu, a hrozně vrzali, takže když dcerku druhý den pustili a spály jsme spolu, každy můj pohyb, natož vysunutí zasunutí boku postýlky ji vzbudil. Taky jsme ležely hned vedle JIPky, takže pořád hluk. Ve výsledku jsem noci trávila nošením dcerky v nosítku po chodbách. Byly jsme tam asi tři dny a doma už bylo dobré. Měly tam miniaturni koutek na hraní na chodbě, kde návštěvy chodily v botech, jako bylo to náročný, ale zvládly jsme to. Ještě pak se tam rozjela nějaká epidemie chřipky, takže jsme si domů odnesli 38teplotu, ale tak to nebyla ničí chyba, to se holt stane. Asi záleží na vybavení nemocnice, zvládnout se to dá, vzala bych vlastní hračky a přemýšlet, jak si tam zajistit co největší komfort.

kaja2016
18. led 2018

Jo to jídlo taky doporučuju vzít. Neodpovídalo vůbec věku ditete a když jsem chtěla odejít do obchodu, tak mi řekly, že dcerku musím nechat samotnou v te postýlce. Nakonec mi ji pohlídala hodná paní uklizecka, ale v obchodě stejně nic neměli. Dobře je, že se můžeš na to připravit dopředu. Drzim palečky, ať to všechno proběhne dobre

azanka
autor
18. led 2018

Už se nám to blíží, nastupujeme koncem ledna. Snad všechno zvládneme, začínám být nervózní. Děkuji moc za podporu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru