Opakované potraty. V 7tt hCG 1249, na UTZ malá dutinka

prdlousek_7
26. únor 2015

Ahoj všem,

opravdu jsem netušila, že i já jednou budu řešit problémy s udržením těhotenství. V listopadu 2014 jsem podstoupila revizi dělohy (embryo se přestalo vyvíjet na konci 9tt). MS se dostavila normálně do 30ti dnů, další MS také za 30 dnů (je to můj klasický cyklus už dlouhá léta). Poté jsem již MS nedostala a nyní bych měla být dle poslední MS 6+2tt. Jelikož mám za sebou jeden zamlklý potrat, gynekolog si mě pozval již minulý týden na ultrazvuk (to jsem byla 5+1tt), ale viděl pouze vysokou děložní sliznici 16mm, jinak nic. Včera, to jsem dle PM byla 6+1tt, viděl v děloze jen malou dutinku, což by prý odpovídalo konci 6tt, a že by to viděl na pozdější ovulaci. Vzal pro jistotu HCG, které by mělo dle ultrazvuku být MAXIMÁLNĚ do 500 jednotek, spíš ale míň.. Pokud by vyšla hodnota vyšší, musíme prý zbystřit.. Hodnota HCG mi vyšla 1249 jednotek. Říkal, že je to teď tak 50:50 (což teda moc nechápu, když před tím z naší konverzace vyplynulo, že pokud bude hodnota vyšší, je to problém), a zítra mám jít opět na HCG, aby se vidělo, zda se hodnota zdvojnásobí, nebo co se bude dít..

Chci se zeptat na vaše zkušenosti, určitě je vás tu hodně, co jste prodělali buď zamlklé potraty, nebo mimoděložní těhotenství apod. Já osobně mám pocit, že to bude opět zamlklý potrat, to mimoděložní si myslím, že by viděl. Opravdu důkladně mi prohlížel veškeré okolí dělohy a nikde ani náznak něčeho podezřelého.

Co si myslíte?

Děkuji.

zuhra
26. únor 2015

Ahoj, dekuji moc za otevření tématu. Mam za sebou 1sp, pravděpodobně kvůli borelioze, 2 ma. Uz jsem z toho vazne špatná. Jsem objednána na genetiku, ale moc se bojím, ze jiná vysetreni neudelaji. Prošla si něčím? Ohledně mimodelozniho nevim. Je to hrozne, když se to takhle opakuje

zuza01
26. únor 2015

Měla jsem to podobně, po první revizi jedna MS a další těhotenství, opět revize. Mimoděložní by dr. snad poznal, když viděl dutinku v děloze. Taky mám delší cykly a tím i pozdější ovulaci, ale dr. si mě zve až tak 8tt, aby něco viděl. Potřetí už nám to vyšlo. Nic nevzdávejte, nejhorší je čekat, ale jinak to nejde... Držím palce 😉

zuhra
26. únor 2015

@prdlousek_7 jinak mimidelozni mela kamarádka. Řešila někdy 5.,6. Tyden, říkala ji, ze to je brzy na to něco určitě vidět, řešili sledováním růstu hcg

prdlousek_7
autor
26. únor 2015

@zuhra Já za sebou zatím žádná vyšetření nemám, neboť se to prý začíná řešit až po druhém nebo třetím potratu. Takže teď už mě asi taky něco bude čekat ☹

prdlousek_7
autor
26. únor 2015

@zuza01 No už taky vidím, že jsem se na to měla vykašlat a jít až později, zbytečnej několikatýdenní stres.. Takhle kdybych šla později, řekl buď ano nebo ne a bylo by.. Sice hrozný, ale aspoň jednorázový 🙂
Jinak dr. říkal, že i když je v děloze dutinka, může se vytvořit jakýsi pseudováček někde jinde, nebo se jen prostě embryo uchytí někde jinde. Ale taky pevně doufám, že už by to viděl, když to tak důkladně prohlížel..
A dělali ti nějaká vyšetřetí, když jsi 2x potratila?

zuza01
26. únor 2015

@prdlousek_7 Vyšetření mi dr. nabídl, brali mi krev a tkáň, žádné infekce a výkyvy nenašli. Genetické testy odmítl můj manžel, nechtěl jít. Dr. mi řekl, že i kdyby byla genetika špatná, neznamená to, že mě zázračně vyléčí a půjde to... A doporučil nám zkusit to ještě jednou. Oni nás teda nikam nehnali, protože už jsme jedno dítě měli a bez problému. Počkali jsme čtyři měsíce a zkusili to naposledy, vyšlo to.

prdlousek_7
autor
26. únor 2015

@zuza01 Tak to je hezký konec 🙂

zuza01
26. únor 2015

@prdlousek_7 No, byl to stres, protože manžel mi řekl, naposledy a dost, těhotenství bylo náročné, miminku vycházely nejrůznější testy špatně, ale nakonec se z toho nic nepotvrdilo. U vás to bude taky dobré, dr. mi řekl, že dnes jsou exoti spíš ti, co se jim něco podobného nestane aspoň jednou...

prdlousek_7
autor
26. únor 2015

@zuza01 To je fakt hrozný, ale vím, že je to časté.. Poprvé je to šok, protože si člověk nepřipouští, že zrovna jemu se něco takového stane, ale podruhé, i když se bojí, si říká, že už se to prostě nestane, a bum, zase je něco špatně.
A je teda příšerný, že vám vycházely špatně ty testy, to by člověk taky řekl, že už se na techniku může v tomhle století spolehnout 😒
Ale hlavně, že vám to dobře dopadlo 😉

evik19
26. únor 2015

Já měla v 6+1 v děloze taky jen dutinku a bylo to úplně normální těhotenství, 5 dní před tím nebylo vidět ještě ani zvýšenou sliznici a HCG jsem měla 206. Ve chvíli, kdy byla vidět dutinka v děloze, už mi HCG nebrali, ale tipuju, že bych měla hodnotu taky kolem 1000 jednotek. Nejsem lékař, ale mně to přijde jako normální nález🙂 Určitě se dopředu nestresuj, podle mě ti to tentokrát vyjde...

barulina
26. únor 2015

Ja v 5.tydnu ani nevedela,ze jsem tehug a v 6 jsem mela jen dutinku. A ta mi tf tady basti obed. Takze to urcite bude ok

zuhra
26. únor 2015

Jo, ten 5.,6. Tyden je na kontrolu ještě brzy

prdlousek_7
autor
26. únor 2015

@evik19 Tak tohle je zkušenost, na kterou čekám! 😉 Nevím, co se tomu dr. teda nezdá, to je fakt divný, že radši nedrží hubu, dokud nebude mít aspoň tu druhou hodnotu HCG 🤐
Moc děkuju za pozitivní zkušenost!

prdlousek_7
autor
26. únor 2015

Moc vám všem děkuju za podporu, holky! 😉

evik19
26. únor 2015

@prdlousek_7 Mně tehdy doktorka nejdřív řekla, že těhotná vůbec nejsem, po odběru HCG že tedy asi těhotná jsem, ale že je to zamlklé anebo mimoděložní. O pět dní později už byla v děloze ta dutinka,což doktorce stačilo k tomu, aby vyloučila mimoděložní. Ale až do cca 12 tt mi pořád říkala, že musíme být opatrní, že to může dopadnout i blbě. Já jsem teda navíc i docela často špinila anebo krvácela, ale všechno dobře dopadlo a teď mám dvouletého chlapečka. Taky nechápu, proč když doktoři zjistí těhotenství, proč prostě nenahodí úsměv a a nedopřejí maminkám trochu toho pozitivního myšlení. Všechny přece víme, že to nemusí dopadnout podle představ, ale ten věčný strach v těhotenství určitě nepomáhá. Takže já ti moc držím palce, vážně věřím, že bude všechno Ok🙂

linee
26. únor 2015

@prdlousek_7 ja myslim, ze ta hodnota hcg je naprosto v poradku. podivej se sem: http://www.orift.com/cs/hladina-hcg-moc-krev-54
Znamena to, ze by si mela mit nad 1080 jednotek, co si také mela. Takze duletite je, aby se ti hodnota zítra zdvojnásobila. jinak hodnota sama o sobe je individualni, takze vždy je potřeba resit az po srovnani.
Ta dutinka i odpovida hodnote nad 1000 mIU/ml. Ja to mela mensi, rikal, ze pozdejsi ovu, ale mela jsem předtím moc kratky cyklus a vedela, kdy byla ovu, takze jsem tusila, ze to není ok.
Z ceho usuzujes, ze to bude dalsí zamlkle tehu?
Pokud mas delší cykly a asi i pozdejsi ovu, nevesela bych hlavu a počkala na hodnotu zítra. Opravdu se ted nestresuj, takovy nalez je zcela normalni. Pockej na hodnotu zítra, to bude dulezite. Pokud se zdvojnasobi, bude to ok🙂 Pak bych se nechala objednat asi az za 14 dni. Takto ze zacatku caste utz také nejsou v poradku. A za tech 14 dni by uz i mohl videt srdicko. Drzim moc palce!

prdlousek_7
autor
26. únor 2015

@evik19 Tak to jsem ráda, že nejsem jediná, kdo má "praštěnýho" doktora (on je jinak úžasnej). Možná je to tím, že už jsem jedno zamlklé těhotenství měla, proto se snaží být obezřetný a důslednější, ale asi by si některé věci mohl nechat pro sebe, to je pravda.. A nebo mě ještě napadá, jestli třeba k mimoděložnímu těhu nemá větší sklony ten, kdo prodělal nějaký potrat nebo zákrok v děloze v podobě kyretáže..
Mě právě zarazilo, že když vidí v děloze dutinku, že řešil tu krev. No jsem zvědavá, jak zítra ten odběr dopadne a jak podle toho bude dál postupovat 🙂
Ale jsou ti doktoři fakt divní, když už od začátku straší tím, že to nemusí dopadnout, to my přece víme 😒

merilinka
26. únor 2015

Ahoj,pokud viděl dutinku,tak myslím,že mimoděložní by to být nemělo přeci. Neboj,neztrácej hlavu,vše dobře dopadne! Já mám skore 6 těhotenství ve 33 letech. Ve 20 letech prvně těhotná-zamklý potrat v 11 tt,rok na to opět v 9 tt.Dělali kompletní genetiku,nic nenašli! Jedinej důvod,proč to tak bylo.... následně po 3 letech laparoskopie vejcovodů z důvodu neplodnosti.Také v pořádku.Rok na to se povedl malej z IUI a za další dva roky malá také z IUI.Také jsem z toho byla velice špatná,ale miminko si najde cestu,když to nemíň čekáš 😵 .Na každého to štěstí čeká !!! Loni v létě jsem opět potratila v 8 tt a dva měsíce na to zázrakem otěhotněla a snad už to do léta dotáhneme a holčička bude mezi náma. Takže nebuď smutná,vše má jednou dobrý konec a hlavně psychika dělá hoodně 😵 Držím palce!

prdlousek_7
autor
26. únor 2015

@linee Tabulku s hodnotami HCG znám, už jsem prolustrovala kdeco 😀 Říkal, že to vypadá jako o 3-4 dny mladší těhu dle toho nálezu na ultrazvuku, tedy by to HCG i sedělo PODLE TABULKY.. ALE! On mi tvrdil, že při takovémto nálezu na ultrazvuku by tomu odpovídala hodnota HCG MAXIMÁLNĚ do 500 jednotek. Proto se asi bojí toho, že by embryo mohlo být někde jinde, jinak si to nedovedu vysvětlit.. No a já z toho usuzuji, že by to mohlo být zamlklé těhu, když mám hodnotu nad 1000, ale ta dutinka je menší.
A k tomu zdvojnásobení.. Všude píšou, že by se měla zdvojnásobit za 48-72 hodin. Takže moc nechápu, proč si mě nepozval třeba až na pondělí a chce zítra dělat závěry a případně mě hospitalizovat (mi tedy alespoň tvrdil). No budou to ještě nervy, ale děkuju za podporu 🙂

merilinka
26. únor 2015

@prdlousek_7 proč hospitalizovat,přesně jak píšeš,je na vše dost brzy. Pokud nemáš bolesti,může přeci ještě třeba týden počkat,jak se to vyvíjí. Mě ani takhle často krev nebrali,nabírali jí po týdnu,aby byl ten výsledek dost jasný.

prdlousek_7
autor
26. únor 2015

@merilinka Prý i když je dutinka v děloze, embryo se může uchytit jinde říkal 😒 Taky jsem o tom neměla nejmenší tušení, proto mě to tak vyděsilo..
Je moc hezké, že tvůj příběh má tolik šťastných konců 😉 Určitě i třetí raubířka v létě vykoukne na svět 😉 Ale teda těch 6 těhotenství.. Na to bych asi neměla, to smekám!
Já paradoxně nemám problémy s otěhotněním, ale "něco" potom se tam zvrtne..

zuhra
26. únor 2015

@prdlousek_7 ta kamoska chodila na hcg taky denne nebo ob den, podle mne se boji, abys třeba nezačala potracet

prdlousek_7
autor
26. únor 2015

@merilinka Kvůli podezření na mimoděložní. No když si to tu tak čtu, tak si říkám, jestli ten doktor není větší "magor" než já 😀

zuhra
26. únor 2015

@prdlousek_7 a tou hospitalizaci ji taky hrozili. To děla, protože se jisti, aby nebylo mimidelozni a něco se nestalo, proto te chce v nemocnici;(

merilinka
26. únor 2015

@prdlousek_7 To bude dobré,neboj!! Držím palce,moc!!

prdlousek_7
autor
26. únor 2015

@zuhra Jo taky mi přijde, že se bojí, ale možná víc než by měl ☹ A mně to moc optimismu opravdu nedodává 🙂 Ještě, že jste tady vy a přispíváte vašimi zkušenostmi! 😉

zuhra
26. únor 2015

@prdlousek_7 byla jsi rychlejší;)

zuhra
26. únor 2015

@prdlousek_7 ještě je možné, ze to bude OK. Presne, kamoska říkala, ze ta její doktorka je az preuzkostna, nejak se jistila, ze by mohla u toho mimidelozniho začít krvacet a proto je lepsi nemocnice. No, jinak si ji hrozne chválí, tak možná plaší, ale nezatracovala bych ho;) i to hcg podle mne žene kvůli tomu. Otázka je, co z toho takhle rychle vycte, ji ho brali snad 4x;(

prdlousek_7
autor
26. únor 2015

@zuhra 🙂
No právě, dvě hodnoty odebrané obden, pokud to tedy nebude stejná hodnota nebo nižší, nemůže z toho dělat přece takový hrozný závěry - no asi může, je to doktor 🙂
Já ho nezatracuju, on je jinak skvělej a velice pečlivej, což je vidět i z tohoto případu 😀

zuhra
26. únor 2015

@prdlousek_7 tak to mate obdobně doktory;) teda kamoska čekalo opakovaně testování hcg, ať uz se jen modlila, ať to nejak dopadne;( ona o to tehu moc nestala, tak to dávala lépe. Ale presne vím, ze jsem ji obden volala, kam se to pohlo. Ji teda neviděla na utz nic, ale ona myslím byla 5. Tyden, no 6. Maximum. Uvidíš, třeba prdola ještě vykoukne;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru