Placenta praevia, silné krvácení ve 3. trimestru a hospitalizace

lucisuska
30. srp 2017

Jsem 29+4 a od vcerejska jsem hospitalizovana kvuli silnemu krvaceni z placenty praevia. V idealnim pripade me ceka cisar ve 36.tt. Pro jistotu mam ale napichane kortikoidy na plice maleho a uvidi se, co bude dal, jestli porodim nebo vydrzim. Mate zkusenosti? Byly jste hospitalizovane az do porodu nebo vas pustili domu, jak se stav stabilizoval?

smudlinka24
30. srp 2017

Pokud si krvacela silne, uz te nejspis nepusti a ani bych ti to nedoporucovala. Mam to za sebou a jsem rada, ze jsem to prezila ja i mala a ve zdravi. Kdybych nebyla hospitalizovana, nepisu to tady.

jitulina81
30. srp 2017

Muzu napsat jen zkusenost kamaradky. Silne krvaceni, dva dny hospitalizace. Pak se to zklidnilo a pustili ji dom jen ze bydlela kousicek od porodnice. Po tydnu krvaceni, okamžitě volala PA co ji mela domluvenou, prijezd do porodnice, kde uz pred budovou na ni cekalo luzko a pripaveny operacni sal, akutni cisar v minutr dvanacty. Neni to sranda. 😔

lucisuska
autor
30. srp 2017

@smudlinka24
@jitulina81 dekuji za zkusenosti, holky... Ja to mam podobne. Chci domu, ale mam strasny strach z tech komplikaci. Jen nevim, kde budu rodit, mela bych jet na neonatologii do 40km vzdalene nemocnice

smudlinka24
30. srp 2017

Zalezi take jakou formu vcestne placenty mas, ja mela tu nejhorsi, proto ten dramaticky prubeh. Jinak ja bydlim take kousek od porodnice a porad jsem chtela domu, ze kdyztak rychle dojedu, ale byla to takova rychlost, ze i 10 min. cesty z pokoje na sal pri priprave SC bylo dlouhych.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru