Penicilin. Můžu ho brát ve 12. tt? Neublíží miminku?

alex97
18. bře 2021

Dobrý den.
Jsem ve 12tydnu..A objevila se mi bílá věc v krku..Ne na mandlích..Dr řekla že čep..Ale žádné příznaky jen ten bíléj flíčkek tam není.A raní rýmu. Nic méně mi dr.předepsala penicilin.. Myslíte si že ho normálně mohu využít aniž bych malému neuškodila? Jestli by nestačilo jen vykloktavat řapíkem.
Dr mě ani neviděla.
Děkuji

fyii
18. bře 2021

@alex97 to mivam bezne a antibiotika na to neberu, po zkusenostech a 7 mi antibiotikach za rok to resim po svym. Kloktam hrubozrnou morskou sul, velkou koncentraci v malo vode - jo je to hnusny, ale funguje to a nebo si strikam salvejovy sprej z lekarny to je hnusnejsi. To teda tak tyden, aby se to nevratilo. Stejne jsem postupovala i v tehotenstvi. Vzhledem k tomu ze mi antibiotika zaberou az treba treti v rade tak tohle mi funguje vzdy. Sice to mozna trva dele, nez to zabere, ale neni to chemie.

alex97
autor
18. bře 2021

@fyii děkuji

drakenn
19. bře 2021

Kloktam na to po doporučení Dr. Lysterin ústní vodu

nazka
19. bře 2021

@alex97 bolí tě v krku?
Za mě to můžou být mandlové kameny. U nich mi na Orl řekli, že si je mám vyskrabnout něčím sama. Smrdí, tak se to pozná. Penicilin na to netřeba 🙂

alex97
autor
20. bře 2021

@nazka právě že ani doktorka mě neviděla..Někdo říká že mandlové kameny a Někdo angína.. Jediný co vím že sem si vzala 1 prášek penicilinu dnes a zvracela sem pěnu.. Od 3tt vyvratim vše co snim..Takze zkusím sama a penicilin nevyužít..

nazka
20. bře 2021

@alex97 no proto se ptám, jestli Te bolí v krku. Kdyby ano, je to angína, kdyby ne, tak ten kámen. A taky to poznáš podle toho zápachu, když se toho dotkneš

alex97
autor
20. bře 2021

@nazka Zkusím ráno. Děkuji..Před tím vzdy pomáhala slivovice ale teď 🙄

zelenaesmolda
20. bře 2021

@alex97
nebylo by vhodnejsi zeptat se primo lekare?

alex97
autor
21. bře 2021

@zelenaesmolda bylo by vhodnější. Ale když vám to dr od rána po 5h zvedne.A hned bud pošle na testy nebo na ATB a penicilin..Ani vás nechce vidět tak je to těžké

zelenaesmolda
21. bře 2021

@alex97 tak ses mela zeptat jestli ho muzes brat kdyz jsi tehotna,popripade se zeptat v lekarne

nazka
21. bře 2021

@zelenaesmolda penicilin samozřejmě lze brát v těhotenství. Ale tak je lepší nebrat ho, že.

@alex97 boli Te v krku?

alex97
autor
21. bře 2021

@nazka Už ne. Už to docela i mizí.. 🤷‍♀️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru